Na koncie mamy:
281879118,07 PLN
Fundacja
Finały

WOŚP na krańcach świata!

2023-12-19 14:00:00

Radosne dźwięki naszej Orkiestry docierają na krańce świata! WOŚP gra od bieguna do bieguna z takim samym, niegasnącym zapałem dzięki naszym wspaniałym wolontariuszom. Jaką melodię niesie wiatr z dalekiej północy i południa?

 

​Gorące pozdrowienia z mroźnej krainy

 

Na oddalonej od Fundacji o ponad 14 tys. km Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego zarządzanej przez Instytut Biochemii i Biofizyki PAN temperatura rośnie w miarę upływu dni, które dzielą nas od 32. Finału WOŚP. Swoją działalność rozpoczął bowiem Sztab na stacji „Arctowski”, tworzony przez ludzi, którzy mają prawdziwy ogień w sercu. Atmosfera w tych niełatwych warunkach robi się gorąca! 

 

 

Pracownicy Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego przed 32. Finałem WOŚP

 

Polscy i zagraniczni naukowcy oraz pracownicy Stacji przebywający w tej polskiej jednostce naukowo-badawczej usytuowanej na wyspie Króla Jerzego w Antarktyce, przy Półwyspie Antarktycznym, mimo codziennej pracy w otoczeniu lodowców wyślą gorące orkiestrowe serduszka i światełko do nieba w dniu Finału, łącząc się z nami myślami 28 stycznia 2024 r. ! Doszły nas słuchy, że Stacja lada chwila rusza z pierwszymi aukcjami charytatywnymi. Bądźmy czujni!

 

Topnieją serca! 

 

Polska Stacja Polarna Hornsund im. Stanisława Siedleckiego znad zatoki Isbjørnhamna w fiordzie Hornsund śle orkiestrowe pozdrowienia z północy! Usytuowana na południowej część wyspy Spitsbergen, która należy do archipelagu Svalbard, Stacja prowadzi całoroczny monitoring środowiskowy i, zarządzana przez Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie, jest najdalej wysuniętą na północ stałą polską instytucją naukową. Mimo niełatwych warunków atmosferycznych, ekipa pozostaje pełna zapału i w geście solidarności po raz kolejny gra z naszą Orkiestrą! 

 

Zgadujemy, że podobnie, jak rok temu, w dniu 32. Finału WOŚP temperatura na biegunie północnym wzrośnie przynajmniej o kilka stopni! A już teraz Polska Stacja Polarna Hornsund startuje z aukcjami finałowymi dla WOŚP na platformie Allegro! Koniecznie zajrzyjcie na ich media społecznościowe - czeka na Was spora dawka widoków ze zwierzakami Svalbardu w roli głównej, które z pewnością roztopią wszelkie lody! 

 

 

Sztaby zagraniczne

 

Podczas 32. Finału WOŚP działać będzie aż 1685 Sztabów (o 32 więcej niż przed rokiem), z czego 100 zlokalizowanych jest poza granicami Polski. Finał organizowany będzie w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Szwecji, Holandii, Norwegii, Szwajcarii, Indonezji, Irlandii, Belgii, Niemczech, Austrii, Francji, Japonii, Hiszpanii, Chorwacji, Australii, Tajlandii, Luksemburgu, Kanadzie, Czechach, Singapurze, Egipcie i na Cyprze.
 
 
Dziękujemy, Wolontariusze, że niesiecie dźwięki naszej orkiestrowej opowieści w najdalsze zakątki świata. To Wasza energia dodaje nam nadziei, że ta piękna melodia solidarności, pomocy i dobra grać będzie do końca świata i o jeden dzień dłużej!
 
 
Wolontariusze przed 32. Finałem WOŚP, fot. Łukasz Widziszowski
 

32. Finał WOŚP

 

32. Finał WOŚP odbędzie się 28 stycznia 2024 roku. Celem zbiórki są płuca po pandemii – środki przeznaczone zostaną na zakup urządzeń dla oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Mottem akcji jest „Tu wszystko gra OK!”. Cel zbiórki od początku grudnia zasilić można poprzez rozmaite kanały elektroniczne.

Centrum działań w Warszawie będą błonia PGE Narodowego, gdzie powstanie studio główne, z którego nadawana będzie transmisja telewizyjna i internetowa, oraz scena, na której zaprezentuje się kilkunastu wykonawców.

 

POKAŻ PODOBNE
2024-01-23 09:30:00

Jak moja firma może włączyć się w Finał?

To już ostatnia prosta! Jeśli prowadzisz firmę i chcesz się włączyć w 32. Finał, wciąż masz kilka możliwości!

2024-01-24 13:20:00

Najciekawsze eSkarbonki 32. Finału WOŚP!

Dzięki eSkarbonce napędzanej przez Mastercard wolontariuszem 32. Finału WOŚP może zostać każdy! Założenie swojej wirtualnej puszki jest bardzo proste i można to zrobić nawet w dniu Finału. Już teraz, dzięki eSkarbonkom na cel finałowej zbiórki udało nam się zebrać ponad 3 miliony złotych!

2024-01-23 16:13:46

Otworzyliśmy Pracownię Symulacji Okulistycznej

Na 5 dni przed 32. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odwiedziliśmy Instytut „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” i uroczyście otworzyliśmy pierwszą w Europie Pracownię Symulacji Okulistycznej dedykowaną wyłącznie problemom okulistyki wieku rozwojowego.

2024-01-25 14:43:38

Oglądaj 32. Finał WOŚP online!

32. Finał WOŚP gra nie tylko do końca świata i jeden dzień dłużej, ale także na całym świecie i jeszcze dalej! Wydarzenia z Warszawy możecie oglądać na transmisji online i śledzić ich przebieg w radiu.