Deklarowana kwota 32. Finału: 175 426 813 PLN
Na koncie mamy już:
172443698 PLN

5 grudnia - Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

2023-12-05 16:30:00

Dziś, 5 grudnia, świętujemy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza! Dzień mający na celu docenienie pracy wszystkich osób, które bezinteresownie włączają się w działania organizacji pożytku publicznego, monitorują przestrzeganie praw człowieka, niosą pomoc humanitarną czy chociażby wspierają inicjatywy pokojowe na całym świecie.

Dziękujemy wszystkim, którzy są z nami od początków istnienia Fundacji, ale też tym, którzy grają z nami od niedawna. Wasza energia, dobre słowo i chęć do działania dodaje nam skrzydeł i dzięki Wam czujemy, że to, co robimy, ma sens! Razem tworzymy Najpiękniejszą Orkiestrę Świata.

Niezależnie czy gracie z Fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, czy wspieracie inne organizacje — to jest Wasze święto — święto ludzi o wielkich sercach! Na każdym kroku doceniamy Was i jesteśmy wdzięczni za poświęcony czas i trud, który wkładacie w czynienie dobra! Nie ma znaczenia czy działacie indywidualnie, czy tworzycie najpiękniejsze wydarzenia w Sztabach — dziękujemy!

 


Jeśli czujecie w sobie chęć do działania, a nie mieliście jeszcze okazji dołączyć do naszej wielkiej, orkiestrowej rodziny — teraz jest najlepszy moment! Cały czas trwa rejestracja wolontariuszy 32. Finału WOŚP
Rejestracja jest niezwykle prosta — wszystkie zasady poznasz na naszej stronie internetowej. Spiesz się — zarejestrowanych wolontariuszy przybywa, a miejsc w Sztabach coraz mniej. Limit miejsc wolontariackich wyczerpany? Nic straconego — możesz włączyć się w organizację Finału w Twojej okolicy — zapytaj, czy Sztab nie poszukuje akurat kogoś do pomocy. Skontaktuj się z nim, a na pewno otrzymasz wszystkie interesujące Cię informacje — Sztaby oraz ich dane kontaktowe znajdziesz w naszej wyszukiwarce.

Wolontariuszka 28. Finału WOŚP, fot. Cezary Lewandowski

 

 

Grasz z nami podczas zimowych Finałów, ale czujesz, że to za mało? Chciałbyś robić coś więcej i zaangażować się w całoroczne działania Fundacji WOŚP? A może po prostu kochasz przygodę, poznawanie nowych ludzi, a działanie sprawia, że życie ma sens? Jeśli na chociaż jedno z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco — Pokojowy Patrol czeka na Ciebie!

 

 Wolontariusze Pokojowego Patrolu, fot. Lucyna Lewandowska

 

Czym jest Pokojowy Patrol? To grupa wolontariuszy, którzy wspierają działania Fundacji przez cały rok. Aktywnie uczestniczą we wszystkich wydarzeniach, które towarzyszą działalności Fundacji WOŚP — między innymi zimowe Finały, letnie festiwale takie jak Pol'and'Rock Festival, działają również podczas Maratonu Warszawskiego czy na Poznańskim Festiwalu Fantastyki Pyrkon. Tak profesjonalnej, zgranej ekipy może nam pozazdrościć wielu... Organizacja imprez masowych, pierwsza pomoc, praca zespołowa - na pewno nie są im straszne! 

Zobaczcie, jak wygląda praca naszych wolontariuszy podczas Finałów!


Jak dołączyć? Wystarczy, że jesteś osobą pełnoletnią, zarejestrujesz się na jedno z trzydniowych szkoleń w Ośrodku Szkoleniowym Szadowo Młyn, które odbywają się praktycznie przez cały rok. To jak, gotowi na przygodę?Cieszymy się, że każdego roku wolontariuszy, którzy chcą grać z nami podczas Letniej Zadymy W Środku Zimy, jest coraz więcej. Mamy już zarejestrowanych ponad 55 tysięcy wolontariuszy w 1685 Sztabach (w tym 101 Sztabów zagranicznych!). Dziękujemy Wam! A niezdecydowanych gorąco namawiamy — a nuż poczujecie, że wolontariat, to ścieżka, którą chcecie podążać w życiu? Tego nie wiemy. Wiemy jednak, że jest to niezapomniana przygoda wśród cudownych ludzi.

Przypominamy: 32. Finał WOŚP zagra już 28 stycznia 2024 roku, a tegorocznym celem są "Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!".

Koncert i wszystkie aktywności finałowe wydarzą się w przestrzeni, którą zna chyba każdy — na błoniach PGE Narodowego. Sprawdźcie, co jeszcze dla Was przygotowaliśmy, obserwujcie nasze profile w mediach społecznościowych (facebook, instagram, youtube) - wszelkie informacje będziemy przekazywać Wam na bieżąco! A może chcielibyście dostawać informacje prosto do swoich skrzynek mailowych

Do zobaczenia!

 

POKAŻ PODOBNE
2023-11-22 16:15:00

Bielany będą uczyć pierwszej pomocy!

Przeszkoliliśmy nauczycieli i nauczycielki z kolejnej dzielnicy Warszawy! Tym razem to Bielany zdecydowały się na obowiązkowe zajęcia z pierwszej pomocy we wszystkich szkołach podstawowych!

2023-12-07 07:41:48

Warszawa - WOŚP - wchodzimy w to!

Puszki już czekają w pogotowiu. Od najbliższego poniedziałku zaczynamy zbiórkę.

2023-12-02 12:25:00

Tysiące paczek w drodze do Sztabów

Kilka dni temu Fundacja WOŚP oficjalnie zaprezentowała skarbonki, do których w ostatnią niedzielę stycznia kwestować będą wolontariusze na całym świecie. Dziś nastąpiła wielka - bo licząca około 5 tys. paczek - wysyłka do Sztabów.

2023-12-06 10:54:15

Najlepszy prezent z SiemaShop!

Dzisiaj Mikołajki, a Święta Bożego Narodzenia zbliżają się coraz większymi krokami. Grudzień pełen jest okazji do obdarowywania swoich najbliższych. Zobacz, jakie wyjątkowe prezenty możesz znaleźć w SiemaShopie!