Zarejestrowaliśmy już
35 732 wolontariuszy
Sztab Imprezy Zamkniętej

Jak zorganizować Sztab Imprezy Zamkniętej 30.Finału WOŚP?

Macie pomysł na imprezę z okazji 30. Finału WOŚP, ale nie macie możliwości, aby zorganizować kwestę na szeroką skalę, a w Waszej okolicy nie ma Sztabu WOŚP? W takiej sytuacji możecie stworzyć tzw. Sztab Imprezy Zamkniętej. Od czego zacząć?

 

  1. Zapoznajcie się z Regulaminem funkcjonowania Organizacji Sztabów Imprezy Zamkniętej oraz procedurą naboru i rejestracji wolontariuszy 
  2. Wybierzcie Szefa Sztabu Imprezy Zamkniętej, to on będzie odpowiedzialny za całą akcję. 
  3. Szef Sztabu musi zarejestrować się w Bazie Szefa Sztabuzaakceptować regulamin i wypełnić formularz zgłoszeniowy. 
  4. Następnie musicie wydrukować wypełniony wniosek i po sprawdzeniu poprawności danych, Szef Sztabu Imprezy Zamkniętej oraz komisja odpowiedzialna za przeliczenie pieniędzy podpisują wniosek i podbijają pieczątką.
  5. Prawidłowo przygotowane dokumenty wysyłacie do Fundacji do 19 listopada 2021 r. (najlepiej w formie czytelnego skanu przesłanego na adres [email protected] lub pocztą na adres Fundacji WOŚP ul. Dominikańska 19c 02-738 Warszawa z dopiskiem "Sztaby").

  

Najważniejsze zasady dotyczące Imprezy Zamkniętej

Impreza Zamknięta to wydarzenia zorganizowane w ramach 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w okresie od 15 grudnia 2021 r. do 30 stycznia 2022 r. tj. do dnia 30. Finału włącznie. Cały dochód z Imprezy Zamkniętej przeznaczony jest na cel zawarty w tegorocznego Finału WOŚP.  

Termin Impreza Zamknięta nie oznacza, że jest to impreza dla wybranego grona osób (biletowana lub za zaproszeniem). Impreza zamknięta nazywa się tak, ponieważ odbywa się na zamkniętym terenie, a zarejestrowani na nią wolontariusze (których może być maksymalnie 5) nie kwestują na ulicy. 

Przy współpracy z wolontariuszami w ramach 30. Finału WOŚP pamiętajcie o obecnie obowiązujących zaleceniach i przepisach sanitarno-epidemiologicznych związanych z pandemią COVID-19. 

 

Co można zorganizować w ramach Sztabu Imprezy Zamkniętej?

W ramach Sztabu Imprezy Zamkniętej można zorganizować np. dyskotekę, koncert, występ zespołu, wystawę fotograficzną czy plastyczną, warsztaty teatralne czy plastyczne, imprezy sportowe, przedstawienie teatralne czy uroczyste spotkanie z ciekawym człowiekiem. Pamiętajcie, że przede wszystkim liczy się Wasza kreatywność i to od Was zależy, co postanowicie zorganizować z okazji tegorocznego Finału. Spróbujcie zaangażować w Wasze działania lokalną społeczność. Może okazać się, że mają dużo fantastycznych pomysłów, z których wcześniej nie zdawaliście sobie sprawy i dzięki nim będziecie w stanie zorganizować cały szereg ciekawych imprez. Finałowe eventy mogą odbywać się w różnych miejscach w okresie od 15 grudnia 2021 r. do 30 stycznia 2022 r., ale pamiętajcie, że każdy z nich musi być zgłoszony w terminie w Bazie Szefa Sztabu i uzyskać akceptację Fundacji WOŚP. Wszystkie zarejestrowane wydarzenia będą się wyświetlać na interaktywnej mapie na stronie 30. Finału WOŚP. 

 

Wstęp na Imprezę Zamkniętą powinien być bezpłatny lub za dobrowolny datek do puszki kwestarskiej wolontariusza. Pamiętajcie, że na Imprezie Zamkniętej nie może być wskazanej kwoty minimalnej, za którą można wejść na tę imprezę.  

Pamiętajcie, że wszystkie puszki, które będą używane do kwesty podczas Imprezy Zamkniętej muszą być zarejestrowane – albo jako puszki kwestujących tam wolontariuszy, albo jako Sztabowe Puszki Stacjonarne. Puszki te możecie ustawić na finałowych stoiskach, użyć podczas "licytacji" lub innych wydarzeń. Sztabowe Puszki Stacjonarne to również forma zbiórki, dzięki której okoliczne firmy mogą dołączyć do finałowego grania. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Regulaminie Sztabowej Puszki Stacjonarnej. 

Przy organizacji wydarzeń w ramach 30. Finału WOŚP pamiętajcie o obecnie obowiązujących zaleceniach i przepisach sanitarno-epidemiologicznych związanych z pandemią COVID-19.

 

Rozliczenie Imprezy

Rozliczenie Sztabu Imprezy Zamkniętej, przygotowane według wytycznych znajdujących się w  Regulaminie Organizacji Sztabów Imprez Zamkniętychrozliczenie należy przesłać na adres Fundacji nie później niż do 21.02.2022 r. 

 

Informacje dodatkowe

Chcemy także pokazywać jak najszerzej Wasze działania i finałowe imprezy, dlatego jeszcze raz bardzo gorąco zachęcamy Was do uzupełniania wydarzeń w Bazie Szefa Sztabu i tworzenia własnych nowinek o finałowych aktualnościach. Wszystkie zgłoszone przez Was aktywności pojawią się na mapie umieszczonej na naszych stronach. Pozwoli to większej ilości osób dowiedzieć się o tym, co się będzie u Was działo i uczestniczyć w przygotowanych przez Was wydarzeniach. Spędźmy ten Finał razem! 

 

 

 


Aktualności
2021-11-24 13:37:46

WOŚP w kryzysach humanitarnych

Fundacja WOŚP zawsze pojawia się tam, gdzie jest kryzys humanitarny i wspiera tych, którzy potrzebują jej pomocy.