Na koncie mamy:
281879118,07 PLN
Patrol

Zakończyliśmy 210. szkolenie PP!

2024-03-18 12:25:00

 

Aż 25 osób w miniony weekend dołączyło do rodziny czerwonych koszulek! Chcesz przeżyć przygodę życia, poznać wspaniałych ludzi i współtworzyć wydarzenia Fundacji WOŚP? Już teraz zapraszamy na kwietniowe szkolenie Pokojowego Patrolu!

 

Dołącz już dziś!

 

Pokojowi Patrolowcy angażują się w całoroczny wolontariat, udzielając wsparcia podczas różnorodnych wydarzeń Fundacji WOŚP, zwłaszcza podczas styczniowego Finału WOŚP oraz letniego Pol’and’Rock Festival. Bez wolontariuszy Pokojowego Patrolu, ich zapału i ciężkiej pracy ciężko wyobrazić sobie działalność naszej Fundacji! Po zrealizowanym w miniony weekend 210. szkoleniu w szeregi Pokojowego Patrolu wstąpiło 25 osób – za kilka miesięcy spotkamy się z nimi na Najpiękniejszym Festiwalu Świata!

 

Uczestnicy 210. szkolenia Pokojowego Patrolu, fot. Ola Rutkowska

 

Najbliższe, 211. spotkanie w Szadowie-Młyn odbędzie się w dniach 12-14 kwietnia, a zapisy już trwają! W szkoleniu uczestniczyć mogą osoby, które ukończyły 18 lat. Koszt zajęć w całości pokrywa Fundacja WOŚP ze środków zarezerwowanych na realizację nauki pierwszej pomocy oraz z darowizn przekazanych przez uczestników szkoleń. Dzięki zaangażowaniu i doskonałemu przygotowaniu ekipy Pokojowego Patrolu, wydarzenia realizowane przez Fundację WOŚP cieszą się wśród profesjonalistów opinią najlepiej zorganizowanych i najbezpieczniejszych imprez masowych w kraju!

 

Zajęcia w ramach 210. szkolenia PP, fot. Ola Rutkowska

 

Szkolenie Pokojowego Patrolu – jak to wygląda?

Każde szkolenie Pokojowego Patrolu to kilkadziesiąt intensywnych godzin, przepełnionych nauką (m.in. resuscytacji, bandażowania, reagowania w sytuacjach nagłych), wykładami na temat działań Fundacji WOŚP i zajęciami praktycznymi w terenie. To też okazja do zawarcia znajomości z osobami, którym chce się działać.

Szkolenie rozpoczyna się w piątek rano, kończy - w niedzielę w godzinach popołudniowych. Na uczestników czekają zajęcia z pierwszej pomocy, aktywności w terenie, które mają za zadanie nauczyć zaufania i pracy w grupie, autorskie wykłady na temat bezpieczeństwa imprez masowych i zajęcia dotyczące specyfiki działań na Najpiękniejszym Festiwalu Świata, poprowadzone m.in. przez Jurka Owsiaka. Całość uzupełniają egzaminy i... nocna pozoracja. Żeby sprawdzian jak najbardziej przypominał realną sytuację, wykorzystywana jest pomoc pozorantów, a także charakteryzacja i rekwizyty. Opracowany przez instruktorów scenariusz zakłada nagłą sytuację np. wypadek komunikacyjny, a zadaniem uczestników szkolenia jest właściwe zareagowanie i udzielenie pomocy poszkodowanym.

 

POKAŻ PODOBNE
2024-01-28 16:00:00

Z WOŚP na koniec świata i o jeden krok dalej

Sztaby na całym świecie grają na 32. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy razem z nami! W tym roku, poza granicami Polski, swoje finały organizuje aż 100 sztabów zagranicznych w 23 krajach!

2024-01-29 16:30:00

To był rekord ludzkich serc!

Emocje po 32. Finale WOŚP powoli opadają. Jurek Owsiak podsumował kolejną Letnią Zadymę w Środku Zimy na konferencji prasowej w Fundacji WOŚP.

2024-01-28 23:58:23

Znów graliśmy razem!

Po raz 32. nasza Orkiestra zagrała swój Wielki Finał! Atmosfera całego wydarzenia była niepowtarzalna. A wynik, jaki udało nam się wspólnie osiągnąć, przewyższył nasze najśmielsze oczekiwania!

2024-01-28 12:00:00

Radosna pomarańczowa fala pięciu tysięcy biegaczy wystartowała z miasteczka WOŚP

Już po raz osiemnasty Jurek Owsiak, tym razem z finałowej sceny na błoniach PGE Narodowego w Warszawie, otworzył bieg gorących serc pod niezmiennym hasłem „Policz się z cukrzycą”. Tłumy entuzjastów biegania, po przebiegnięciu pięciokilometrowej trasy ulicami Warszawy, dotrze do mety zlokalizowanej w tym samym miejscu.