W ramach 31. Finału WOŚP zarejestrowaliśmy już
59 741 wolontariuszy
Fundacja
Medycyna

Zdrowie psychiczne – zadbajmy o nie wspólnie!

2022-10-10 14:30:00

 

Dzisiaj, to jest 10 października, świętujemy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Higiena ludzkiej psychiki to rzecz, na którą każdy powinien zwracać szczególną uwagę. Stres, przebodźcowanie, pandemia – to elementy, które wciąż zmieniają na gorsze wszystkie możliwe statystyki związane ze zdrowiem psychicznym.

 

Brak dbałości o własny well-being może prowadzić do poważnych schorzeń psychicznych, w skład których wchodzi depresja, zaburzenia lękowe, czy adaptacyjne. W to nietypowe święto chcieliśmy przybliżyć wam działania Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy związane ze wsparciem leczenia zaburzeń psychicznych oraz polepszaniem jakości opieki psychiatrycznej w Polsce.

 

 

27. Pol'and'Rock Festival, fot. Damian Mekal

 

Wsparciu psychiatrii dziecięcej i młodzieżowej poświęciliśmy środki zebrane w ramach 1% podatku w 2018 roku. Udało nam się wtedy zebrać aż 8 764 075,23 PLN na podnoszenie standardów opieki na oddziałach psychiatrycznych dla dzieci i młodzieży.

 

Efektem decyzji Fundacji jest pomoc dostarczona do 37 oddziałów psychiatrii dzieci i młodzieży w całej Polsce. Fundacja zakupiła dla tych placówek w sumie 1744 urządzeń stanowiących najbardziej podstawowe wyposażenie oraz testy psychologiczne.

 Kupiliśmy:

  • 798 łóżek szpitalnych wyposażonych w materac, szafkę przyłóżkową i komplet pościeli
  • 510 specjalistycznych siedzisk dziecięcych
  • 436 testów psychologicznych

 

 

Według najnowszych danych, co piąty młody człowiek ma zaburzenia psychiczne, a co dziesiąty wymaga pomocy specjalistycznej! - dr hab. n. med. Barbara Remberk

 

 

Nasze działania związane ze wspieraniem psychiatrii dziecięcej zostały docenione przez grono największych specjalistów. W 2019 roku, w trakcie odbywającego się w Wiśle Międzynarodowego Kongresu „Psychiatria Medforum” organizowanego pod patronatem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wręczone zostały nagrody w plebiscycie „Złota Synapsa”. Nagrodę w kategorii „Przyjaciel Psychiatrii” dla osoby lub instytucji, która swoimi działami znacząco wspiera opiekę psychiatryczną i walczy o prawa pacjentów, otrzymała Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

 

 Nagroda "Złota Synapsa 2019" dla Jerzego Owsiaka

 

Adam Kościelniak

POKAŻ PODOBNE
2022-10-03 16:00:00

Oddział imienia WOŚP w Szpitalu Południowym

Od dziś Oddział Neonatologii w placówce na warszawskim Ursynowie nosi imię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Fundacja przekazała szpitalowi sprzęt do leczenia i ratowania życia noworodków.

2022-10-10 14:30:00

Zdrowie psychiczne – zadbajmy o nie wspólnie!

Dzisiaj, 10 października, świętujemy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Higiena ludzkiej psychiki to rzecz, na którą każdy powinien zwracać szczególną uwagę. Stres, przebodźcowanie, pandemia – to elementy, które wciąż zmieniają na gorsze wszystkie statystyki związane ze zdrowiem psychicznym.

2022-10-01 11:05:00

Dziś Międzynarodowy Dzień Osób Starszych!

Geriatria i opieka nad osobami starszymi są jednymi z najbardziej zaniedbanych gałęzi polskiej medycyny i opieki zdrowotnej. W Międzynarodowym Dniu Osób Starszych chcemy przybliżyć Wam działania Fundacji WOŚP na rzecz seniorów!

2022-10-26 15:00:00

Zaraz Będzie Ciemno co poniedziałek w Antyradiu!

Nie lubicie poniedziałków? Przytłacza was jesienna chandra? Mamy na to sposób! W każdy poniedziałkowy wieczór rozsiądźcie się wygodnie i wyruszcie w rockową podróż z Jurkiem Owsiakiem podczas autorskiej audycji Zaraz Będzie Ciemno na antenie Antyradia!