Deklarowana kwota 32. Finału: 175 426 813 PLN
Na koncie mamy już:
175426813 PLN
Festiwal
Patrol

Zapraszamy na 200. szkolenie PP!

2023-01-20 11:48:16

 

Ruszyły zapisy na pierwsze w tym roku, a jednocześnie jubileuszowe - 200. szkolenie Pokojowego Patrolu, które odbędzie się w dniach 10-12 lutego. Zapraszamy!

 

Pokojowy Patrol na 30. Finale WOŚP, fot. Lucyna Lewandowska

 

Powstanie Pokojowego Patrolu wiąże się ściśle z organizacją pierwszego Pol’and’Rock Festival (wcześniej Przystanek Woodstock). Jego początki sięgają 1995 roku, a bezpośrednim impulsem do powstania stał się jubileuszowy amerykański Festiwal Woodstock zorganizowany rok wcześniej. W jego trakcie opiekę nad gośćmi roztaczała armia ludzi w koszulkach z napisem "Peace Patrol". Okazało się to pomysłem wartym przeniesienia do Polski. Kiedy Fundacja organizowała pierwszy Przystanek w Czymanowie, Jurek Owsiak w swoim programie radiowym ogłosił nabór do Pokojowego Patrolu. Zasady były bardzo proste — całkowity wolontariat w zamian za wyżywienie oraz miejsce na rozbicie namiotu gdzieś na zapleczu sceny. Zgłosiło się 100 osób i to był początek naszych działań. 

 

W swojej już 27-letniej historii Pokojowy Patrol pokazał, że wolontariat to naprawdę szeroki obszar działań, w które bezinteresownie angażują się każdego roku setki osób. Pol'and'Rock Festival (kiedyś Przystanek Woodstock) i coroczne Finały WOŚP to znaczna, ale nie jedyna część działań, w które włączają się nasi wolontariusze.

 

Masz ochotę dołączyć do grona prawie 12 tysięcy przeszkolonych wolontariuszy lub jesteś ciekaw atmosfery i zadań, jakie staną przed Tobą podczas szkolenia i późniejszych działań? Masz okazję sprawdzić to już wkrótce, ponieważ ruszyły zapisy na jubileuszowe, 200. szkolenie Pokojowego Patrolu. 

Gorąco zachęcamy do rejestrowania się na najbliższe szkolenie, które odbędzie się w dniach 10-12 lutego

 
Jak się zgłosić? Podpowiadamy TUTAJ.  
 

Znany dziennikarz, korespondent wojenny portalu Onet.pl — Marcin Wyrwał - podczas 28. Pol'and'Rock festiwal powiedział nam: 

"Jestem nie tylko korespondentem wojennym, ale też dumnym członkiem Pokojowego Patrolu. Jestem kolekcjonerem szkoleń medycznych, bo one dają mi poczucie jakiego takiego bezpieczeństwa, kiedy znajduje się w strefach wojennych. Z ręką na sercu — porównywałem wiele szkoleń i szkolenie Pokojowego Patrolu było jednym z absolutnie najlepszych. Bardzo dużo mi dało i wam również może bardzo dużo dać, jeżeli zgłosicie sie tutaj."

Chyba nie ma lepszej rekomendacji?

 

Dołącz do nas!

 

 (Broski)

POKAŻ PODOBNE
2023-12-15 12:39:15

Pokażcie lokalne Finały WOŚP w telewizji!

Chcecie pokazać działania Waszego Sztabu w dniu 32. Finału WOŚP? Dzięki stacjom TVN, TTV i TVN24 macie szanse pokazać na żywo działania Waszej załogi w ogólnopolskiej telewizji!

2023-12-13 11:59:43

Dołącz do wolontariuszy 32. Finału WOŚP!

Minął miesiąc, od kiedy zaczęliśmy zapisy na wolontariat 32. Finału WOŚP. Liczba chętnych wolontariuszy przekracza nasze oczekiwania, ale wciąż mamy miejsce dla Ciebie! W tym roku, 28 stycznia, będziemy grać dla oddziałów pulmonologicznych. Sprawdź, jak możesz do nas dołączyć.

2023-12-04 14:30:16

Start finałowych aukcji Allegro!

To już 24. rok naszego wspólnego grania z Allegro! Dzisiaj ruszyła możliwość licytowania i wystawiania najróżniejszych przedmiotów, a kwota z ich sprzedaży wesprze cel 32. Finału WOŚP!

2023-12-11 11:58:31

Dar Młodzieży - okręt pełen historii i dobroci

W niedzielę, 10 grudnia 2023 r., żaglowiec „Dar Młodzieży” otworzył swoje pokłady dla zwiedzających, jednocześnie wspierając cel 32. Finału WOŚP. Dziękujemy!