Na koncie mamy:
281879118,07 PLN
Patrol

Wróciliśmy do Szadowa-Młyn!

2024-02-18 14:12:29

 

Pierwsza pomoc, bezpieczeństwo imprez masowych, współpraca i komunikacja w grupie – to tylko wybrane z zagadnień, które poruszane są na każdym szkoleniu Pokojowego Patrolu. Zrealizowane w ten weekend - 209. - szkolenie - było pierwszym w tym roku i po 32. Finale WOŚP spotkaniem w Szadowie-Młyn. W szeregi tzw. czerwonych koszulek wstąpiło 18 osób – za kilka miesięcy spotkamy się z  nimi na Najpiękniejszym Festiwalu Świata!

 

Zajęcia w terenie podczas 209. Szkolenia Pokojowego Patrolu, fot. Ola Rutkowska

 

Szkolenie Pokojowego Patrolu – jak to wygląda?

Każde szkolenie Pokojowego Patrolu to kilkadziesiąt intensywnych godzin, przepełnionych nauką (m.in. resuscytacji, bandażowania, reagowania w sytuacjach nagłych), wykładami na temat działań Fundacji WOŚP i zajęciami praktycznymi w terenie. To też okazja do zawarcia znajomości z osobami, którym chce się działać.

Szkolenie rozpoczyna się w piątek rano, kończy - w niedzielę w godzinach popołudniowych. Na uczestników czekają zajęcia z pierwszej pomocy, aktywności w terenie, które mają za zadanie nauczyć zaufania i pracy w grupie, autorskie wykłady na temat bezpieczeństwa imprez masowych i zajęcia dotyczące specyfiki działań na Najpiękniejszym Festiwalu Świata, poprowadzone m.in. przez Jurka Owsiaka. Całość uzupełniają egzaminy i... nocna pozoracja. Żeby sprawdzian jak najbardziej przypominał realną sytuację, wykorzystywana jest pomoc pozorantów, a także charakteryzacja i rekwizyty. Opracowany przez instruktorów scenariusz zakłada nagłą sytuację np. wypadek komunikacyjny, a zadaniem uczestników szkolenia jest właściwe zareagowanie i udzielenie pomocy poszkodowanym.   

 

Zakończenie szkolenia to uroczyste wręczenie certyfikatów i zbicie "piątek" ze wszystkimi instruktorami, fot. Ola Rutkowska

 

Najbliższe szkolenie za mniej niż miesiąc!

Sezon szkoleniowy w pełni. Najbliższe spotkanie w Szadowie-Młyn odbędzie się w dniach 15-17 marca, a zapisy już trwają. W szkoleniu uczestniczyć mogą osoby, które ukończyły 18 lat. Koszt zajęć w całości pokrywa Fundacja WOŚP ze środków zarezerwowanych na realizację nauki pierwszej pomocy oraz z darowizn przekazanych przez uczestników szkoleń. 

Lubisz wyzwania? Masz ochotę współtworzyć niezwykłe wydarzenia - Finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i Najpiękniejszy Festiwal Świata - oraz angażować się w całoroczne działania Fundacji? Nie czekaj! Zarejestruj się na patrol.wosp.org.pl!

 

 

Do tej pory do Pokojowego Patrolu dołączyło ponad 12 tys. osób.

 

POKAŻ PODOBNE
2024-01-22 08:10:00

Wspieraj WOŚP w aplikacji mobilnej!

Ściągnij aplikację i wesprzyj cel 32. Finału WOŚP. Weź także udział w Tygodniu Życzliwości i wysyłaj WOŚPozdrowienia znajomym!

2024-01-23 18:03:48

Pokojowy Patrol czeka na Ciebie!

Dołącz do Pokojowego Patrolu i działaj z nami na 30. Pol’and’Rock Festival! Pierwsze w tym roku szkolenie odbędzie się już w dniach 16-18 lutego!

2024-01-23 08:16:00

W piątek podsumujemy przygotowania!

W piątek, 26 stycznia, oficjalnie podsumujemy przygotowania do 32. Finału WOŚP. Zachęcamy do bycia z nami online!

2024-01-24 14:00:00

Stań się posiadaczem jedynego w swoim rodzaju serduszka NFT!

Już po raz drugi będzie mieli szansę zdobyć wyjątkowe, orkierstrowe serduszka NFT!