Do 29. Finału WOŚP pozostało
102 dni
Finały

Wesprzyj WOŚP online z PayU

2017-01-09 16:43:49

97 proc. Polaków chociaż raz wsparło Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Co 7. Polak skorzystał ze sprzętu zakupionego, dzięki zbiórkom Orkiestry. A podczas 25 lat zebrano  720 000 000 zł, także przez internet.

Jak co roku, tak i podczas 25. Finału WOŚP zbiórka funduszy odbywa się w sieci. Partnerzy finansowi akcji, w tym PayU, nie pobierają prowizji. To znaczy wszystkie pieniądze przekazane – na aukcjach, poprzez strony internetowe czy aplikacje mobilne – trafiają bezpośrednio na konto Fundacji.

Użytkownicy PayU w przeciągu 15 lat przekazali na rzecz WOŚP ponad 40 mln zł, a tylko podczas ostatniego finału – ponad 9 mln zł w wyniku blisko 105 tys. transakcji. Opcja darowizny online zyskuje na popularności, ponieważ jest to szybka, wygodna i bezpieczna forma pomocy. Wystarczy urządzenie elektroniczne, internet, kilka klików i po krzyku.

W zeszłym roku do wyboru było 6 sposobów na wsparcie WOŚP przez internet, teraz możliwości przekazania środków na sprzęt dla dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz na godną opiekę medyczną seniorów jest aż 7! Darowiznę online można przekazać już teraz!

 

1. Go mobile!

Z okazji jubileuszowej edycji Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i rosnącego trendu mobile powstała aplikacja mobilna. Za jej pośrednictwem można zagrać w grę i stać się „WOŚPoznawcą”. Pytania bowiem to test z wiedzy o akcji – 5 razy na 10 można się pomylić. Za pośrednictwem apki można także wesprzeć potrzebujących – dzieci i seniorów. Są trzy formy wpłaty:

- przelew internetowy przez PayU na kwotę 10, 50, 100 zł lub inną zadeklarowaną przez ciebie,

- wysyłka sms-a na numer 75 565 o treści „Aplikacja.Serce”, w terminie 1-18.01.2017, za opłatą: 6,15 zł z VAT,

- sms dla użytkowników sieci Play do wysłania przez cały rok, za darmo, na numer 8070 o treści „TAK”.

 

2. Kup lub sprzedaj dowolny przedmiot 

Na stronie aukcje.wosp.org.pl stworzonej wspólnie z Allegro każdy może kupić lub sprzedać dowolny przedmiot i przekazać środki dla WOŚP. Do nabycia są cenne przedmioty ofiarowane przez znanych i lubianych, jak chociażby: złoty medal siatkarskiej reprezentacji mężczyzn zdobyty podczas Mistrzostw Europy w 2009 roku, czy kultowe już zdjęcie Pani Prezydentowej Agaty Kornhauser-Dudy z powitania z biskupami w czasie obchodów Światowych Dni Młodzieży w Polsce w 2016 roku.

 

3. Rozpal wirtualne serce

WOŚP można także wesprzeć na stronie wspieram.to/wosp. Wirtualne serce rośnie wraz z każdą wpłatą (10, 25, 50, 100, 200, 500, 1000, 2500, 5000 zł). Przy okazji, nazwisko darczyńcy pojawia się na stronie www. Tak więc pozytywny „fame” gwarantowany ;)

4. Wspieraj na Facebooku

Darowiznę można przekazać także za pośrednictwem mediów społecznościowych, a dokładnie – w aplikacji WOŚP stworzonej we współpracy z PayU na Facebooku. Po dokonaniu wpłaty każdy może „przypiąć” do swojego profilu orkiestrowe serduszko – w kolorze czerwonym dla wpłat do 100 zł lub złotym dla kwot wyższych – oraz znaleźć się na liście darczyńców. Co ważne, finansowego wsparcia w social media można udzielać przez cały rok. 

 

5. Graj do końca świata i o jeden dzień dłużej

Podobnie, jak za pośrednictwem apki na Facebooku, tak na stronie www.wosp.org.pl pomagać można nie tylko w trakcie Finału, ale w dowolnym terminie – również w formie płatności cyklicznych PayU.

 

6. Stwórz wirtualną skarbonkę

Co roku na ulice wychodzi 120 tys. wolontariuszy z puszkami. W internecie wolontariuszem może być każdy, zakładając na stronie www.siepomaga.pl/25final swoją zbiórkę dla WOŚP.

 

7. Graj razem z portalem

Już po raz kolejny wraz z Orkiestrą Jurka Owsiaka działa także serwis internetowy Interia.pl. Na specjalnie dedykowanej stronie Pomagam.Interia.pl, można wpłacać kasę na konto Fundacji WOŚP. Wysokość darowizny zależy od ciebie.

 

Czytaj o WOŚP na blogu PayU.

(amm)

 

 

POKAŻ PODOBNE
2020-07-17 18:55:51

Jurek Owsiak chce pracować z samorządami nad poprawą polskiej medycyny

Kampania prezydencka stała się możliwością nagłośnienia dyskusji na temat sytuacji polskiej medycyny. Po rozmowie z Prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim Jurek Owsiak proponuje cztery filary, na których planuje się skupić, działając wspólnie z samorządami.

2020-09-30 16:45:07

Dwa nowe wyjątkowe miejsca w Kołobrzegu nawiązujące do działalności Fundacji

Jurek Owsiak oraz prezydent Anna Mieczkowska 30 września symbolicznie otworzyli rondo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kołobrzegu.

2020-07-09 11:45:43

Przekazaliśmy karetkę neonatologiczną do Szpitala w Szczecinie

10 lipca pod siedzibą Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazaliśmy karetkę do Samodzielnego Publicznego Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej "Zdroje".

2020-09-11 16:00:00

Pilotażowe szkolenie PP

Pandemia Sars-Cov-2 bardzo poważnie wpłynęła na nasze plany szkoleniowe oraz inne aktywności związane z Pokojowym Patrolem. Kilkanaście dni po zakończeniu lutowego szkolenia dla wolontariuszy podjęliśmy trudną decyzję o odwołaniu kolejnych spotkań w naszym Centrum Wolontariatu. Kilka tygodni po Najpiękniejszej Domówce Świata podjęliśmy decyzję o wznowieniu szkoleń dla wolontariuszy chcących działać jako Pokojowy Patrol.

Zobacz też