Do 32. Finału WOŚP pozostało
52 dni
Fundacja
Finały

Ruszyła rejestracja Sztabów na 32. Finał!

2023-10-16 12:34:18

 

Dzisiaj o 10 rano wystartowała wielka orkiestrowa maszyna! Na 104 dni przez 32. Finałem WOŚP ruszamy z rejestracją Sztabów, które będą organizować lokalne Finały. Na zgłoszenia czekamy do 20 listopada 2023 roku.

 

Rozpoczęcie rejestracji Sztabów to drugi – obok ogłoszenia tematu zbiórki – z momentów świadczących o starcie głównego etapu przygotowań do akcji. Dzisiaj rano uruchomiliśmy Bazę Szefa Sztabu, poprzez którą dokonywać można zgłoszeń Sztabów, a w kolejnych miesiącach będzie można również prowadzić rejestrację wolontariuszy. Pierwszym Sztabem, który zgłosił się do naszej Bazy, jest Sztab numer 4131 – Manufaktura Łódź!

 

Rejestracja wolontariuszy rozpocznie się w połowie listopada. 

 

Jeśli planujesz przeprowadzić zbiórkę lub wydarzenie na rzecz 32. Finału WOŚP i masz zespół gotowych do działania wolontariuszy to wiadomość dla Ciebie! Zanim rozpoczniesz swoje działania, upewnij się, czy w Twoim rejonie nie funkcjonuje już jakiś Sztab (aktualną listę Sztabów będzie można znaleźć na naszej stronie, lista będzie na bieżąco aktualizowana). Jeśli Sztab WOŚP już istnieje w Twoim rejonie – przyłącz się do niego. Wspólnie możecie osiągnąć jeszcze więcej! Fundacja WOŚP promuje współpracę pomiędzy różnymi organizacjami i środowiskami, dlatego gorąco zachęcamy do połączenia sił. Jeśli jednak w Twoim rejonie brak Sztabu 32. Finału WOŚP – załóż własny.

 

Wolontariusze 31. Finału WOŚP, fot. Marcin Michoń

 

Jak to zrobić? Założenie Sztabu w skrócie...
 1. Zbierz grupę sprawdzonych ludzi, którzy razem z Tobą poświęcą czas na działania w ramach Sztabu (organizatorów Sztabu).
 2. Zapoznaj się z Regulaminem Sztabu.
 3. Przeczytaj załączniki do regulaminu: 
   - Załącznik numer 1 -Procedura naboru i rejestracji wolontariuszy 
  Załącznik numer 2 - Procedura rejestracji Sztabowej oraz Firmowej Puszki Stacjonarnej
   - Regulamin Sztabowej i Firmowej Puszki Stacjonarnej
 4. Wybierz Szefa Sztabu, który będzie odpowiedzialny za całą akcję.
 5. Szef Sztabu musi zarejestrować się w  Bazie Szefa Sztabu, wypełnić formularz zgłoszeniowy, zaakceptować regulamin i zobowiązać się do przestrzegania jego postanowień. Po ukończeniu wypełniania wniosku musi go wydrukować, podbić pieczątką organizacji i podpisać.
 6. Wniosek musi zostać podpisany również przez członków komisji odpowiedzialnej za przeliczenie pieniędzy zebranych podczas Finału.
 7. Wypełniony, podpisany oraz opatrzony pieczątką wniosek wysyłacie do Fundacji do 20 listopada 2023 r. (najlepiej w formie czytelnego skanu na adres [email protected] lub pocztą na adres Fundacji WOŚP ul. Dominikańska 19c 02-738 Warszawa z dopiskiem „Sztaby”).  

 

Instrukcja założenia Sztabu

 

32. Finał WOŚP – co już wiemy?

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 28 stycznia 2024 roku, czyli ponownie w ostatnią niedzielę stycznia. Akcji przyświecać będzie hasło „Tu wszystko gra OK!”, ogłoszone już w lipcu podczas konferencji podsumowującej przygotowania do Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Orkiestra ponownie zagra głośno, radośnie i na całym świecie!

W grudniu wystartują pierwsze formy wsparcia akcji, m.in. aukcje w serwisie Allegro, w ramach których do zdobycia będzie m.in. koszulka przekazana przez zawodnika NBA, Jeremy'ego Sochana.

 

Temat, czyli cel medyczny 32. Finału ogłoszony zostanie już 24 października.

 

Wolontariuszka 30. Finału WOŚP, fot. Cezary Lewandowski

 

31. Finał WOŚP – przypomnienie

Celem 31. Finału była walka z sepsą, stanowiącą poważny i niebezpieczny problem medyczny. Graliśmy pięknie i kolorowo za sprawą 1653 Sztabów, które włączyły się w akcję i przesyłały - pod każdą szerokością geograficzną - wieści o Orkiestrze i jej pozytywne przesłanie.

Wspólnie, na walkę z sepsą, zebraliśmy 243 259 387,25 złotych, czyli blisko 19 milionów złotych więcej niż przed rokiem.

 

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2023-10-03 15:00:00

Wielki powrót Domowej Orkiestry! 7. sezon czas start!

Dzień dobry, fani Domowej Orkiestry! Po festiwalowym szaleństwie wracamy z wielkim hukiem! Dziś rano, na naszym kanale YouTube „KręciołaTV”, wystartował 7. sezon Waszego ulubionego programu.

2023-10-11 17:15:00

Szpital Bródnowski ze sprzętem do walki z sepsą

Zrealizowane w maju zakupy sprzętu medycznego – prawie 480 urządzeń za blisko 194,5 miliona złotych – to realna pomoc w temacie walki z sepsą. Urządzenia stopniowo docierają do placówek, a jedną z tych, w których już zaczynają działać, jest Mazowiecki Szpital Bródnowski.

2023-10-06 15:30:00

Znamy wynik 1,5%

Przekazane przez podatników 1,5% za 2022 roku przeznaczymy na onkologię dziecięcą – wynik, który udało się uzyskać Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to 25 984 576,13 złotych. Dziękujemy!

2023-10-02 12:00:00

Wygramy z sepsą!

Polacy! Pokonajmy to zło! Wygramy z sepsą! Projekty z takimi właśnie hasłami widoczne są od kilku dni na ulicach polskich miast. W ten sposób przypominamy o naszych działaniach związanych z walką z sepsą i ważnym problemie, z którym borykają się szpitale.