Na koncie mamy:
281879118,07 PLN
Patrol

Zakończyliśmy 210. szkolenie PP!

2024-03-18 12:25:00

 

Aż 25 osób w miniony weekend dołączyło do rodziny czerwonych koszulek! Chcesz przeżyć przygodę życia, poznać wspaniałych ludzi i współtworzyć wydarzenia Fundacji WOŚP? Już teraz zapraszamy na kwietniowe szkolenie Pokojowego Patrolu!

 

Dołącz już dziś!

 

Pokojowi Patrolowcy angażują się w całoroczny wolontariat, udzielając wsparcia podczas różnorodnych wydarzeń Fundacji WOŚP, zwłaszcza podczas styczniowego Finału WOŚP oraz letniego Pol’and’Rock Festival. Bez wolontariuszy Pokojowego Patrolu, ich zapału i ciężkiej pracy ciężko wyobrazić sobie działalność naszej Fundacji! Po zrealizowanym w miniony weekend 210. szkoleniu w szeregi Pokojowego Patrolu wstąpiło 25 osób – za kilka miesięcy spotkamy się z nimi na Najpiękniejszym Festiwalu Świata!

 

Uczestnicy 210. szkolenia Pokojowego Patrolu, fot. Ola Rutkowska

 

Najbliższe, 211. spotkanie w Szadowie-Młyn odbędzie się w dniach 12-14 kwietnia, a zapisy już trwają! W szkoleniu uczestniczyć mogą osoby, które ukończyły 18 lat. Koszt zajęć w całości pokrywa Fundacja WOŚP ze środków zarezerwowanych na realizację nauki pierwszej pomocy oraz z darowizn przekazanych przez uczestników szkoleń. Dzięki zaangażowaniu i doskonałemu przygotowaniu ekipy Pokojowego Patrolu, wydarzenia realizowane przez Fundację WOŚP cieszą się wśród profesjonalistów opinią najlepiej zorganizowanych i najbezpieczniejszych imprez masowych w kraju!

 

Zajęcia w ramach 210. szkolenia PP, fot. Ola Rutkowska

 

Szkolenie Pokojowego Patrolu – jak to wygląda?

Każde szkolenie Pokojowego Patrolu to kilkadziesiąt intensywnych godzin, przepełnionych nauką (m.in. resuscytacji, bandażowania, reagowania w sytuacjach nagłych), wykładami na temat działań Fundacji WOŚP i zajęciami praktycznymi w terenie. To też okazja do zawarcia znajomości z osobami, którym chce się działać.

Szkolenie rozpoczyna się w piątek rano, kończy - w niedzielę w godzinach popołudniowych. Na uczestników czekają zajęcia z pierwszej pomocy, aktywności w terenie, które mają za zadanie nauczyć zaufania i pracy w grupie, autorskie wykłady na temat bezpieczeństwa imprez masowych i zajęcia dotyczące specyfiki działań na Najpiękniejszym Festiwalu Świata, poprowadzone m.in. przez Jurka Owsiaka. Całość uzupełniają egzaminy i... nocna pozoracja. Żeby sprawdzian jak najbardziej przypominał realną sytuację, wykorzystywana jest pomoc pozorantów, a także charakteryzacja i rekwizyty. Opracowany przez instruktorów scenariusz zakłada nagłą sytuację np. wypadek komunikacyjny, a zadaniem uczestników szkolenia jest właściwe zareagowanie i udzielenie pomocy poszkodowanym.

 

POKAŻ PODOBNE
2024-01-21 15:14:00

Za tydzień 32. Finał WOŚP!

Już tylko 7 dni dzieli nas od Letniej Zadymy w Środku Zimy! Po raz kolejny spotkamy się w gorącej atmosferze dobroci i radości - tym razem, aby zagrać dla oddziałów pulmonologicznych w całej Polsce.

2024-01-25 14:50:06

Sprawdźcie, jak Fundacja wydaje Wasze pieniądze

Już teraz możecie sprawdzić, na co wydaliśmy pieniądze, które wrzuciliście do Puszek podczas poprzednich Finałów WOŚP.

2024-01-23 08:16:00

W piątek podsumujemy przygotowania!

W piątek, 26 stycznia, oficjalnie podsumujemy przygotowania do 32. Finału WOŚP. Zachęcamy do bycia z nami online!

2024-01-25 14:43:38

Oglądaj 32. Finał WOŚP online!

32. Finał WOŚP gra nie tylko do końca świata i jeden dzień dłużej, ale także na całym świecie i jeszcze dalej! Wydarzenia z Warszawy możecie oglądać na transmisji online i śledzić ich przebieg w radiu.