Podczas 32. Finału WOŚP zebraliśmy:
281879118,07 PLN
Fundacja

Wszystkiego najlepszego dla Jurka Owsiaka!

2023-10-06 13:31:15

 

Jurek Owsiak, Prezes Zarządu Fundacji WOŚP oraz dyrygent najpiękniejszej orkiestry na świecie, urodził się 6 października 1953 roku. Dzisiaj obchodzi 70. urodziny! Cały nasz zespół Fundacji WOŚP składa Jurkowi najlepsze życzenia!

 

 

Jurek Owsiak, fot. Lucyna Lewandowska

 

Jurek Owsiak (ur. 6 października 1953 r. w Gdańsku) - dziennikarz radiowy i telewizyjny, a przede wszystkim – jak sam mówi o sobie – obserwator rzeczy ulotnych i dziwnych. Autor radiowych audycji muzycznych. Debiutował na antenie Rozgłośni Harcerskiej w 1986 roku. Mogliśmy usłyszeć go także w Programach I i III Polskiego Radia (audycje BRUM wraz z m.in. Piotrkiem Majewskim, Piotrkiem Klattem czy Kubą Wojewódzkim, a następnie autorski program „SIE KRĘCI”) oraz w Esce Rock.  Pomysłodawca, współzałożyciel i prezes zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, z którą realizuje ideę corocznego Finału WOŚP – niezwykle efektywnej zbiórki publicznej prowadzonej w kraju i na świecie. Twórca Przystanku Woodstock – największego w Polsce i jednego z największych w Europie festiwali muzycznych (co roku odwiedza go ponad półmilionowa publiczność). Prezes Zarządu firmy Złoty Melon – czołowego wydawcy koncertowych płyt DVD w naszym kraju. Autor programów telewizyjnych emitowanych na antenie Telewizji Polskiej - „Róbta co chceta, czyli rock’n’rollowa jazda bez trzymanki”, „Dziura w koszu”, „Bezpieczne wakacje”. Właściciel i pomysłodawca młodzieżowego kanału telewizyjnego Owsiak.TV, emitowanego w platformach cyfrowych „n” i „Cyfra+”, który prowadził do października 2010 r. Od stycznia 2011 r. prowadzi telewizyjny portal internetowy Owsiaknet.pl (obecnie Kręcioła.TV). Współautor książek „Listy do Owsiaka”, „Orkiestra Klubu Pomocnych Serc, czyli monolog-wodospad Jurka Owsiaka”, „Przystanek Woodstock – historia Najpiękniejszego Festiwalu Świata” oraz autor książki „Róbta co chceta, czyli z sercem jak na dłoni – 20 lat grania”. Jurek jest także witrażystą i posiada uprawnienia psychoterapeuty. Gra na perkusji. Jest żonaty z Lidią Niedźwiedzką - Owsiak, na którą mówi "Dzidzia". Mają dwie córki – Olę i Ewę.

POKAŻ PODOBNE
2024-03-19 14:09:41

Przeszkoliliśmy nauczycieli w Wołominie!

Przeszkoliliśmy wczoraj ponad 30 nauczycielek i nauczycieli z 15 szkół podstawowych z powiatu wołomińskiego w ramach naszego Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować"!

2024-03-20 22:30:00

Honorowy Obywatel Miasta Gdańska!

Prezes Zarządu Fundacji WOŚP otrzymał dziś tytuł Honorowego Obywatela Miasta Gdańska – miasta, w którym urodził się i spędził część dzieciństwa.

2024-03-02 11:00:00

31. urodziny Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Dziś świętujemy 31. urodziny Fundacji WOŚP! 2 marca 1993 roku została zarejestrowana Fundacja Wielkiej Orkiestry świątecznej Pomocy. W ciągu 31 Finałów WOŚP, Orkiestra zebrała blisko 2 miliardy złotych i kupiła ponad 71 500 urządzeń.

2024-02-27 09:00:00

Dziś jest Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych

27 lutego na całym świecie obchodzony jest dzień NGO, ma on przypominać i edukować o działaniach trzeciego sektora, a także uczcić pracę założycieli i założycielek organizacji pozarządowych, ich pracowników i pracowniczek oraz wolontariuszy i wolontariuszek.