Do 32. Finału WOŚP pozostało
52 dni
Fundacja

Wszystkiego najlepszego dla Jurka Owsiaka!

2023-10-06 13:31:15

 

Jurek Owsiak, Prezes Zarządu Fundacji WOŚP oraz dyrygent najpiękniejszej orkiestry na świecie, urodził się 6 października 1953 roku. Dzisiaj obchodzi 70. urodziny! Cały nasz zespół Fundacji WOŚP składa Jurkowi najlepsze życzenia!

 

 

Jurek Owsiak, fot. Lucyna Lewandowska

 

Jurek Owsiak (ur. 6 października 1953 r. w Gdańsku) - dziennikarz radiowy i telewizyjny, a przede wszystkim – jak sam mówi o sobie – obserwator rzeczy ulotnych i dziwnych. Autor radiowych audycji muzycznych. Debiutował na antenie Rozgłośni Harcerskiej w 1986 roku. Mogliśmy usłyszeć go także w Programach I i III Polskiego Radia (audycje BRUM wraz z m.in. Piotrkiem Majewskim, Piotrkiem Klattem czy Kubą Wojewódzkim, a następnie autorski program „SIE KRĘCI”) oraz w Esce Rock.  Pomysłodawca, współzałożyciel i prezes zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, z którą realizuje ideę corocznego Finału WOŚP – niezwykle efektywnej zbiórki publicznej prowadzonej w kraju i na świecie. Twórca Przystanku Woodstock – największego w Polsce i jednego z największych w Europie festiwali muzycznych (co roku odwiedza go ponad półmilionowa publiczność). Prezes Zarządu firmy Złoty Melon – czołowego wydawcy koncertowych płyt DVD w naszym kraju. Autor programów telewizyjnych emitowanych na antenie Telewizji Polskiej - „Róbta co chceta, czyli rock’n’rollowa jazda bez trzymanki”, „Dziura w koszu”, „Bezpieczne wakacje”. Właściciel i pomysłodawca młodzieżowego kanału telewizyjnego Owsiak.TV, emitowanego w platformach cyfrowych „n” i „Cyfra+”, który prowadził do października 2010 r. Od stycznia 2011 r. prowadzi telewizyjny portal internetowy Owsiaknet.pl (obecnie Kręcioła.TV). Współautor książek „Listy do Owsiaka”, „Orkiestra Klubu Pomocnych Serc, czyli monolog-wodospad Jurka Owsiaka”, „Przystanek Woodstock – historia Najpiękniejszego Festiwalu Świata” oraz autor książki „Róbta co chceta, czyli z sercem jak na dłoni – 20 lat grania”. Jurek jest także witrażystą i posiada uprawnienia psychoterapeuty. Gra na perkusji. Jest żonaty z Lidią Niedźwiedzką - Owsiak, na którą mówi "Dzidzia". Mają dwie córki – Olę i Ewę.

POKAŻ PODOBNE
2023-10-10 16:45:00

Kupiliśmy sprzęt dla szpitala ortopedycznego w Poznaniu

Fundacja WOŚP zrealizowała dziś kolejne zakupy sprzętu medycznego. Pierwszą część 67. Konkursu Ofert dedykowaliśmy urządzeniu dla placówki z Poznania.

2023-10-05 16:06:37

Pracuj z nami!

Szukamy młodszego specjalisty/młodszej specjalistki ds. komunikacji i mediów społecznościowych – osoby, do której obowiązków należało będzie rozwijanie strony KręciołaTV oraz kanałów KręciołaTV w mediach społecznościowych. Chcesz pracować z nami? Aplikuj!

2023-09-18 18:17:15

Już 4 raz ścigaliśmy się dla wyższych wartości!

2 września już po raz czwarty wzięliśmy udział w Gonitwie Charytatywnej organizowanej przez Westminster Polska na Torze Służewiec. Westminster Charity Race to gonitwa, w której wygrywają wszyscy!

2023-10-14 12:00:00

Dziękujemy, nauczyciele!

14 października obchodzimy Dzień Nauczyciela – jest to wyjątkowa okazja, aby podziękować nieocenionym bohaterom naszej codzienności za ich trud, pasję i poświęcenie. Dzisiaj skupiamy się na niezwykłych rezultatach współpracy Fundacji WOŚP z nauczycielami.