Do 32. Finału WOŚP pozostało
118 dni
Sztab Imprezy Zamkniętej

Jak zorganizować Sztab Imprezy Zamkniętej 32.Finału WOŚP?

Macie pomysł na imprezę z okazji 32. Finału WOŚP, ale nie macie możliwości, aby zorganizować kwestę na szeroką skalę, a w Waszej okolicy nie ma Sztabu WOŚP? W takiej sytuacji możecie stworzyć tzw. Sztab Imprezy Zamkniętej. Od czego zacząć?

 

  1. Zapoznajcie się z Regulaminem funkcjonowania Organizacji Sztabów Imprezy Zamkniętej oraz procedurą naboru i rejestracji wolontariuszy 
  2. Wybierzcie Szefa Sztabu Imprezy Zamkniętej, to on będzie odpowiedzialny za całą akcję. 
  3. Szef Sztabu musi zarejestrować się w Bazie Szefa Sztabuzaakceptować regulamin i wypełnić formularz zgłoszeniowy. 
  4. Następnie musicie wydrukować wypełniony wniosek i po sprawdzeniu poprawności danych, Szef Sztabu Imprezy Zamkniętej oraz komisja odpowiedzialna za przeliczenie pieniędzy podpisują wniosek i podbijają pieczątką.
  5. Prawidłowo przygotowane dokumenty wysyłacie do Fundacji do 19 listopada 2021 r. (najlepiej w formie czytelnego skanu przesłanego na adres [email protected] lub pocztą na adres Fundacji WOŚP ul. Dominikańska 19c 02-738 Warszawa z dopiskiem "Sztaby").

  

Najważniejsze zasady dotyczące Imprezy Zamkniętej

Impreza Zamknięta to wydarzenia zorganizowane w ramach 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w okresie od 15 grudnia 2023 r. do 28 stycznia 2024 r. tj. do dnia Finału włącznie. Cały dochód z Imprezy Zamkniętej przeznaczony jest na cel zawarty w tegorocznego Finału WOŚP.  

Termin Impreza Zamknięta nie oznacza, że jest to impreza dla wybranego grona osób (biletowana lub za zaproszeniem). Impreza zamknięta nazywa się tak, ponieważ odbywa się na zamkniętym terenie, a zarejestrowani na nią wolontariusze (których może być maksymalnie 5) nie kwestują na ulicy. 

Przy współpracy z wolontariuszami w ramach 32. Finału WOŚP pamiętajcie o obecnie obowiązujących zaleceniach i przepisach sanitarno-epidemiologicznych. 

 

Co można zorganizować w ramach Sztabu Imprezy Zamkniętej?

W ramach Sztabu Imprezy Zamkniętej można zorganizować np. dyskotekę, koncert, występ zespołu, wystawę fotograficzną czy plastyczną, warsztaty teatralne czy plastyczne, imprezy sportowe, przedstawienie teatralne czy uroczyste spotkanie z ciekawym człowiekiem. Pamiętajcie, że przede wszystkim liczy się Wasza kreatywność i to od Was zależy, co postanowicie zorganizować z okazji tegorocznego Finału. Spróbujcie zaangażować w Wasze działania lokalną społeczność. Może okazać się, że mają dużo fantastycznych pomysłów, z których wcześniej nie zdawaliście sobie sprawy i dzięki nim będziecie w stanie zorganizować cały szereg ciekawych imprez. Finałowe eventy mogą odbywać się w różnych miejscach w okresie od 15 grudnia 2023 r. do 28 stycznia 2024 r., ale pamiętajcie, że każdy z nich musi być zgłoszony w terminie w Bazie Szefa Sztabu i uzyskać akceptację Fundacji WOŚP. Wszystkie zarejestrowane wydarzenia będą się wyświetlać na interaktywnej mapie na stronie 32. Finału WOŚP. 

 

Wstęp na Imprezę Zamkniętą powinien być bezpłatny lub za dobrowolny datek do puszki kwestarskiej wolontariusza. Pamiętajcie, że na Imprezie Zamkniętej nie może być wskazanej kwoty minimalnej, za którą można wejść na tę imprezę.  

Pamiętajcie, że wszystkie puszki, które będą używane do kwesty podczas Imprezy Zamkniętej muszą być zarejestrowane – albo jako puszki kwestujących tam wolontariuszy, albo jako Sztabowe Puszki Stacjonarne. Puszki te możecie ustawić na finałowych stoiskach, użyć podczas "licytacji" lub innych wydarzeń. Sztabowe Puszki Stacjonarne to również forma zbiórki, dzięki której okoliczne firmy mogą dołączyć do finałowego grania. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Regulaminie Sztabowej i Firmowej Puszki Stacjonarnej. 

Przy organizacji wydarzeń w ramach 32. Finału WOŚP pamiętajcie o obecnie obowiązujących zaleceniach i przepisach sanitarno-epidemiologicznych.

 

Rozliczenie Imprezy

Rozliczenie Sztabu Imprezy Zamkniętej, przygotowane według wytycznych znajdujących się w  Regulaminie Organizacji Sztabów Imprez Zamkniętychnależy przesłać na adres Fundacji nie później niż do 15.02.2024 r. 

 

Informacje dodatkowe

Chcemy także pokazywać jak najszerzej Wasze działania i finałowe imprezy, dlatego jeszcze raz bardzo gorąco zachęcamy Was do uzupełniania wydarzeń w Bazie Szefa Sztabu i tworzenia własnych nowinek o finałowych aktualnościach. Wszystkie zgłoszone przez Was aktywności pojawią się na mapie umieszczonej na naszych stronach. Pozwoli to większej ilości osób dowiedzieć się o tym, co się będzie u Was działo i uczestniczyć w przygotowanych przez Was wydarzeniach. Spędźmy ten Finał razem! 

 

 

 

Aktualności
2023-10-02 17:00:00

Jak dbamy o zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży?

Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży od lat jest dla nas bardzo ważnym tematem. Jurek Owsiak uczestniczył dzisiaj w konferencji „Zrozumieć, żeby pomóc”, podczas której mówił o naszej współpracy z Uniwersytetem SWPS, Kliniką Terapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS i RESQL, w ramach której sfinansowaliśmy aplikację przeciwdziałającą przemocy rówieśniczej dla pierwszych 50 placówek.