Podczas 32. Finału WOŚP zebraliśmy:
281879118,07 PLN
Finały

Aukcje Allegro dla WOŚP: kreatywnie i z przytupem!

2022-01-29 21:33:05

Jak co roku w ramach WOŚP tworzone są orkiestrowe aukcje internetowe, które niejednokrotnie zaskakują swoją kreatywnością i rozmachem. W ubiegłym roku hitem okazała się aukcja Radka Kotarskiego, w której do wylicytowania była książka “Inaczej”, a skromnym dodatkiem do niej… czerwone Ferrari model F430. Zestaw został wylicytowany za 455 555 złotych. Popularnością cieszył się również sernik Dawida Podsiadło – samodzielnie upieczony oraz dostarczony przez piosenkarza dla zwycięzcy licytacji. 


30. Finał również zaskakuje pod tym względem! Czeluści orkiestrowych aukcji kryją w sobie prawdziwe perełki, a licytacje biją kolejne rekordy.

 

konferencja prasowa Jurka Owsiaka, fot. Grzegorz Adamek

 

Niezła jazda na aukcjach Allegro!

 

W tym roku prym wiodą aukcje motoryzacyjne. Miłośnicy motoryzacji mają w czym wybierać!  

Entuzjastów adrenaliny na dwóch kółkach z pewnością zainteresuje aukcja Nestora – Marka Jeute, który na licytację przeznaczył swojego Sprzęta – motocykl Harley Davidson Electra Glide. Wartość tego motoryzacyjnego dzieła sztuki przekroczyła obecnie 90 000 zł i z pewnością na tym się nie skończy.

 

 

A może chcesz poznać tajemnice warszawskiego metra i wziąć udział w pierwszym przejeździe składem Skoda Varsowia? Dla zwycięzcy aukcji, wraz z dwiema osobami towarzyszącymi, drzwi składu otworzą się zanim wejdą do niego inni pasażerowie.

Jednym z najbardziej wyjątkowych przedmiotów tegorocznych aukcji Allegro dla WOŚP jest Sierra ze wspomnień Jurka Owsiaka. To 30-letni samochód wyjęty wprost ze wspomnień głównego dyrygenta WOŚP, który towarzyszył mu od początku przygody z Orkiestrą. Firma Poleasingowe.pl zadbała o to, by Sierra prezentowała się identycznie, jak oryginalny pojazd Jurka Owsiaka.

 

 

W sentymentalną podróż w przeszłość można się wybrać również… śmieciarką! W przejazd po ulicach Warszawy zwycięzcę aukcji zabierze Skoda 706 RTK legendarnej firmy KUKA, którą wielu z Was może pamiętać z dzieciństwa… lub z kultowych filmów ;) A skoro już o nich mowa…

 

Śmieciarka Skoda 706 RTK z aukcji Allegro

 

Razem z WOŚP przenieś się w filmowy świat!

Jan Machulski oraz jego syn – Juliusz Machulski bez wątpienia na stałe zapisali się w dziejach polskiej kinematografii.Vabank”, “Seksmisja” czy “Kiler” to jedne z wielu słynnych tytułów, z którymi powiązane są te postaci. W niezwykłej aukcji w ramach WOŚP wylicytować można teraz ulubiony mebel filmowego Kwinty, czyli biurko Jana Machulskiego. Według jego syna, Juliusza Machulskiego, który wystawił przedmiot na aukcję, to właśnie przy nim słynny aktor spędzał najwięcej czasu. Przedmiot licytacji osiągnął obecnie kwotę ponad 33 000 zł.

Były kultowe filmy, pora zatem na kultowe seriale! Wyjątkowym przedmiotem aukcji w ramach WOŚP bez wątpienia jest bojka ratunkowa podpisana przez aktora Davida Hasselhoffa, czyli serialowego Mitcha z serialu "Słoneczny Patrol". 

Bojka ratunkowa z aukcji WOŚP

 

Amatorzy bardziej współczesnych dzieł kinematografii również znajdą coś dla siebie. “Gambit Królowej” to jeden z najbardziej sukcesywnych seriali Netflixa ostatnich lat, w którym polski aktor Marcin Dorociński wcielił się w rolę niepokonanego dotąd arcymistrza szachowego. Zwycięzca aukcji będzie miał możliwość rozegrania partii szachów ze słynnym aktorem. Czy hojny darczyńca zdoła pokonać potężnego Vasyli’ego Borgova? Nie wiemy, ale z pewnością będzie to niezapomniane doświadczenie!

 

 

 

Uran, koncert życzeń i kolacja rodem z Sienkiewicza

Aukcje Allegro 30. Finału WOŚP zaskakują na wielu frontach. Darczyńcy mogą wylicytować również… słynny bloczek uranu – i to z autografem Jurka Owsiaka! Internetowy żart-legenda tym samym stał się prawdą i przyczynił się do szerzenia dobra w słusznej sprawie.

 

Bloczek uranu z Aukcji Allegro dla WOŚP

 

Masz dziennikarski dryg i z upodobaniem słuchasz audycji radiowych? W takim razie współprowadzenie audycji “Koncert życzeń” w studiu Radia Nowy Świat u boku prawdziwych legend sceny i ekranu – Wojciecha Malajkata i Zbigniewa Zamachowskiego – będzie dla Ciebie prawdziwą gratką. 


A co powiecie na kolację? Ale nie taką zwyczajną, bo kolację według Trylogii Sienkiewicza! Pomysłodawczynią historycznej wieczerzy jest znana dziennikarka Katarzyna Bosacka. Licytacja, oprócz wykwintnej kolacji, zawiera w swoim programie również zwiedzanie Muzeum Henryka Sienkiewicza w Poznaniu.

 

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Katarzyna Bosacka (@katarzynabosacka)

 

 

Trening z Radwańską i hulajnoga Tuska

Jak co roku, do orkiestrowych aukcji internetowych dołączyło wiele znanych osobistości. Darczyńcy mogą na przykład wybrać się na kolację z Joanną Kulig lub potrenować z finalistką Wimbledonu, Agnieszką Radwańską. Również Robert Lewandowski po raz kolejny wsparł działania Orkiestry, tym razem ofiarując na licytację korki ze swojej słynnej przewrotki podczas meczu z Dynamem Kijów. To właśnie wówczas zdobył słynną bramkę, za którą został uhonorowany statuetką imienia Diego Armando Maradony za trafienie roku podczas Globe Soccer Awards w Dubaju. 

 

Korki Roberta Lewandowskiego

 

Jedną z najdroższych do tej pory internetowych Aukcji Allegro dla WOŚP jest aukcja Omeny Mensah i Rafała Brzoski, której przedmiotem jest luksusowy weekend dla pary we Włoszech lub Francji w towarzystwie tego wyjątkowego duetu. Obecnie kwota licytacji przekroczyła 166 100 zł! 

Spektakularną kwotę 99 999 zł osiągnęła również licytacja króla TVN-owego talk-show, Kuby Wojewódzkiego. Jej przedmiotem są kultowe sofy znane z programu “Kuba Wojewódzki”, które gościły wielu wyjątkowych gości, takich jak m.in. Robert Lewandowski, Janusz Gajos, Magdalena Cielecka, Bogusław Linda, Ania Przybylska czy sam Jurek Owsiak!

 

Aukcja Kuby Wojewódzkiego

 

Szerokim echem odbiła się również aukcja Donalda Tuska, który w ramach licytacji wystawił elektryczną hulajnogę ze swoim autografem. Licytujący zaoferowali już 99 500 zł! Córka szefa Europejskiej Partii Ludowej, Katarzyna Tusk, w ramach wsparcia 30. Finału WOŚP wystawiła z kolei na aukcję trzydniowy pobyt w Trójmieście w hotelu Sofitel Grand Sopot

 

 

 

 

Wspieraj WOŚP i zrób coś dla zdrowia

Wspierając 30. Finał WOŚP dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci, można jednocześnie zadbać o własne zdrowie, a w wyjątkowym towarzystwie aktywność fizyczna z pewnością będzie sprawiała jeszcze więcej radości! 

Magdalena Cielecka zaprasza na wspólną wyprawę na dwóch kółkach, z wiatrem we włosach i rozmowami w trakcie. 

Możecie też zostawić za sobą wszystkie dawne troski i pobiec razem z Arturem Rojkiem jego ulubioną trasą w Mysłowicach lub Katowicach. Potrzebujecie nieco mocniejszych wrażeń? Wspólne morsowanie z Sonią Bohosiewicz i jej przyjaciółką Joanną Folwarską nad Zegrzem z pewnością Wam je zapewni! 

Jeśli ze sportów preferujecie jednak raczej te spokojniejsze, to spacer z profesorem Marcinem Matczakiem w pięknych okolicznościach Wrocławia będzie idealnym wyborem.

 

Aukcje do schrupania, czyli Crunchips gra z nami!

Wśród tegorocznych aukcji znalazł się również projekt opakowań Crunchips zaprojektowanych przez samego Jurka Owsiaka! Projekt opakowań z limitowanej serii ser&bekon powstał z myślą o letnim Festiwalu Pol’and’Rock 2022. Co więcej, w aukcjach Crunchips na Allegro wylicytować można secret boxy influencerów, których wnętrze to prawdziwa tajemnica! 

Konferencja prasowa, fot. Grzegorz Adamek

 

 

Tegoroczne aukcje pełne są wyjątkowych i kreatywnych propozycji. Możesz podejrzeć je tutaj!

POKAŻ PODOBNE
2024-05-09 17:05:00

Dzień Okulistyki w Fundacji WOŚP!

9 maja obchodzimy Dzień Okulistów i Okulistyki, czyli święto szczególnie ważne dla naszej Fundacji. Nasz Program Zapobiegania i Leczenia Retinopatii Wcześniaków od 2001 roku zapewnia ratunek dla wzroku małych bohaterów!

2024-04-19 14:45:00

Pierwsze takie symulatory na świecie!

Celem 30. Finału WOŚP, który zagrał w 2022 roku, był zakup sprzętu dla okulistyki dziecięcej. W ramach realizacji celu zbiórki w środę, 17 kwietnia, podpisaliśmy kontrakt na zakup 4 symulatorów do nauki badania dzieci w kierunku retinopatii wcześniaków za blisko 1,8 miliona złotych!

2024-03-20 22:30:00

Honorowy Obywatel Miasta Gdańska!

Prezes Zarządu Fundacji WOŚP otrzymał dziś tytuł Honorowego Obywatela Miasta Gdańska – miasta, w którym urodził się i spędził część dzieciństwa.

2024-05-06 09:55:00

Tak grały Sztaby 32. Finału!

Pod koniec marca poznaliśmy wynik 32. Finału WOŚP i dowiedzieliśmy się, jak zagrały Sztaby w Polsce i na całym świecie. Z całego serca dziękujemy wszystkim wolontariuszom zaangażowanym w lokalne ośrodki!