Na koncie mamy:
281879118,07 PLN
Finały

Sztaby odliczają już ostatnie godziny do Finału!

2024-01-26 15:30:00

Rozpoczęcie Letniej Zadymy w Środku Zimy już za kilka chwil. A to oznacza, że już za moment w Sztabach na całym świecie będzie się działo! Sprawdźcie sami, gdzie i jak zagramy razem 28 stycznia 2024 roku. 

Jak wyglądają tegoroczne Sztaby w liczbach

Wszystkich Sztabów w tym roku jest 1685 – to o 32 więcej niż rok temu. Aż 100 z nich zagra poza granicami kraju. W sumie zagra z nami aż 120 tysięcy wolontariuszy! 21 polskich Sztabów licytuje Złote Serduszka, a 14 – Złote Karty. Do Licytacji Najbardziej Hojnych Darczyńców dołączyły też  Sztaby zagraniczne - dwa z nich walczą o Złote Karty, a pięć o Złote Serduszka. 

Wolontariusze 31. Finału WOŚP, fot. Marcin Zieliński

 

Sztaby mają również swoje Sztabowe Puszki Stacjonarne, które znajdują się, na przykład, w instytucjach kultury, placówkach usługowych czy na imprezach zamkniętych. Jest ich aż 15 120. 

Najwięcej Sztabów powstało w województwie mazowieckim. Wiemy też, który Sztab jest największy. Jest to Sztab #262 przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. Działa w nim aż 925 wolontariuszy. 

Co więcej, mamy też dwa najmniejsze Sztaby – oba mają po dwóch wolontariuszy. Są to: Sztab #3069 przy Przedszkolu Oraz Żłobku „Moje cudowne lata” i Sztab #7431 przy Zespole Szkół w Skrwilnie.

Grają z nami też Placówki Sztabów Skarbon Stacjonarnych. Jest ich razem aż 17 345, a wśród nich  między innymi: Żabka, Lewiatan, Biedronka, Lidl, Aldi czy Smyk. 

Co i jak w duszy gra Sztabom zagranicznym

Po raz pierwszy gra z nami, między innymi, Sztab w Egipcie. Restauracja Hakuna Matata organizuje wspaniałą imprezę, którą swoimi występami uświetnią dobrze znani artyści – Blue Cafe czy Maria Torres. Możecie śledzić ich działania na Facebooku.

W Egipcie na pewno będzie gorąco! Ale temperatura wzrośnie też w innych zakątkach Ziemi! Mieszkańcy Bangkoku będą mogli obejrzeć tradycyjne Światełko do Nieba z 84. piętra wieżowca. Światełko rozbłyśnie na tajlandzkim niebie o godz. 14:00  czasu polskiego – u nich wtedy będzie już 20:00. 

Właśnie… Nie dość, że Sztaby grają na całym świecie, to również przez całą dobę. Finał w Sydney zakończy się o 6:30 polskiego czasu – u nich będzie wtedy 16:30. 

 
A na Bali w trakcie Finału Indonezyjczycy popływają z rekinami, które – podobno – nie są zupełnie groźne! Organizatorzy Finału na Bali nie tylko są odważni, ale też bardzo muzykalni! Jeśli chcecie usłyszeć, jak śpiewają “Małgośkę”, obejrzyjcie materiał TVN24.

 


A co piszczy w trawie polskich Sztabów

 

W trawie polskich Sztabów piszczy wiele i szalenie! Tarnowo Podgórne przeszło samo siebie – nie dość, że w tym roku będą bić WOŚP-owy rekord w grupowym tańcu poloneza, to jeszcze zagrają drużynowo w szachy pod wodą

Zdjęcie z materiałów Sztabu Tarnowo Podgórne

Jak się okazuje, tańczyć finałowo możemy do końca świata i o jeden dzień dłużej. Oprócz poloneza w Tarnowie możecie zatańczyć też tango argentyńskie, czyli tzw. tango milonga, w Opolu

 

A jeśli lubicie zwierzęta, to Golden Retrievery ponownie zagrają z WOŚP we Wrocławiu. Wrzućcie dychę do puchy i przybijcie piątkę z pieskiem! 

Zdjęcie z materiałów Sztabu WOŚP Wrocław

Nadal czekacie na swój list z Hogwartu? To zabierajcie swoje peleryny oraz różdżki i biegnijcie do pokoju zagadek o tematyce Harry’ego Pottera. Przygotował go dom Harcerza w Brodnicy. 

Chcecie jeszcze lepiej poznać sztaby w Polsce? Zobaczcie krótki materiał przygotowany przez KręciołaTV! 


A o tych wszystkich i wielu innych niesamowitych wydarzeniach przeczytacie na stronie. Zapowiada się bardzo intensywny weekend! Sprawdźcie, czy u Was w okolicy też wszystko gra OK!

 

POKAŻ PODOBNE
2024-01-25 15:08:31

Wciąż możecie dołączyć do Licytacji Najbardziej Hojnych Darczyńców!

Do 32. Finału WOŚP zostały tylko cztery dni. A to oznacza, że macie dokładnie tyle czasu, aby dołączyć do tegorocznej Licytacji Najbardziej Hojnych Darczyńców.

2024-01-27 12:32:27

Po czym poznasz wolontariusza WOŚP?

Wolontariusze WOŚP znani są ze swojej energii, zapału i szerokiego uśmiechu. Jednak w dniu 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tak wygląda cała Polska. Zobacz, po czym poznasz wolontariusza.

2024-01-26 10:00:00

Orkiestra gra! Kogo usłyszycie na 32. Finale?

Finałowa machina rusza już za około 20 godzin! Kogo usłyszycie podczas 32. Finału WOŚP w Warszawie i… nie tylko? Przygotowaliśmy dla Was pigułkę wiedzy o tegorocznych koncertach.

2024-01-22 09:38:00

Rozpędźcie się z nami na Finał!

Podsumować działania Orkiestry w zaledwie kilka minut? Spróbowaliśmy! Od dziś na antenie TVN oglądać możecie specjalny program, w którym Jurek Owsiak opowiada o przygotowaniach do 32. Finału.