Na koncie mamy:
281879118,07 PLN
Fundacja
Finały

Banknoty WOŚP 0 Euro dostępne w sprzedaży!

2023-02-02 17:10:00

 

0 Euro Souvenir to pamiątkowy banknot zaprojektowany przez Jurka Owsiaka i wyemitowany z okazji 31. Finału WOŚP. Druk nawiązuje do tematu 31. Finału WOŚP - „Żyj zdrowo w zdrowym świecie”!

 

Banknot w SiemaShopie ukazał się 29 stycznia w nakładzie zamkniętym 2 000 sztuk. Banknoty można zakupić w symbolicznej cenie 31 zł, a także wylicytować na Aukcjach Allegro dla WOŚP. Cała kwota z ich sprzedaży wesprze cel 31. Finału WOŚP, czyli walkę z sepsą.

 

Zachęcamy do zakupu Banknotu 0 Euro w SiemaShop i do wzięcia udziału w aukcjach Allegro!

 

Okolicznościowy Banknot 0 Euro

 

 

 

Znak graficzny 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to dwa ziemskie żywioły. Ziemia oraz wody, morza i oceany — zdrowe, pełne życia i całej mozaiki barw. Ich wielorakość gatunkowa i krajobrazowa niechaj zawsze będzie razem z nami całą swoją pełnią i mocą, i niech zawsze wita nas swoją ogromną żywotnością. Ta grafika jest oficjalną grafiką 31. Finału i to ona wraz z hasłem „żyj zdrowo w zdrowym świecie” jest prezentowana na wszystkich finałowych gadżetach, które towarzyszyły styczniowemu graniu - Jurek Owsiak

 

 

Dodatkowo do banknotu dodawana jest jego wersja cyfrowa NFT. W wersji papierowej dołączony jest blankiet z indywidualnymi zaszyfrowanymi danymi w formie zdrapki, który umożliwia darmowe pobranie pierwszego w Polsce kryptobanknotu.

 

Cena banknotu w wersji podstawowej wynosi 31 zł i nawiązuje tym samym do 31. edycji Finału WOŚP. Dodatkowo została przygotowana wersja premium – GOLD. W tej partii banknoty od numeru 1 do 31 mają nadrukowane złote serduszko WOŚP z lewej strony na awersie i są zapakowane w specjalne, dedykowane etui, z certyfikatem potwierdzającym jego autentyczność i wyjątkowość. Każde etui jest numerowane i własnoręcznie podpisane przez autora projektu banknotu – Jurka Owsiaka oraz dra Szymona Bereskę – prezesa firmy Banknoty Pamiątkowe, która jest emitentem banknotu i wyłącznym przedstawicielem projektu 0 Euro Souvenir w Polsce.

 

Jurek Owsiak i Banknot 0 Euro, fot. Łukasz WIdziszowski

 

Wyjątkową cechą pamiątkowego banknotu 0 Euro Souvenir jest możliwość przedstawienia na nim wizerunków interesujących miejsc lub rozpoznawalnych postaci, zarówno historycznych, jak i współczesnych, które dotychczas nie znalazły się na banknotach będących w oficjalnym obiegu. Dzięki walorom kolekcjonerskim pamiątka dociera do masowego odbiorcy na całym świecie. Choć banknoty 0 Euro Souvenir nie są środkiem płatniczym i jedynie swoim wyglądem przypominają oryginalne banknoty euro, mają podobne zabezpieczenia, m.in. znak wodny, hologram, mikrodruk czy elementy UV. Banknoty 0 Euro Souvenir powstają z papieru w 100% bawełnianego, w drukarni papierów wartościowych.

 

 

POKAŻ PODOBNE
2024-01-27 15:42:24

Jak wesprzeć 32. Finał WOŚP bez wychodzenia z domu?

W tych czasach możecie pomagać na wiele sposobów, a większość z nich nie wymaga nawet wychodzenia z domu. Dlatego, jeśli zimowa aura nie zachęca Was do opuszczania swoich mieszkań, to podpowiadamy, jak inaczej możecie wspierać 32. Finał WOŚP.

2024-01-25 14:43:38

Oglądaj 32. Finał WOŚP online!

32. Finał WOŚP gra nie tylko do końca świata i jeden dzień dłużej, ale także na całym świecie i jeszcze dalej! Wydarzenia z Warszawy możecie oglądać na transmisji online i śledzić ich przebieg w radiu.

2024-01-28 09:03:10

Orkiestra zaczęła grać!

Orkiestra stroi instrumenty, dyrygent dał znak i zaczął – kolejny Finał grać. Co było w naszych sercach kiedyś jak świecący diament, dziś znowu zyska blask!

2024-01-25 15:08:31

Wciąż możecie dołączyć do Licytacji Najbardziej Hojnych Darczyńców!

Do 32. Finału WOŚP zostały tylko cztery dni. A to oznacza, że macie dokładnie tyle czasu, aby dołączyć do tegorocznej Licytacji Najbardziej Hojnych Darczyńców.