Podczas 32. Finału WOŚP zebraliśmy:
281879118,07 PLN
Uczymy ratować

Szkolenia RUR w woj. śląskim!

2024-05-08 15:41:06

 

W dniach 7 i 8 maja przeprowadziliśmy kolejne szkolenia RUR, tym razem dla nauczycieli w województwie śląskim. W zajęciach w Bielsku-Białej oraz Częstochowie uczestniczyło łącznie 76 nauczycieli z 40 szkół podstawowych!

 

Pierwszego dnia, 7 maja, nasza ekipa skupiła się na szkoleniu 38 nauczycieli z 20 szkół podstawowych z Bielska-Białej. Zajęcia odbyły się w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli „WOM”. Załoga instruktorów w składzie: Adam, Kamil, Mateusz, Weronika, Ola, Ania, Karolina, Piotr i Ida wspólnie przekazała niezwykle ważne umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy, oraz przekazywania tej wiedzy swoim podopiecznym w placówkach oświatowych.

 

Szkolenie RUR w Bielsko-Białej, fot. Anna Stawicka

 

Kolejnego dnia, 8 maja, udaliśmy się do Częstochowy, gdzie ponownie mieliśmy przyjemność szkolić 38 nauczycieli z 20 szkół podstawowych. Częstochowskie zajęcia w ramach Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować" odbyły się w Szkole Podstawowej nr 9 im. Adama Mickiewicza. Dzięki zaangażowaniu naszych instruktorów uczestnicy zdobyli praktyczną wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy, która ma kluczowe znaczenie w sytuacjach nagłych.

 

Szkolenie RUR w Częstochowie, fot. Anna Stawicka

 

Nasze szkolenia to nie tylko teoria, ale przede wszystkim praktyka. Nauczyciele mieli okazję ćwiczyć najważniejsze techniki pierwszej pomocy, takie jak resuscytacja krążeniowo-oddechowa czy udzielanie pomocy poszkodowanym w różnych sytuacjach. Każdy uczestnik otrzymał również niezbędne materiały dydaktyczne, które pomogą im przekazywać zdobytą wiedzę uczniom podczas zajęć.

 

Jesteśmy dumni z zaangażowania nauczycieli z województwa śląskiego w rozwijanie kompetencji z zakresu pierwszej pomocy. To dzięki ich staraniom dzieci i młodzież mogą zyskać potrzebną wiedzę na temat bezpieczeństwa i ratowania życia. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zaangażowanie!

 

Zgłoś swoją szkołę do Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”!

 

Program RUR

Program Edukacyjny "Ratujemy i Uczymy Ratować" prowadzony jest od kwietnia 2006 roku i skierowany jest do klas I-III w szkołach podstawowych. Poznanie zasad pierwszej pomocy to nie wszystko – na podjęcie działań ratujących życie przez świadków zdarzenia ogromny wpływ ma również ich postawa, pewność co do swoich umiejętności, a także obawy, które często im towarzyszą. Program RUR polega na wprowadzeniu zajęć z podstawowych czynności ratujących życie powszechnie już w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Dzieci oswajają się z tak ważnymi zagadnieniami i kształtują właściwe nawyki – pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym. Do tej pory Programem zostało objętych: 30 945 nauczycieli z 12 602 szkół. Stanowi to około 90% wszystkich szkół podstawowych w Polsce. Blisko 3 miliony dzieci nauczyły się podstaw pierwszej pomocy! Szkolenia prowadzą instruktorzy Fundacji WOŚP z uprawnieniami American Heart Association.

 

 

POKAŻ PODOBNE
2024-03-06 15:04:56

Otwarcie ronda imienia WOŚP w Gnieźnie!

Uczestniczyliśmy dzisiaj w uroczystości otwarcia kolejnego miejsca imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Rondo w pierwszej stolicy Polski to już 67. takie miejsce w Polsce i na świecie!

2024-03-30 12:00:00

Mocy życzymy! Wielkanoc 2024

Życzymy Wam wszystkiego dobrego od całej naszej Fundacji!

2024-03-01 09:50:45

Promocja z okazji Dnia Kobiet w SiemaShop

Z okazji zbliżającego się coraz większymi krokami Dnia Kobiet w naszym sklepiku SiemaShop trwa specjalna promocja! Do 10 marca zamawiając online w sklepie internetowym, można wykorzystać specjalny kod promocyjny i zrobić zakupy 25% taniej!

2024-03-18 12:25:00

Zakończyliśmy 210. szkolenie PP!

Aż 25 osób w miniony weekend dołączyło do rodziny czerwonych koszulek! Chcesz przeżyć przygodę życia, poznać wspaniałych ludzi i współtworzyć wydarzenia Fundacji WOŚP? Już teraz zapraszamy na kwietniowe szkolenie Pokojowego Patrolu!