Deklarowana kwota 31. Finału: 154 606 764 PLN
Na koncie mamy już:
154 606 764 PLN
Fundacja
Finały

Banknoty WOŚP 0 Euro dostępne w sprzedaży!

2023-02-02 16:10:00

 

0 Euro Souvenir to pamiątkowy banknot zaprojektowany przez Jurka Owsiaka i wyemitowany z okazji 31. Finału WOŚP. Druk nawiązuje do tematu 31. Finału WOŚP - „Żyj zdrowo w zdrowym świecie”!

 

Banknot w SiemaShopie ukazał się 29 stycznia w nakładzie zamkniętym 2 000 sztuk. Banknoty można zakupić w symbolicznej cenie 31 zł, a także wylicytować na Aukcjach Allegro dla WOŚP. Cała kwota z ich sprzedaży wesprze cel 31. Finału WOŚP, czyli walkę z sepsą.

 

Zachęcamy do zakupu Banknotu 0 Euro w SiemaShop i do wzięcia udziału w aukcjach Allegro!

 

Okolicznościowy Banknot 0 Euro

 

 

 

Znak graficzny 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to dwa ziemskie żywioły. Ziemia oraz wody, morza i oceany — zdrowe, pełne życia i całej mozaiki barw. Ich wielorakość gatunkowa i krajobrazowa niechaj zawsze będzie razem z nami całą swoją pełnią i mocą, i niech zawsze wita nas swoją ogromną żywotnością. Ta grafika jest oficjalną grafiką 31. Finału i to ona wraz z hasłem „żyj zdrowo w zdrowym świecie” jest prezentowana na wszystkich finałowych gadżetach, które towarzyszyły styczniowemu graniu - Jurek Owsiak

 

 

Dodatkowo do banknotu dodawana jest jego wersja cyfrowa NFT. W wersji papierowej dołączony jest blankiet z indywidualnymi zaszyfrowanymi danymi w formie zdrapki, który umożliwia darmowe pobranie pierwszego w Polsce kryptobanknotu.

 

Cena banknotu w wersji podstawowej wynosi 31 zł i nawiązuje tym samym do 31. edycji Finału WOŚP. Dodatkowo została przygotowana wersja premium – GOLD. W tej partii banknoty od numeru 1 do 31 mają nadrukowane złote serduszko WOŚP z lewej strony na awersie i są zapakowane w specjalne, dedykowane etui, z certyfikatem potwierdzającym jego autentyczność i wyjątkowość. Każde etui jest numerowane i własnoręcznie podpisane przez autora projektu banknotu – Jurka Owsiaka oraz dra Szymona Bereskę – prezesa firmy Banknoty Pamiątkowe, która jest emitentem banknotu i wyłącznym przedstawicielem projektu 0 Euro Souvenir w Polsce.

 

Jurek Owsiak i Banknot 0 Euro, fot. Łukasz WIdziszowski

 

Wyjątkową cechą pamiątkowego banknotu 0 Euro Souvenir jest możliwość przedstawienia na nim wizerunków interesujących miejsc lub rozpoznawalnych postaci, zarówno historycznych, jak i współczesnych, które dotychczas nie znalazły się na banknotach będących w oficjalnym obiegu. Dzięki walorom kolekcjonerskim pamiątka dociera do masowego odbiorcy na całym świecie. Choć banknoty 0 Euro Souvenir nie są środkiem płatniczym i jedynie swoim wyglądem przypominają oryginalne banknoty euro, mają podobne zabezpieczenia, m.in. znak wodny, hologram, mikrodruk czy elementy UV. Banknoty 0 Euro Souvenir powstają z papieru w 100% bawełnianego, w drukarni papierów wartościowych.

 

 

POKAŻ PODOBNE
2023-01-09 21:10:00

Nowa gwiazda 31. Finału WOŚP - Transgresja!

Energetyczne dźwięki i psychodeliczna oprawa wizualna - Transgresja zadziwi publiczność podczas 31. Finału WOŚP w Warszawie!

2023-01-09 20:25:00

Hańba! zagra na 31. Finale WOŚP!

Klezmerskie, folkowe brzmienia przeplatające się z buntowniczymi dźwiękami muzyki punkowej — Hańba! zasila skład koncertu na Placu Bankowym w Warszawie!

2023-01-09 21:30:00

LemON zagra na Placu Bankowym w Warszawie!

Jurek Owsiak właśnie ogłosił kolejnych artystów na warszawski 31. Finał WOŚP — zespół LemON dołącza do line-upu!

2023-01-10 20:47:45

Amsterdam - Finał WOŚP Amsterdam "U Górala"

W terminie 28-29 stycznia 2023 roku zapraszamy Was na 31. Finał WOŚP Amsterdam "U Górala".