Deklarowana kwota: 92 143 798 PLN
Podczas 27. Finału zebraliśmy:
175 938 717 PLN
Fundacja

Starą Niedziałkę też odwiedziły misie

2015-11-30 15:08:04
Napisała dziś do nas Pani Urszula Mastalerz ze Szkoły Podstawowej w Starej Niedziółce o tym, że uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariatu zorganizowali w swojej okolicy akcję "Historia Misia":

"Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy uczy nie tylko ratować i pomagać, lecz także reagować na krzywdę dzieci. Akcja "Historia Misia" ma na celu zwrócenie uwagi na problem bicia dzieci, jej założeniem jest zwrócenie uwagi dorosłych na krzywdę małego dziecka. Symbolem przemocy wobec dzieci jest pluszowy miś, z opatrunkami, bandażem i hasłami "Nie bij mnie - Kochaj mnie".

Szkolny Klub Wolontariatu ze Szkoły Podstawowej w Starej Niedziółce bardzo szybko podjął decyzję o organizacji akcji "Historia Misia" w naszej szkole. Uczennice klasy VI A przygotowały ulotki, ja odpowiednio przygotowałam pluszowe misie i ruszyliśmy na korytarze z przesłaniem "Nie bij mnie - Kochaj mnie". Na dzień akcji wybraliśmy 25 listopada, czyli "Dzień Pluszowego Misia". Uczennice ściskając misie, rozdawały ulotki osobom dorosłym wyjaśniając także cel prowadzonej akcji.

Wierzymy, że działania WOŚP i wielu osób, które włączyły się do akcji wzmocnią głos krzywdzonych dzieci. Nam udało się dotrzeć do ponad 30 osób, tyle zostało rozdanych ulotek, dodatkowo na holu szkoły pojawiła się gazetka informująca o akcji. Sprawozdanie z przebiegu akcji pojawiło się na stronie internerowej Szkolnego Klubu Wolontariatu. (Urszula Mastalerz ze Szkoły Podstawowej w Starej Niedziałce)
 


Fot. Urszula Mastalerz
POKAŻ PODOBNE
2019-04-03 09:20:27

Nagroda Radia TOK FM dla Jerzego Owsiaka i WOŚP

Jerzy Owsiak oraz WOŚP zostali nagrodzeni nagrodą specjalną Radia TOK FM z okazji dwudziestolecia istnienia stacji. Nagrodę wręczona podczas w czasie uroczystej Gali rozdania Nagrody Radia TOK FM im. Anny Laszuk za rok 2018.

2019-05-17 11:31:48

Hejt nie gra w szkołach

Coraz więcej szkół z całej Polski dołącza do naszej akcji "Hejt mi nie gra"! Jak wziąć w niej udział?