W ramach Funduszu Interwencyjnego zebraliśmy:
26 195 451 PLN
Fundacja

Finał akcji 'Historia misia' w Szczecinie

2016-06-07 12:07:30
Dostaliśmy wiadomość od szczecińskiego Zespołu Szkół nr 7 o przeprowadzonej przez nich akcji "Historia misia":

W piątek (29 kwietnia) w Zespole Szkół nr 7 w Szczecinie zakończyliśmy naszą szkolną akcję "Historia misia - Nie bij mnie, kochaj mnie", organizowaną pod patronatem Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Celem akcji było zwrócenie uwagi na problem przemocy wobec najmłodszych. Świetnie wpasowaliśmy się z terminem zakończenia naszej akcji, gdyż corocznie 30 kwietnia jest obchodzony Światowy Dzień Sprzeciwu Wobec Bicia Dzieci.

Uczniowie z klasy IV Szkoły Podstawowej i I Gimnazjum, wraz ze swoimi wychowawczyniami, rozwieźli po Szczecinie pluszowe misie i uwiecznili to na zdjęciach. Pluszaki trafiły w różne miejsca naszego miasta, między innymi do: Przychodni w Podjuchach i Dąbiu, do Gimnazjum nr 34 i Szkoły Podstawowej nr 71, na Kąpielisko Miejskie w Dąbiu, Arkonkę, Jasne Błonia i do Kościoła NMP w Szczecinie Dąbiu.

Aby jeszcze lepiej rozpropagować naszą akcję, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zabrali ze sobą misie na I Forum Samorządów Szkół Gimnazjalnych. Na miejscu opowiedzieli wszystkim zebranym o "Historii misia" oraz wręczyli pluszaki przedstawicielom Kuratorium Oświaty w Szczecinie i wiceprezydentowi Szczecina - Krzysztofowi Sosce. Na Forum byli obecni przedstawiciele 18 szkół gimnazjalnych wraz z opiekunami. 

Mamy nadzieję, że nasze misie zostaną zauważone i spełnią swoje zadanie, tak, aby żadne dziecko już nie trafiło do szpitala z powodu pobicia przez dorosłego.

(R. Michalska i A. Grzybek - ZS nr 7 w Szczecinie) 

 


POKAŻ PODOBNE
2020-05-19 16:20:00

Ultrasonografy dla szpitali zakaźnych

19 maja w siedzibie Fundacji WOŚP nastąpiło symboliczne przekazanie Orkiestrze 25 zestawów ultrasonograficznych, stanowiących darowiznę od firmy Philips Polska. Sprzęt ten trafi do placówek zlokalizowanych w całej Polsce, przede wszystkim do szpitali przekształconych w zakaźne. Wartość darowizny to około 1,2 miliona złotych.

2020-05-29 09:41:50

Domowa Orkiestra na żywo prosto z siedziby WOŚP!

Domowa Orkiestra - od dziś na żywo! 76. odcinek internetowego programu Jurka Owsiaka rozpoczyna serię programów transmitowanych na żywo. To preludium Najpiękniejszej Domówki Świata, czyli 26. edycji Pol’and’Rock Festival, która odbędzie się online.

2020-05-08 09:05:00

Pomysły na czas wolny z dziećmi w domu cz.41

Co możesz zrobić, spędzając czas wolny z dziećmi w domu? Wszyscy wiemy, że aby zadbać o ciało, należy zadbać o aktywność fizyczną. Podobnie jest z naszym mózgiem. Ważne, aby regularnie go ćwiczyć, stawiając przed nim nowe zadania. Jednym ze sposobów na utrzymanie mózgu w dobrej kondycji są po prostu łamigłówki.

2020-06-10 15:31:18

Kardiomonitory od WOŚP trafią do 44 szpitali

Kilkanaście dni koleją – tak wyglądał transport 100 kardiomonitorów, które Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zamówiła w Chinach z przeznaczeniem dla placówek walczących z COVID-19. Urządzenia o wartości ponad 2 milionów złotych trafią do szpitali przed końcem czerwca, część już teraz pomaga monitorować stan zdrowia pacjentów.