Do 32. Finału WOŚP pozostały
122 dni
Fundacja
Festiwal

WOŚP i Fundacja DKMS - Najpiękniejsza Współpraca Świata!

2023-09-16 09:00:00

 

Już po raz czwarty podczas Pol’and’Rock Festival, organizowanego przez WOŚP, mieliśmy przyjemność gościć Fundację DKMS. W Światowym Dniu Dawcy Szpiku dziękujemy za tą niesamowitą współpracę, dzięki której setki ludzi otrzymały szansę na nowe, zdrowe życie.

 

Przeprowadzane od lat wspólne działania Fundacji DKMS i WOŚP przynoszą owocne efekty. Tylko podczas tegorocznego, 29. Pol'and'Rock Festival, do bazy dawców DKMS zarejestrowało się 1 007 osób. Spośród nich aż 5 podarowało cząstkę siebie osobie chorej. Dzięki naszej współpracy, zarówno przy Finałach jak i Pol'and'Rock Festival, do bazy DKMS dołączyły już aż 21 433 osoby! Z tej grupy, 116 stało się dawcami faktycznymi!

 

Namiot DKMS podczas 29. Pol'and'Rock Festival, fot. Aleksandra Kluszczyńska

 

Pol’and’Rock Festival to nie tylko świetna zabawa, ale też prawdziwa szansa na uratowanie życia! Dla wielu chorych na nowotwory krwi „bliźniak genetyczny” jest ostatnią nadzieją. Dlaczego? Co 27 sekund ktoś na świecie a co 40 minut* w Polsce dowiaduje się, że choruje na nowotwór krwi. Aby pomóc choremu, konieczne jest znalezienie dla niego odpowiedniego dawcy - "bliźniaka genetycznego". Jednak poszukiwania są trudne ze względu na unikalność każdego z nas. Dlatego tak ważne jest, aby jak najwięcej osób zarejestrowało się w bazie potencjalnych dawców.

 

Namiot DKMS podczas 29. Pol'and'Rock Festival, fot. Aleksandra Kluszczyńska

 

Każdego dnia, pod namiotem DKMS, pojawiali się dawcy, którzy opowiadali o swoich doświadczeniach, inspirując innych do działania. Jedną z odwiedzających był także 15-letnia festiwalowiczka, która dwa lata temu przeszła przeszczep szpiku i dziś może cieszyć się przyjaźnią, miłością i muzyką!

 

Zarejestruj się w bazie Dawców!

 

DKMS — dziękujemy za naszą współpracę! Każda nowa osoba, która dołączyła do bazy dawców, zwiększa szansę, że ktoś inny będzie mógł cieszyć się życiem tak jak wspomniana festiwalowiczka. Razem tworzymy historie, które zmieniają świat.

 

 

*źródło: Fundacja DKMS

POKAŻ PODOBNE
2023-09-04 12:35:00

Jedyna taka metoda leczenia w Polsce - dzięki WOŚP

Jeszcze w tym miesiącu w Instytucie "Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka" działać zacznie angiograf dwupłaszczyznowy - sprzęt za prawie 8,7 miliona złotych, który został zakupiony przez WOŚP w kwietniu tego roku. To milowy krok w dziedzinie leczenia siatkówczaka!

2023-09-19 09:42:28

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera!

Chcesz być na bieżąco z tym, co dzieję się w Fundacji WOŚP? Dołącz do naszego newslettera! To doskonały sposób, aby regularnie otrzymywać najnowsze informacje i ciekawostki prosto z serca naszej działalności!

2023-08-31 08:00:00

Lidia Niedźwiedzka-Owsiak i Jerzy Owsiak z Medalem Wolności Słowa

Za miliony zjednoczonych serc i zebranych środków, za wspieranie najsłabszych, za bezkompromisowe i mądre zabieranie głosu w sprawach publicznych. Lidia Niedźwiedzka-Owsiak i Jerzy Owsiak zostali laureatami tegorocznego Medalu Wolności Słowa w kategorii Obywatelka/Obywatel.

2023-09-25 17:25:00

Pokojowy Patrol ponownie na Maratonie Warszawskim!

Aż 130 członków Pokojowego Patrolu włączyło się w organizację Maratonu Warszawskiego, który odbył się w minioną niedzielę. To już 18. rok współpracy Fundacji WOŚP z organizatorami tej dużej biegowej imprezy.