Deklarowana kwota: 92 143 798 PLN
Podczas 27. Finału zebraliśmy:
175 938 717 PLN
Fundacja

Historia misia w Śmiglu

2015-10-29 14:08:26
W dniu 15.10.2015 Ośrodek Pomocy Społecznej w Śmiglu wraz z pedagogami szkolnymi i dziećmi ze szkół z terenu gminy Śmigiel zorganizowali akcję "Historia misia – nie bij mnie, kochaj mnie".

Zanim młodzież wyszła na ulice, wcześniej starannie przygotowywała do akcji zebrane wcześniej pluszowe misie. Kolorowano fiszki i bandażowano maskotki. W czwartek (15 października) dzieci i młodzież pod opieką pedagogów szkolnych wyszli na ulice Śmigla, Starego Bojanowa, Starej Przysieki Drugiej, Wonieścia, Bronikowa i Czacza (gmina Śmigiel, woj. wielkopolskie), niosąc ze sobą pluszowe misie.

Przygotowane na akcje pluszaki zawitały m.in. do sklepów, aptek, przychodni zdrowia, przystanków autobusowych oraz do szkół. W Śmiglu młodzież z miśkami zawitała również do Urzędu Miejskiego oraz Ośrodka Pomocy Społecznej. Nie przeszkadzał im deszcz, który akurat w tym dniu padał.

Akcja budziła zainteresowanie mieszkańców. Ludzie przystawali i zadawali pytania, a młodzież chętnie opowiadała o akcji oraz o tym, żeby reagować, gdy widzimy że ktoś krzywdzi dzieci. Można przypuszczać ze akcja spotkała się z dobrym odbiorem wśród mieszkańców. Świadczy o tym fakt, ze mieszkańcy bardzo chętnie zabierali miśki ze sobą do domów.

O wydarzeniu zostały poinformowane lokalne media, a dodatkowo Ośrodek Pomocy Społecznej w Śmiglu zamieścił w lokalnym piśmie „Witryna Śmigielska” artykuł dotyczący przemocy wobec dzieci.

Link do galerii zdjęć z akcji
 
(Ośrodek Pomocy Społecznej w Śmiglu)

  
POKAŻ PODOBNE