Na cel 30. Finału zebraliśmy już
23 067 857 PLN
Fundacja
Finały

Sztabowa Puszka Stacjonarna Twojej firmy

2022-01-07 10:55:00
Sztabowe Puszki Stacjonarne to rozwiązanie dla firm, które chcą wspierać WOŚP poprzez kwestę w swoich lokalach. Ta charakterystyczna dla Finału formuła świetnie uzupełni coraz bardziej lubiane internetowe formy wsparcia. 

Będąc małą, średnią lub dużą firmą możecie wspierać 30. Finał WOŚP - sprawdźcie jak to zrobić!

  Puszka kwestarska 30. Finału WOŚP, fot. Łukasz Widziszowski

30 stycznia 2022 roku zagramy dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Ten Finał z uwagi na sytuację pandemiczną będzie nieco inny, jednak rok temu pokazaliśmy wspólnie, że w tych szczególnie trudnych czasach potrafimy się pięknie jednoczyć. Powtórzmy to!

Wiele form wsparcia przenieśliśmy do przestrzeni online, jednak zachęcamy również do tradycyjnej zbiórki do puszek, które od lat są już symbolem Orkiestry. Do kolorowych skarbonek WOŚP zbierają oczywiście wolontariusze, ale firmy też mogą w ten sposób wspierać cel Finału – dzięki Sztabowym Puszkom Stacjonarnym.

Czym jest Sztabowa Puszka Stacjonarna?

Sztabowa Puszka Stacjonarna to tekturowa puszka kwestarska, taka sama, kolorowa i wyjątkowa, jak te wolontariuszy, która przypisana jest do konkretnego Opiekuna (osoby odpowiadającej za zbiórkę prowadzoną do Sztabowej Puszki Stacjonarnej) i lokalu – np. sklepu, zakładu fryzjerskiego, biblioteki czy barbera.

Sztabowe Puszki Stacjonarne na dwa sposoby – poprzez:

 • Formularz Zgłoszeniowy Sztabowej Puszki Stacjonarnej otrzymany od Sztabu
 • zarejestrowanie przez Opiekuna na stronie iwolontariusz.wosp.org.pl (należy założyć konto na platformie i postępować dalej poprzez ścieżkę "Zgłoś firmę lub wydarzenie").

Sztab, z którym się skontaktujecie, prowadzi nadzór nad prowadzoną kwestą - wydaje niezbędne materiały oraz rozlicza zbiórkę. Zbiórka do Sztabowych Puszek Stacjonarnych odbywa się w dniach 10 grudnia 2021 – 30 stycznia 2022 r. 

 

Regulamin Sztabowej Puszki Stacjonarnej
30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

 
Masz pytania? Odpowiedzi znajdziesz tutaj:

Sztabowa Puszka Stacjonarna - Zgłoś się do sztabu
 • Jak wygląda rejestracja firm na iwolontariusz.wosp.org.pl?
  • Wejdź na stronę iwolontariusz.wosp.org.pl.
  • Po założeniu i potwierdzeniu konta przejdziesz na stronę rejestracji. 
  • Wybierz ścieżkę DLA FIRM i WYDARZEŃ
  • Zobaczysz dwa przyciski:
   • Sztabowa Puszka Stacjonarna (tekturowa puszka) - składam wniosek
   • eSkabonka firmowa (zbiórka online) - załóż natychmiast

  Wybierz jeden z wariantów - strona przeniesie Cię do odpowiedniego formularza.  Jeśli wybierzesz wariant Sztabowa Puszka Stacjonarna (tekturowa puszka) - uzupełnij formularz - wniosek o założenie Sztabowej Puszki Stacjonarnej - staniesz się Opiekunem Sztabowej Puszki Stacjonarnej.

  Jeśli wybierzesz wariant eSkarbonka, wypełnij formularz konieczny do założenia eSkarbonki firmowej. Po kliknięciu „Zapisz” od razu będziesz miał założoną eSkarbonkę i ten proces się tu kończy. 

   

 • Czym jest Sztabowa Puszka Stacjonarna?

  Sztabowa Puszka Stacjonarna to tekturowa puszka kwestarska, która przypisana jest do konkretnego Opiekuna (osoby odpowiadającej za zbiórkę prowadzoną do Sztabowej Puszki Stacjonarnej) i lokalu. Sztab WOŚP prowadzi nadzór nad prowadzoną kwestą (wydaje niezbędne materiały oraz rozlicza zbiórkę). Zbiórka do Sztabowych Puszek Stacjonarnych może odbywać się w dniach 10.12.2021 r. – 30.01.2022. 

  Rejestracja Sztabowej Puszki Stacjonarnej odbywa się poprzez Formularz Zgłoszeniowy Sztabowej Puszki Stacjonarnej otrzymany od Sztabu lub poprzez zarejestrowanie Sztabowej Puszki Stacjonarnej przez Opiekuna na stronie iwolontariusz.wosp.org.pl (należy założyć konto na platformie, wybrać zakładkę Sztabowa Puszka Stacjonarna, wybrać z listy Sztab i uzupełnić Formularz Elektroniczny).

 • Czy w moim sklepie/instytucji może być umieszczona puszka 30. Finału WOŚP?

  Tak. Podczas Finału WOŚP w firmach może odbywać się zbiórka do Sztabowych Puszek Stacjonarnych.
  Więcej o Sztabowej Puszcze Stacjonarnej przeczytasz w pytaniu powyżej.

 • Jak mogę zgłosić się, że chcę by w moim sklepie/instytucji stała puszka 30. Finału WOŚP?

  Zbiórka do puszki w lokalu może odbywać się do zarejestrowanych Sztabowych Puszek Stacjonarnych w firmach lub na stoiskach sztabowych może odbywać się w dniach 10.12.2021 r. – 30.01.2022 r. 

   

  Można zarejestrować Sztabową Puszkę Stacjonarną na dwa sposoby:

  • Rejestracja Sztabowej Puszki Stacjonarnej przez Sztab poprzez Formularz Zgłoszeniowy Sztabowej Puszki Stacjonarnej. Formularz dostępny jest do pobrania po zalogowaniu się do BazySzefa Sztabu na stronie internetowej sztaby.wosp.org.pl

  • Rejestracja Sztabowej Puszki Stacjonarnej przez Opiekuna - poprzez założenie konta na stronie iwolontariusz.wosp.org.pl, wybranie zakładki Sztabowa Puszka Stacjonarna i uzupełnienie Formularza Elektronicznego. Opiekun musi wybrać z listy Sztab, który będzie prowadził nadzór nad prowadzoną kwestą (wyda niezbędne materiały oraz rozliczy zbiórkę).

   

  Każda Sztabowa Puszka Stacjonarna, aby otrzymać zgodę na prowadzenie zbiórki do puszek kwestarskich 30. Finału WOŚP, zobowiązana jest uzupełnić formularz zgłoszeniowy, zawierający: nazwę Puszki, adres lokalizacji Puszki, lokalizację puszki kwestarskiej w placówce, dane osoby odpowiedzialnej - Opiekuna (imię, nazwisko, numer PESEL, adres e-mail, numer telefonu komórkowego), a także zgodnie z wymogami ustawy o ochronie danych osobowych (Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016) wyrazić pisemną zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Opiekunem może być jedynie osoba pełnoletnia.

 • Czym się różni Sztabowa Puszka Stacjonarna od Sztabu Skarbon Stacjonarnych?

  Sztabowa Puszka Stacjonarna jest przypisana do konkretnego Opiekuna (osoby odpowiadającej za zbiórkę prowadzoną do Sztabowej Puszki Stacjonarnej) i lokalu, ale nadzór nad nią prowadzi zarejestrowany Sztab WOŚP - wydaje niezbędne materiały oraz rozlicza zbiórkę.

  Sztab Skarbon Stacjonarnych jest formą zbiórki skierowaną tylko do firm, które posiadają swoje oddziały w różnych miastach Polski. Nie może rejestrować wolontariuszy kwestujących na terenie otwartym - zamiast tego pracownicy zbierają pieniądze podczas swoich zmian do Skarbon umieszczanych przy ich stanowiskach.

   

 • Czy moja firma może kwestować online?

  Tak! Jeśli chcesz, żeby Twoja firma kwestowała online, załóż eSkarbonkę - wystarczy, że założysz konto na stronie https://iwolontariusz.wosp.org.pl.

  eSkarbonkę można założyć od 1 grudnia 2021 do 30 stycznia 2022 roku. Zakończenie zbiórki odbędzie się automatycznie 01 lutego 2022 o godz. 23:59 (i do tego czasu cały czas można wpłacać pieniądze). 

 • Jak znaleźć Sztab, w ramach którego mogę zarejestrować moją Sztabową Puszkę Stacjonarną?

  W formularzu w kroku "Wybór Sztabu" zobaczysz okienko do wpisania Sztabu. By wyszukać Sztab w Twojej okolicy, możesz wpisać nazwę miejscowości lub numer Sztabu (ID), jeśli go znasz. 

  Po wybraniu Sztabu WOŚP potwierdź swój wybór, klikając przycisk „Zapisz”.

   

 • Skąd będę wiedzieć, że Sztab zaakceptował moją Sztabową Puszkę Stacjonarną?

  Możesz na bieżąco monitorować status wniosku o przyznanie Sztabowej Puszki Stacjonarnej (czy jest w Sztabie, czy został wysłany do Fundacji WOŚP) na stronie „Statusy wniosków” na stronie iwolontariusz.wosp.org.pl. 

 • Co da mojej firmie rejestracja na iwolontariusz.wosp.org.pl?

  Rejestracja na platformie http://iwolontariusz.wosp.org.pl/ pozwoli Ci:

  • założyć własną eSkarbonkę (zbiórkę online) dla Twojej firmy 
  • zgłosić chęć postawienia Sztabowej Puszki Stacjonarnej w swojej firmie 

  W ten sposób możesz wspierać online cel 30. Finału razem z całym zespołem Twojej firmy.

   

 • Czy mogę mieć Sztabową Puszkę Stacjonarną bez akceptacji ze strony Sztabu?

  Nie. Sztabowa Puszka Stacjonarna musi być pod nadzorem konkretnego Sztabu i jest przez Sztab rozliczana. To Sztab przekazuje także Opiekunowi puszkę tekturową, więc nie ma możliwości, by Sztabowa Puszka Stacjonarna funkcjonowała bez akceptacji ze strony Sztabu.

 • Skąd wziąć naklejki "Tu Gramy"?

  Posiadasz Sztabową Puszkę Stacjonarną? 

  Teraz możesz oznaczyć swoją firmę naklejką "Tu Gramy", by każdy przechodzień, który mija witrynę Twojego sklepu czy drzwi firmy, wiedział, że TU stoi Sztabowa Puszka Stacjonarna, do której może się dorzucić, wspierając cel 30. Finału WOŚP. Taką naklejkę możesz odebrać od Sztabu, z którym grasz - pamiętaj, że wpierw dostaniesz Puszkę Stacjonarną i oświadczenie - naklejki wysyłamy do Sztabów wraz z innymi paczkami gadżetów. 

   

   

POKAŻ PODOBNE
2021-11-15 12:06:18

Zapisz się na 16. Bieg "Policz się z cukrzycą"!

Ruszamy z zapisami na 16. Bieg "Policz się z cukrzycą". Dzisiaj rejestracja rozpoczęła się równo o godzinie 9:00 dla osób, które chcą wziąć udział w warszawskiej edycji. A już jutro ruszy Bieg Wirtualny!

2021-11-03 14:20:15

Zgłoś się po Sztabową Puszkę Stacjonarną

Wspierajmy Sztaby - lokalne, wyjątkowe społeczności, które łączą mieszkańców polskich miast i wsi tworząc Finały WOŚP! Firmy, które chcą działać w ramach Sztabów stawiając puszkę w małym lub średnim przedsiębiorstwie - swoim sklepie, salonie czy biurze mogą zgłosić się po tzw. Puszkę Stacjonarną.

2021-10-29 14:35:21

Sprzęt WOŚP cały rok trafia do szpitali w Polsce

Fundacja WOŚP co roku podczas Finałów WOŚP prowadzi zbiórkę, dzięki czemu polskie szpitale otrzymują pomoc w postaci sprzętu dla ratowania życia i zdrowia.

2021-11-09 17:44:27

Aby ratowanie było na pierwszym miejscu

Po tragedii, jaka wydarzyła się w szpitalu w Pszczynie, otrzymaliśmy bardzo dużo pytań dotyczących naszych zakupów sprzętu medycznego. Placówka ta otrzymała od 2009 roku sprzęt o wartości 999 383,88 zł. Wśród 915 urządzeń znalazły się także bardzo nowoczesne urządzenia medyczne.