Do 32. Finału WOŚP pozostały
122 dni
Festiwal
Patrol

Zapraszamy na 200. szkolenie PP!

2023-01-20 10:48:16

 

Ruszyły zapisy na pierwsze w tym roku, a jednocześnie jubileuszowe - 200. szkolenie Pokojowego Patrolu, które odbędzie się w dniach 10-12 lutego. Zapraszamy!

 

Pokojowy Patrol na 30. Finale WOŚP, fot. Lucyna Lewandowska

 

Powstanie Pokojowego Patrolu wiąże się ściśle z organizacją pierwszego Pol’and’Rock Festival (wcześniej Przystanek Woodstock). Jego początki sięgają 1995 roku, a bezpośrednim impulsem do powstania stał się jubileuszowy amerykański Festiwal Woodstock zorganizowany rok wcześniej. W jego trakcie opiekę nad gośćmi roztaczała armia ludzi w koszulkach z napisem "Peace Patrol". Okazało się to pomysłem wartym przeniesienia do Polski. Kiedy Fundacja organizowała pierwszy Przystanek w Czymanowie, Jurek Owsiak w swoim programie radiowym ogłosił nabór do Pokojowego Patrolu. Zasady były bardzo proste — całkowity wolontariat w zamian za wyżywienie oraz miejsce na rozbicie namiotu gdzieś na zapleczu sceny. Zgłosiło się 100 osób i to był początek naszych działań. 

 

W swojej już 27-letniej historii Pokojowy Patrol pokazał, że wolontariat to naprawdę szeroki obszar działań, w które bezinteresownie angażują się każdego roku setki osób. Pol'and'Rock Festival (kiedyś Przystanek Woodstock) i coroczne Finały WOŚP to znaczna, ale nie jedyna część działań, w które włączają się nasi wolontariusze.

 

Masz ochotę dołączyć do grona prawie 12 tysięcy przeszkolonych wolontariuszy lub jesteś ciekaw atmosfery i zadań, jakie staną przed Tobą podczas szkolenia i późniejszych działań? Masz okazję sprawdzić to już wkrótce, ponieważ ruszyły zapisy na jubileuszowe, 200. szkolenie Pokojowego Patrolu. 

Gorąco zachęcamy do rejestrowania się na najbliższe szkolenie, które odbędzie się w dniach 10-12 lutego

 
Jak się zgłosić? Podpowiadamy TUTAJ.  
 

Znany dziennikarz, korespondent wojenny portalu Onet.pl — Marcin Wyrwał - podczas 28. Pol'and'Rock festiwal powiedział nam: 

"Jestem nie tylko korespondentem wojennym, ale też dumnym członkiem Pokojowego Patrolu. Jestem kolekcjonerem szkoleń medycznych, bo one dają mi poczucie jakiego takiego bezpieczeństwa, kiedy znajduje się w strefach wojennych. Z ręką na sercu — porównywałem wiele szkoleń i szkolenie Pokojowego Patrolu było jednym z absolutnie najlepszych. Bardzo dużo mi dało i wam również może bardzo dużo dać, jeżeli zgłosicie sie tutaj."

Chyba nie ma lepszej rekomendacji?

 

Dołącz do nas!

 

 (Broski)

POKAŻ PODOBNE
2023-09-25 17:25:00

Pokojowy Patrol ponownie na Maratonie Warszawskim!

Aż 130 członków Pokojowego Patrolu włączyło się w organizację Maratonu Warszawskiego, który odbył się w minioną niedzielę. To już 18. rok współpracy Fundacji WOŚP z organizatorami tej dużej biegowej imprezy.

2023-09-24 10:00:00

Polskie Sztaby znów się spotkały!

Dziwnów nad Morzem Bałtyckim stał się miejscem trzeciego już Ogólnopolskiego Zjazdu Sztabów WOŚP. Przedstawiciele lokalnych ośrodków organizujących Finały spotkali się w sobotę, 23 września, by wymienić doświadczeniami i symbolicznie wkroczyć w przygotowania do 32. zbiórki.

2023-09-28 15:15:55

Światowy Dzień Serca dniem pięknych wspomnień!

Z okazji Światowego Dnia Serca, cofamy się w czasie, by przypomnieć pierwsze dźwięki naszej Wielkiej Orkiestry. To historia o wielkich sercach najmłodszych, które zainspirowały narodziny Fundacji WOŚP.

2023-09-05 12:50:00

7. sezon Domowej Orkiestry już wkrótce!

To ten moment - prosimy nie regulować odbiorników! Już w październiku ruszamy z Waszym ulubionym programem! Domowa Orkiestra zagra już po raz siódmy! Tęskniliście?