Podczas 31. Finału zebraliśmy
243 259 387,25 PLN
Festiwal
Patrol

Zapraszamy na 200. szkolenie PP!

2023-01-20 10:48:16

 

Ruszyły zapisy na pierwsze w tym roku, a jednocześnie jubileuszowe - 200. szkolenie Pokojowego Patrolu, które odbędzie się w dniach 10-12 lutego. Zapraszamy!

 

Pokojowy Patrol na 30. Finale WOŚP, fot. Lucyna Lewandowska

 

Powstanie Pokojowego Patrolu wiąże się ściśle z organizacją pierwszego Pol’and’Rock Festival (wcześniej Przystanek Woodstock). Jego początki sięgają 1995 roku, a bezpośrednim impulsem do powstania stał się jubileuszowy amerykański Festiwal Woodstock zorganizowany rok wcześniej. W jego trakcie opiekę nad gośćmi roztaczała armia ludzi w koszulkach z napisem "Peace Patrol". Okazało się to pomysłem wartym przeniesienia do Polski. Kiedy Fundacja organizowała pierwszy Przystanek w Czymanowie, Jurek Owsiak w swoim programie radiowym ogłosił nabór do Pokojowego Patrolu. Zasady były bardzo proste — całkowity wolontariat w zamian za wyżywienie oraz miejsce na rozbicie namiotu gdzieś na zapleczu sceny. Zgłosiło się 100 osób i to był początek naszych działań. 

 

W swojej już 27-letniej historii Pokojowy Patrol pokazał, że wolontariat to naprawdę szeroki obszar działań, w które bezinteresownie angażują się każdego roku setki osób. Pol'and'Rock Festival (kiedyś Przystanek Woodstock) i coroczne Finały WOŚP to znaczna, ale nie jedyna część działań, w które włączają się nasi wolontariusze.

 

Masz ochotę dołączyć do grona prawie 12 tysięcy przeszkolonych wolontariuszy lub jesteś ciekaw atmosfery i zadań, jakie staną przed Tobą podczas szkolenia i późniejszych działań? Masz okazję sprawdzić to już wkrótce, ponieważ ruszyły zapisy na jubileuszowe, 200. szkolenie Pokojowego Patrolu. 

Gorąco zachęcamy do rejestrowania się na najbliższe szkolenie, które odbędzie się w dniach 10-12 lutego

 
Jak się zgłosić? Podpowiadamy TUTAJ.  
 

Znany dziennikarz, korespondent wojenny portalu Onet.pl — Marcin Wyrwał - podczas 28. Pol'and'Rock festiwal powiedział nam: 

"Jestem nie tylko korespondentem wojennym, ale też dumnym członkiem Pokojowego Patrolu. Jestem kolekcjonerem szkoleń medycznych, bo one dają mi poczucie jakiego takiego bezpieczeństwa, kiedy znajduje się w strefach wojennych. Z ręką na sercu — porównywałem wiele szkoleń i szkolenie Pokojowego Patrolu było jednym z absolutnie najlepszych. Bardzo dużo mi dało i wam również może bardzo dużo dać, jeżeli zgłosicie sie tutaj."

Chyba nie ma lepszej rekomendacji?

 

Dołącz do nas!

 

 (Broski)

POKAŻ PODOBNE
2023-04-21 13:34:28

Ogłaszamy 66. Konkurs Ofert

66. Konkurs Ofert poświęcony będzie zakupom urządzeń dla pracowni mikrobiologicznych pozwalających na przyspieszenie diagnostyki zakażeń sepsą. Negocjacje odbędą się w dniach 22-24.05.2023 r. Zapraszamy do składania wstępnych ofert sprzedaży w celu podjęcia negocjacji.

2023-04-30 11:10:11

Akcja Miś – Nie bij mnie, kochaj mnie!

Dziś Światowy Dzień Sprzeciwu Wobec Bicia Dzieci, ustanowiony by zwrócić uwagę społeczeństwa na to, jak destrukcyjne i niebezpieczne jest stosowanie przemocy przeciwko najmłodszym. W tym roku mija 20 lat odkąd Fundacja WOŚP zainicjowała akcję Miś – Nie bij mnie, mającą na celu zwiększenie świadomości dorosłych oraz dzieci, pokazującą krzywdzące skutki kar cielesnych na nieletnich.

2023-05-09 10:20:34

Dzisiaj obchodzimy Dzień Okulistów i Okulistyki

9 maja to Dzień Okulistów i Okulistyki - wyjątkowy termin dla nas w Fundacji WOŚP. Od roku 2001 prowadzimy Program Zapobiegania i Leczenia Retinopatii Wcześniaków, którego celem jest zapewnienie pomocy w zakresie zdrowia wzroku małych bohaterów. Wzrokowi dedykowaliśmy też 30. Finał WOŚP.

2023-04-07 12:47:46

Światowy Dzień Zdrowia 2023

Dzisiaj, 7 kwietnia, obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia. Dla nas w Fundacji WOŚP zdrowie to temat numer jeden. Od ponad 30 lat działamy w zakresie ochrony zdrowia - kupujemy sprzęt medyczny dla szpitali i prowadzimy programy medyczne. Zachęcamy Was również, żebyście sami dbali o swoje zdrowie każdego dnia!