Na koncie mamy:
281879118,07 PLN
Finały

Wiemy już, kto zagra przed PKiN!

2017-12-11 14:16:40

Tradycyjnie już, podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie w niedzielę, 14 stycznia 2018 roku odbędzie się wyjątkowy koncert. Znamy już artystów, których będziecie mogli usłyszeć tego dnia!

 

Zobacz co będzie działo się przed PKiN!

 

PPNOU

Ta czwórka spotkała się przypadkowo, siadając z braku miejsca w filharmonii w pobliskim jej barze. Po długim milczeniu, podczas którego obserwowali emitowany właśnie w telewizji koncert Ireny Santor, nastąpił moment przełomowy. Kasperek używając niedostępnej wcześniej żadnemu człowiekowi mimiki wykonał ziewnięcie, które stało się początkiem czegoś wielkiego - milczący do tego momentu JaJacek i Maras (Gordziej) jak porażeni wielkim wybuchem rozpoczęli gawędę o swoich instrumentach (porównując je bezustannie), w reakcji na to Konczal wybiegł z krzykiem, a po minucie wrócił z nazwą zespołu, Kasperek ze stoickim spokojem zanucił melodię z „pszczółki Mai”... Dalej sprawy potoczyły się błyskawicznie, obrażeni na siebie rozjechali się do domów… to był początek PPNOU. 
Dzisiaj grają dla Wszystkich! Są doskonałym wyborem! Nieważne czy jest to event firmowy, kolacja ze znajomymi, otwarcie nowej fabryki czy potańcówka z okazji urodzin Babci. Gwarantują świetną zabawę i to że długo o nas nie zapomnicie!

 

 

BRIAN ALLAN

Pochodzący ze Szkocji muzyk, producent, autor tekstów i wokalista. W 2004 roku Allan przeniósł się do Polski, gdzie założył zespół „Why Not?”. Kilka nagranych przez muzyków utworów trafiło na listy przebojów czołowych polskich radiostacji, m.in. „I still love you”, czy „On Christmas Day” nagrany z polskimi gwiazdami.

Brian Allan zaprosił do Polski kilku znajomych amerykańskich producentów muzycznych, aby podjąć współpracę z najzdolniejszymi i perspektywicznymi polskimi artystami i wypromować ich na rynkach zagranicznych. Projekt wkrótce przerodził się w „Poland…Why Not?”.

Allan jest także autorem, będącego obecnie w trakcie realizacji, międzynarodowego projektu Global One. Inicjatywa skupia artystów z 25 krajów wokół jednej platformy muzycznej. Uczestniczą w nim m.in. Wei Wei (Chiny), Daniela Mercury (Brazylia), Kayah (Polska), Sonu Nigam (Indie), Ruth Sahanaya (Indonezja), oraz Valeriya i Sergey Lazarev (Rosja).

 

 

CHORZY

Chorzy to męski produkt muzyczno-tekstowy. Doskonale opanowali poruszanie się po cienkiej linii między totalnym luzem, a śmiertelną powagą. Cechujący ich koncerty pastisz jest wypadkową obu tych stanów. Udowodniono, że nawet jeden kontakt z Chorymi skutecznie wypełnia braki intelektualne. Przed użyciem skonsultuj się z managerem.

W piosence tytułowej z debiutanckiego albumu „Skończyliśmy się na Kill'em All” gościnnie wzięli udział: Stanisław Soyka, Piotr Cugowski, Piotr Banach, Piotr Gutek Gutkowski oraz Mieszko Sibilski. W przygotowaniu jest trzecia płyta Chorych.

Chorzy (zapewne z winy własnej twórczości, przywodzącej na myśl zarówno performance jak i manifest artystyczny) są szeroko eksploatowani na gruncie teatralnym. W Krakowie zdobyli Grand Prix Festiwalu Korowód 2012, którego jedną z nagród był występ na żywo na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia ze studia im. Agnieszki Osieckiej.

 

 

BETHEL

BETHEL założony został w 2006 roku z inicjatywy obecnego lidera i wokalisty - Grzegorza Wlaźlaka. Choć w ciągu lat ich muzyka ulegała wielu przeobrażeniom i zmianom, to od zawsze oscylowała ona wokół gatunku reggae. Bethel ma na swoim koncie dwie płyty: "Muzyka Serc" (2010) oraz "Dobrze, że jesteś" (2014), która nagrana została w prestiżowym studio Custom34. Na obu krążkach usłyszeć można zarówno delikatne, bujające roots reggae, energiczne ska, a także mocne uderzenie w stylu raggamuffin.


Zespół najlepiej czuje się na koncertach, podczas których bezwzględnie zaraża publiczność pozytywną wibracją. Nieobce jest im również granie w klubach. Bethel ma już za sobą ponad 450 koncertów w kraju i za granicą. 
Do najważniejszych osiągnięć zespołu należy udział w Przystanku Woodstock, na którym kapela pojawiła się dwa razy

 

Behtel

 

PROLETARYAT

Proletaryat to absolutna legenda polskiej sceny rockowej. Od samego początku poruszając się w estetyce crossover, łączyli perfekcyjnie punk, hard core i metal. Kiedy dodamy do tego, mocne, zaangażowane i bardzo bezpośrednie teksty, łatwo znaleźć odpowiedź z czego wynika ta trwająca do dziś fascynacja zespołem. Duża ilość koncertow, piosenki na listach przebojow i przede wszystkim ogromna rzesza wiernych fanow to sytuacja, do ktorej dąży każdy muzyk. Proletaryatowi się udało. Po ponad dwudziestu latach na scenie, zespoł dopracował swoj unikalny, wymykający się porownaniom styl.

13 kwietnia 2015 roku ukazał się ostatni jak dotąd album zespołu zatytułowany Oko za oko. Płytę promował singel „Nie wyrażam zgody”.

 

 

TADEUSZ WOŹNIAK

Tadeusz Woźniak debiutował w 1966 pod pseudonimem „Daniel Dan” w zespole Dzikusy podczas I Radiowej Giełdy Piosenki. Jako gitarzysta grał m.in. z Niebiesko-Czarnymi i Czesławem Niemenem, śpiewał z grupą Czterech i z tą grupą dokonał pierwszych nagrań archiwalnych dla 3 programu PR oraz płytowych. Jako kompozytor zadebiutował w 1967 roku, pisząc muzykę do wierszy Juliana Tuwima, Bolesława Leśmiana, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Od 1968 występuje jako solista, śpiewając najczęściej melodyjne ballady własnej kompozycji i akompaniując sobie na gitarze. Komponuje także muzykę teatralną i filmową, tworzy spektakle muzyczne i musicale. Jako wykonawca największe sukcesy odnosił pod koniec lat 60. i w latach 70.

Muzyka Woźniaka, choć stanowiła integralną część wielu sztuk teatralnych, była też niezależnie nagradzana na festiwalach sztuk teatralnych. Artysta otrzymał nagrodę za muzykę do Wesela Stanisława Wyspiańskiego w reż. R. Kordzińskiego, Odprawy posłów greckich Jana Kochanowskiego w reż. A. Witkowskiego, Mistrza i Małgorzaty Michaiła Bułhakowa w reż. A.M. Marczewskiego.

Najpopularniejsze utwory Woźniaka to: Hej, Hanno, Smak i zapach pomarańczy, To będzie syn, Zegarmistrz światła - nagrodzona na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1972 r. Jest również autorem muzyki i wykonawcą piosenki Pośrodku świata, otwierającej każdy odcinek popularnego serialu Plebania.

 

 

MESAJAH             

Mesajah - wokalista, autor tekstów, producent i kompozytor.  W 2008 roku zdecydował się na rozpoczęcie solowej kariery, wydając swój pierwszy album „Ludzie Prości”. Płyta zaskakiwała autorskimi interpretacjami reggae, dancehallu, dubu i hip-hopu. Album odniósł sukces, był sporym wydarzeniem na polskiej scenie reggae i cieszył się dużym zainteresowaniem mediów. Promował go utwór „Każdego dnia”, który do dziś pozostaje wielkim przebojem znanym nie tylko fanom gatunku reggae.

Promocję jego czwartego krążka zapoczątkował singiel „Wolne”, z którym Mesajah niespodziewanie wygrał konkurs Premier na 53. Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu – zdobywając, głosami publiczności, opolską „Karolinkę”. „Powrót do korzeni” został doceniony także przez branżę muzyczną – album otrzymał nominację do Fryderyków 2017 w kategorii „Album roku muzyka korzeni”.

Mesajah jest autorem zupełnie nowej jakości na polskiej scenie muzycznej. Energia towarzysząca jego występom jest tak niesamowita, że publiczność na koncertach bawi się aż do ostatniego dźwięku. Te zdolności i wielka przebojowość zapewniły mu możliwość występów na najważniejszych imprezach muzycznych. Koncertował między innymi podczas takich festiwali jak One Love Sound Fest, Ostróda Reggae Festival, Regałowisko, Reggaeland i wielu innych. Towarzyszył na scenie takim artystom jak: Gentleman, Shaggy, Sizzla, Junior Kelly, Stephen Marley, Wu Tang Clan, Anthony B czy Alborosie.

 

 

JELONEK

"Jelonek" to jednocześnie nazwisko, pseudonim artystyczny oraz tytuł solowego projektu muzycznego skrzypka Michała Jelonka. "Jelonek" to w zdecydowanej większości muzyka instrumentalna z przewodnią rolą skrzypiec oraz instrumentów smyczkowych w rockowo metalowym towarzystwie gitar i perkusji. "Jelonek" na koncertach oprócz swoich autorskich utworów wykonuje także rockowe "przeróbki" muzyki klasycznej takich kompozytorów jak Vivaldi, Paganini, Chopin, Chaczaturian, Rossini i innych klasyków a także Jimi Hendrix, Beastie Boys czy BoneyM.

Michał Jelonek nagrał ponad 30 albumów współautorskich i ponad 60 albumów gościnnie  (muzyka klasyczna, pop, r'n'b, folk, rock i metal). Wygrał wiele konkursów i festiwali m.in. Jarocin 93 czy Złoty Bączek Przystanku Woodstock.  Kilkakrotnie wytypowany na jednego z najlepszych instrumentalistów  polskich. Kilkakrotnie nominowany do "Fryderyków". Wraz z zespołem "Ankh" odznaczony  przez Ministra Kultury medalem "Zasłużony dla Kultury Polskiej".

W okresie od 1993r. do 2017r. zagrał około 2000 koncertów w Polsce a także  w Anglii, Brazylii, Czechach, Estonii, Litwie, Łotwie, Meksyku, Niemczech,  Rosji, Słowacji, Szwecji, Szwajcarii i na Ukrainie. Działa jako producent muzyczny, muzyk sesyjny, nagrywa muzykę do filmów, spektakli teatralnych i reklam.

 

 

NOCNY KOCHANEK

To jeden z nielicznych polskich zespołów metalowych, który traktuje muzykę oraz teksty z ogromnym dystansem do samych siebie oraz do wizerunku kojarzonego zazwyczaj z klasycznym heavy metalem. Słychać tutaj wyraźne inspiracje takimi zespołami jak: Iron Maiden, Judas Priest, Helloween czy Black Sabbath. Teksty natomiast napisane są z dużym przymrużeniem oka, co nadaje całości niepowtarzalnego, wręcz groteskowego klimatu.

W jednym z wywiadów wokalista Krzysztof Sokołowski opowiada o powstaniu Nocnego Kochanka: „Wszystko wyszło dosyć spontanicznie. Począwszy od jednego utworu nagranego trzy lata temu, na potrzeby produkcji „Zemsty Faraona”. Ludzie sami oczekiwali od nich wydawania utworów na podobieństwo Minerału, który nagrali jeszcze jako Night Mistress. Stworzyli zatem osobny projekt, będący alter ego ich matczynego zespołu.”

 

 

WILKI

Wszystko zaczęło się od "Son Of The Blue Sky". Był rok 1992. Cała Polska śpiewała piosenki z debiutanckiej płyty WILKÓW: Son of The Blue Sky, Aborygen, czy Eli Lama Sabachtani. Album błyskawicznie pokrył się platyną. Po wielkim sukcesie zespół wyruszył w trasę koncertową, która trwała prawie bez przerwy przez 3 lata, aby następnie nieoczekiwanie na kilka lat zawiesić działalność. W 2002 roku WILKI wykonały brawurowy come back z płytą "4", której sprzedaż osiągnęła 100 tysięcy egzemplarzy. Piosenki "Baśka" oraz "Urke" nie były jednorazowym sukcesem. Później zespół wydał jeszcze 2 studyjne płyty, które także  przyniosły wiele przebojów oraz pokryły się złotem. "Bohema", "Love Story", "Słońce pokonał cień", "Here I am", "Na zawsze i na wieczność" - to tylko niektóre z hitów zespołu. W 2009 roku grupa została zaproszona do udziału w koncercie z kultowej na całym świecie serii MTV Unplugged. Był to elitarny występ, w niezwykłym klimacie, wyłącznie dla najwierniejszych fanów i grona najbliższych przyjaciół, podczas którego powstał album live -  kolejna Złota Płyta w historii zespołu.

W 2016 roku ukazał się ósmy album zespołu zatytułowany „Przez dziewczyny”, który promował piosenka o tym samym tytule. To najbardziej radosna, rockandrollowa płyta w dorobku Wilków, najbliżej jej klimatem do przebojowej „4”.

Zespół wciąż intensywnie koncertuje ciesząc się niesłabnącą sympatią publiczności, a nowe oblicze grupy pokazuje, że rock and roll w ich wydaniu wciąż ma się doskonale. W tym roku Wilki obchodzą 25-lecie wydania debiutanckiego albumu.

 

 

COMA

Grupa powstała w 1998 roku w Łodzi z inicjatywy gitarzysty Dominika Witczaka i perkusisty Tomasza Stasiaka. Wkrótce do zespołu dołączył basista Rafał Matuszak, a następnie gitarzysta Wojciech Grenda i wokalista Piotr Rogucki. W 2001 roku w wyniku nieporozumień z zespołu odszedł Wojciech Grenda, którego zastąpił Marcin Kobza. Pierwszym wydawnictwem grupy był singel Skaczemy/Pasażer.

Zespół w 2001 roku dotarł do ostatniego etapu przesłuchań konkursu debiutów w Opolu, zajął pierwsze miejsce na Festiwalu Rockowym w Węgorzewie w 2004, a 15 marca 2005 roku zdobył statuetkę Fryderyka w kategorii Album Roku - Rock - za płytę Pierwsze wyjście z mroku. W 2007 roku, otrzymał dwa kolejne Fryderyki, a także nagrodę publiczności Przystanku Woodstock „Złotego Bączka”.

Jako jedyny łódzki zespół rockowy przez 20 tygodni nie opuszczał pierwszego miejsca na liście przebojów Radia Łódź. W lipcu 2006 roku wystąpił na XII Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą. 13 czerwca 2007 zespół Coma zagrał przed Linkin Park i Pearl Jam podczas ich koncertu na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

W czerwcu 2008 do zespołu dołączył były perkusista zespołu Normalsi – Adam Marszałkowski, który zastąpił Tomasza Stasiaka. Ukazał się również trzeci album grupy zatytułowany Hipertrofia. W 2011 został wydany piąty album studyjny zespołu, potocznie nazywany „Czerwonym albumem”.

Jesienią 2012 roku Coma pojechała w specjalną trasę jubileuszową z okazji 15-lecia zespołu. Trasa ta obejmowała 27 koncertów w 25 miastach i nosiła nazwę „Ulubiony numerek”. Niezwykłość trasy polegała na losowym wybieraniu utworów, jakie zespół zagra z dwóch kół losujących podczas występu.


 

KOBRANOCKA

Kobranocka - legendarna toruńska kapela, działająca nieprzerwanie ponad dwadzieścia pięć lat! Liderem zespołu jest Kobra - Andrzej Kraiński, wokalista, gitarzysta. Drugim założycielem kapeli był Szybki Kazik, który gra do dziś. Od ponad dwudziestu lat w składzie znajduje się Piotr "Vysol" Wysocki. Po wielu latach grania z muzykami spoza Torunia, od 2005 roku drugim gitarzystą jest Jacek Moczadło.

Bardzo ważnym członkiem-założycielem jest tekściarz zespołu - Ordynat Michorowski - ordynator oddziału zamkniętego szpitala psychiatrycznego... Kobra poznał Ordynata z powodów "militarnych" w 1984 roku, lekarz pokazał swoje teksty (miedzy innymi "List z poligonu"). Jak sam niedoszły żołnierz mówi: "jedyne wyjście to było założenie kapeli". Pierwotnie zespół nosił nazwę Latający Pisuar. Wszystko zaczęło się od jednorazowego wystepu, gdyż kapela nie przewidywała działalności komercyjnej, jedynie podziemną. Ale po pierwszym, nader udanym koncercie zespół dokooptował do składu Waldka Zaborowskiego grającego na saksofonie i przemianował się na Kobranockę.

 

 

ŁĄKI ŁAN

Moc, energia, endorfina!  W 2017 roku Łąki Łan otworzył 23. Przystanek Woodstock, wracając na Dużą Scenę po 6 latach przerwy.

Granie na żywo mają we krwi. Proces tworzenia zawsze zaczyna się na scenie a studio jest jego dopełnieniem. Słyną z niesamowicie energetycznych koncertów. Wypracowali sobie swoje niepowtarzalne, słowiańsko - międzygalaktyczne brzmienie, które cały czas ewoluuje i zaskakuje. Bardzo istotne są teksty, pisane przez Paprodziada, które wymagają od słuchacza odszyfrowania zawartych w nich treści.

Kostiumy i performance sceniczny tworzą niezapomniane widowisko, które mogli zobaczyć uczestnicy festiwali w kraju i za granicą, m.in. Tbilisi Open Air Alter/Vision, Montreux Jazz Festival, Orange Festival, Open’er Festival, Jarocin Festiwal oraz Przystanku Woodstock.

W listopadzie 2016 ukazała się najnowsza płyta Łąki Łan "Syntonia", którą promuje singiel "Pola Ar".

 

 

POPARZENI KAWĄ TRZY

"Poparzeni Kawą Trzy" zespół przyjaciół, muzyków i dziennikarzy. Powstał w 2005 roku utworzony przez pracowników Radia RMF FM i Zetki oraz ich przyjaciół. Wydanie pierwszej płyty w 2011 roku zbiegło się ze spektakularnym sukcesem na "Festiwalu Top Trendy" w Sopocie gdzie zespół zdobył Nagrodę Dziennikarzy, a miesiąc później Zwyciężył na ogólnopolskim festiwalu "Przebojem na antenę". Od tej chwili "Poparzeni Kawą Trzy" goszczą na największych polskich scenach festiwalowych takich jak "Przystanek Woodstock 2012" zarejestrowany na DVD, Ostróda Reggae Festiwal, "Czad festiwal, "Finały WOŚP" i "Lato Dwójki i Radia Zet", a miliony bawią się przed telewizorami w rytm "Kawałka do tańca" podczas Sylwestrowych nocy organizowanych przez Polsat.

Teksty do wszystkich utworów, a wśród nich takich przebojów jak "Byłaś dla mnie wszystkim", "Wezmę cię", "Okrutna zła i podła" pisze Rafał Bryndal. Muzykę, określaną jako mix rocka i miejskiego folku, komponują sami Poparzeni. W 2013 roku ukazała się płyta CD ze wspomnianym DVD zatytułowana "Wezmę cię", obecnie zespół pracuje nad kolejnym krążkiem.

 

 

POKAŻ PODOBNE
2024-01-27 12:32:27

Po czym poznasz wolontariusza WOŚP?

Wolontariusze WOŚP znani są ze swojej energii, zapału i szerokiego uśmiechu. Jednak w dniu 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tak wygląda cała Polska. Zobacz, po czym poznasz wolontariusza.

2024-01-26 18:00:00

Finałowe miasteczko rusza już jutro!

Sprawdźcie, co będzie działo się na błoniach PGE Narodowego już w ten weekend podczas 32. Finału WOŚP! Miasteczko partnerskie czeka na Was już od soboty!

2024-01-26 10:00:00

Orkiestra gra! Kogo usłyszycie na 32. Finale?

Finałowa machina rusza już za około 20 godzin! Kogo usłyszycie podczas 32. Finału WOŚP w Warszawie i… nie tylko? Przygotowaliśmy dla Was pigułkę wiedzy o tegorocznych koncertach.

2024-01-24 13:00:00

Znani i lubiani wspierają 32. Finał WOŚP

Do naszych finałowych aukcji Allegro dla WOŚP od wielu lat chętnie dołącza wiele znanych osób. Gorąco za to dziękujemy! Zobaczcie, co ciekawego przygotowali dla Wasz politycy, sportowcy, aktorzy, dziennikarze oraz muzycy i licytujcie, jednocześnie wspierając cel 32. Finału WOŚP!