Podczas 32. Finału WOŚP zebraliśmy:
281879118,07 PLN

Z tego powinniśmy być dumni w 2021

2021-12-31 22:00:00

 

 

2021 rok dobiega końca, dlatego warto podsumować i powspominać najważniejsze jego momenty zapisane w historii Fundacji WOŚP.

 

 

Rekordowy styczeń

 

 

 

Pandemia w styczniu zmieniła finałowe plany, ale mimo to udało się zorganizować 29. Finał w ponad 1 300 miejscach w Polsce i na świecie. Co więcej, Polacy ponownie pokazali, że potrafią się zjednoczyć w trudnych czasach w dużej mierze działając przez internetowe wpłaty - założyli 21 922 eSkarbonki czy udziale w biegu wirtualnym, w którym pobiegło ponad 15 tysięcy osób w Polsce i na całym świecie.

 

 

 

 

W lutym w sieci Sephora i SiemaSopie pojawiły się pierwsze perfumy WOŚP 

 

 

Do 11 miast w całej Polsce trafiły pierwsze sprzęty z 29. Finału, a my wypuściliśmy pierwsze perfumy "Love" od WOŚP. Nadal możesz je kupić: Kliknij tutaj

 

Jest przesycony zapachem przyjaźni, tolerancji, wzajemnego szacunku i nieokiełznanymi dźwiękami muzyki w rytmie serca. 

Jurek Owsiak, Prezes Zarządu Fundacji WOŚP

 

 

 

 

 

W marcu ruszyła kampania billboardowa

 

 

Tegoroczna kampania była podziękowaniem za 29. Finał. Pojawiła się ona w 88 miastach, czyli 3 234 miejscach w Polsce. Billboardy przyjęły się z Waszym dobrym odbiorem. Według badań Plakat-Impact-Test wskaźnik akceptacji przekazu wynosi 4.06, a najczęstsze komentarze to: zwraca uwagę, pasuje do marki i zachęca do wsparcia. 60% badanych rozpoznaje cel organizacji dzięki reklamie, a 80,6% planuje wesprzeć działania Fundacji.

 

 

Jurek Owsiak podczas ogłoszeni wyniku 29. Finału, fot. Łukasz Widziszowski

 

 

Ogłosiliśmy rekordową zbiórkę

 

 

210 830 813,10 złotych to kwota zebrana podczas 29. Finału. Pierwszy raz w historii udało się przebić próg 200 000 tysięcy złotych, co pozwala nam na co dzień kupować więcej sprzętu tak potrzebnego szpitalom w czasie pandemii. 29. Finał był jedyny w swoim rodzaju i jego organizacja wiązała się z nowymi wyzwaniami związanymi z obostrzeniami pandemicznymi, ale mimo wszystko pokazaliśmy, jak pięknie wszyscy potrafimy się jednoczyć w trudnych momentach. 

 

Zakupy za ponad 40 mln zł = nowy sprzęt w polskich szpitalach

 

 

Konkursy Ofert to wielogodzinne negocjacje z udziałem Komisji Ekspertów, które mają na celu zakup najwyższej klasy urządzeń. W kwietniu po przerwie między konkursami związanymi z pandemią Zarząd Fundacji wraz z ekspertami zebrali się, aby wybrać i kupić 377 urządzeń do ponad 60 placówek w całej Polsce.

 

Podczas 56. Konkursu Ofert kupiliśmy sprzęt o wartości 40 681 573,64 PLN:
 • Zestawy do wideochirurgii z instrumentarium – 35 szt.
 • Instrumentarium do laparoskopii - 60 szt.
 • Aparaty do elektromanometrii przewodu pokarmowego - 5 szt.
 • Aparaty do elektromanometrii układu moczowego – 6 szt.
 • Aparaty USG – 42 szt.  
 • Platforma elektrochirurgiczna – 66 szt.
 • Aparat do neuromonitoringu śródoperacyjnego - 15 szt.
 • Dermatom z siatkownicą - 54 szt.
 • Wiertarka ortopedyczna – 87 szt.
 • Systemy neuroendoskopii – 7 szt.  

 

 

57. Konkurs Ofert

 

 

Kolejny miesiąc obfitował w konsultacje i trudne wybory zakupowanego sprzętu, które mogły być realizowane dzięki zaangażowaniu społeczeństwa w 28. Finał WOŚP. Dwudniowe negocjacje zakończyły się wynikiem ponad 186 milionów złotych, a ich celem był zakup wyposażenia dla dziecięcej kardiochirurgii, anestezjologii i intensywnej terapii.

 

 

Briefing prasowy po 57. Konkursie Ofert, fot. Łukasz Widziszowski

 

 

W trakcie 57. Konkursu Ofert WOŚP zakupiła:
 • aparat do pozaustrojowego utlenowania krwi ECMO – 5 zest. - wybrano ofertę firmy Medtronic 
 • aparat do krążenia pozaustrojowego (płuco-serce) – 7 szt. - wybrano ofertę firmy LivaNova
 • wymiennik ciepła do zabiegów kardiochirurgicznych – 8 szt. - wybrano ofertę firmy LivaNova 
 • echokardiograf – 5 szt. - wybrano ofertę firmy PHILIPS POLSKA 
 • sternotom- 7 zestawów (21 urządzeń) - wybrano ofertę firmy Stryker 
 • system do ogrzewania płynów infuzyjnych/krwi - 63 szt. - wybrano ofertę firmy EMPIREUM 
 • zestaw do trudnej intubacji - 52 szt. - wybrano ofertę firmy Dutchmed
 • monitor bólu/analgezji - 11 szt. - wybrano ofertę firmy Promed
 • aparat do terapii oddechowej wysokim przepływem - 62 szt. - wybrano ofertę firmy FISHER & PAYKEL 
 • urządzenie do pomiaru oksygenacji mózgowej - NIRS- 8 szt. - wybrano ofertę firmy Promed 

 

 

W czerwcu otworzyliśmy oddział w Bochni

 

 

1 czerwca, czyli Międzynarodowego Dnia Dziecka, Pododdział Intensywnego Nadzoru Noworodka w szpitalu w Bochni oficjalnie nosi imię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Był to już 11. oddział w historii miejsc WOŚP.

 

 

 

 

Podziękowaliśmy za Finał Najpiękniejszym Festiwalem Świata

 

 

Jak co roku na przełomie lipca i sierpnia odbył się Pol'and'Rock Festival - czas pozytywnych emocji, wartościowych rozmów i dobrej muzyki. Ze względu na sytuację epidemiczną w Polsce postawiliśmy na formułę hybrydową spotykając się z festiwalowiczami zarówno na miejscu jak i online. Nowością było miejsce, które przywitało nas słońcem, pięknymi widokami i ogromną serdecznością.

 

 

Festiwalowiczki 27 Pol'and'Rock Festival, fot. Lucyna Lewandowska

 

Wrzesień i ogłoszenie tematu 30. Finału

 

 

30., jubleuszowy Finał zagra dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Będzie to pierwsza zbiórka dedykowana dziecięcej okulistyce, jednak nie pierwsza nasza akcja związana z ratowaniem wzroku najmłodszych pacjentów. Fundacja od 20 lat prowadzi Program Zapobiegania i Leczenia Retinopatii Wcześniaków, w ramach którego przebadano blisko 255 tysięcy dzieci, a wzrok uratowano 10,6 tys. dzieci.

 

 

W październiku Jurek Owsiak został ambasadorem zrównoważonego rozwoju ONZ

 

 

W 76 rocznicę utworzenia Organizacji Narodów Zjednoczonych (24 października 2021) podczas gali UN Day, Jerzy Owsiak został ambasadorem Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ i otrzymał nagrodę Architekta Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Był to ważny moment docenienia pracy Jurka jak i działań Fundacji.

 

 

 

 

Start Punktu Humanitarnego

 

 

Pomoc humanitarna od wielu lat jest ważnym punktem działań WOŚP, stąd pomysł i szybka reakcja na kryzys ludzi przebywających na granicy. To miejsce otwarte 24 godziny na dobę gdzie organizacje pozarządowe i wszyscy ludzie dobrej woli mogą zaopatrzyć w materiały przydatne w ich pracy (medyczne materiały zużywalne, podstawowe sprzęty medyczne, jedzenie, woda itp.), odpocząć czy wydrukować dokumenty.

 

 

 

 

Grudzień - już prawie 30. Finał! 

 

 

Już za miesiąc ponownie wracamy z finałowym graniem, już działają miejsca, w których możesz wrzucić datki do Puszki Stacjonarnej, sztabowe wydarzenia i formy wpłat. To niesamowite, że na naszych oczach pisze się historia jubileuszowego 30. Finału! Dziękujemy, że jesteście z nami!

 

 

 

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2024-03-29 10:00:58

Widzimy się 26 stycznia na błoniach PGE Narodowego!

Dopiero co ogłosiliśmy wynik 32. Finału WOŚP, a już przymierzamy się do organizacji kolejnej edycji akcji! Studio główne 33. Finału WOŚP ponownie stanie na błoniach PGE Narodowego! Finał odbędzie się 26 stycznia 2025 roku!

2024-04-04 16:10:00

Samochód po przejściach już u nowego właściciela

Wyjątkowa aukcja kolorowego i odnowionego Fiata Seicento w zestawie z broszką cieszyła się ogromną popularnością w finałowym czasie. Ostatecznie aukcja została wylicytowana przez firmę Tarczyński za ponad 200 tysięcy złotych, a samochód i broszka trafiły dzisiaj do nowego właściciela!

2024-05-06 09:55:00

Tak grały Sztaby 32. Finału!

Pod koniec marca poznaliśmy wynik 32. Finału WOŚP i dowiedzieliśmy się, jak zagrały Sztaby w Polsce i na całym świecie. Z całego serca dziękujemy wszystkim wolontariuszom zaangażowanym w lokalne ośrodki!

2024-03-21 16:00:00

Dołączcie do nas 27 marca!

Za 6 dni, w środę 27 marca ogłosimy ostateczny wynik 32. Finału WOŚP! Celem zbiórki był zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych.