Do 32. Finału WOŚP pozostały:
124 dni
Fundacja
Finały

Banknoty WOŚP 0 Euro dostępne w sprzedaży!

2023-02-02 16:10:00

 

0 Euro Souvenir to pamiątkowy banknot zaprojektowany przez Jurka Owsiaka i wyemitowany z okazji 31. Finału WOŚP. Druk nawiązuje do tematu 31. Finału WOŚP - „Żyj zdrowo w zdrowym świecie”!

 

Banknot w SiemaShopie ukazał się 29 stycznia w nakładzie zamkniętym 2 000 sztuk. Banknoty można zakupić w symbolicznej cenie 31 zł, a także wylicytować na Aukcjach Allegro dla WOŚP. Cała kwota z ich sprzedaży wesprze cel 31. Finału WOŚP, czyli walkę z sepsą.

 

Zachęcamy do zakupu Banknotu 0 Euro w SiemaShop i do wzięcia udziału w aukcjach Allegro!

 

Okolicznościowy Banknot 0 Euro

 

 

 

Znak graficzny 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to dwa ziemskie żywioły. Ziemia oraz wody, morza i oceany — zdrowe, pełne życia i całej mozaiki barw. Ich wielorakość gatunkowa i krajobrazowa niechaj zawsze będzie razem z nami całą swoją pełnią i mocą, i niech zawsze wita nas swoją ogromną żywotnością. Ta grafika jest oficjalną grafiką 31. Finału i to ona wraz z hasłem „żyj zdrowo w zdrowym świecie” jest prezentowana na wszystkich finałowych gadżetach, które towarzyszyły styczniowemu graniu - Jurek Owsiak

 

 

Dodatkowo do banknotu dodawana jest jego wersja cyfrowa NFT. W wersji papierowej dołączony jest blankiet z indywidualnymi zaszyfrowanymi danymi w formie zdrapki, który umożliwia darmowe pobranie pierwszego w Polsce kryptobanknotu.

 

Cena banknotu w wersji podstawowej wynosi 31 zł i nawiązuje tym samym do 31. edycji Finału WOŚP. Dodatkowo została przygotowana wersja premium – GOLD. W tej partii banknoty od numeru 1 do 31 mają nadrukowane złote serduszko WOŚP z lewej strony na awersie i są zapakowane w specjalne, dedykowane etui, z certyfikatem potwierdzającym jego autentyczność i wyjątkowość. Każde etui jest numerowane i własnoręcznie podpisane przez autora projektu banknotu – Jurka Owsiaka oraz dra Szymona Bereskę – prezesa firmy Banknoty Pamiątkowe, która jest emitentem banknotu i wyłącznym przedstawicielem projektu 0 Euro Souvenir w Polsce.

 

Jurek Owsiak i Banknot 0 Euro, fot. Łukasz WIdziszowski

 

Wyjątkową cechą pamiątkowego banknotu 0 Euro Souvenir jest możliwość przedstawienia na nim wizerunków interesujących miejsc lub rozpoznawalnych postaci, zarówno historycznych, jak i współczesnych, które dotychczas nie znalazły się na banknotach będących w oficjalnym obiegu. Dzięki walorom kolekcjonerskim pamiątka dociera do masowego odbiorcy na całym świecie. Choć banknoty 0 Euro Souvenir nie są środkiem płatniczym i jedynie swoim wyglądem przypominają oryginalne banknoty euro, mają podobne zabezpieczenia, m.in. znak wodny, hologram, mikrodruk czy elementy UV. Banknoty 0 Euro Souvenir powstają z papieru w 100% bawełnianego, w drukarni papierów wartościowych.

 

 

POKAŻ PODOBNE
2023-09-25 17:25:00

Pokojowy Patrol ponownie na Maratonie Warszawskim!

Aż 130 członków Pokojowego Patrolu włączyło się w organizację Maratonu Warszawskiego, który odbył się w minioną niedzielę. To już 18. rok współpracy Fundacji WOŚP z organizatorami tej dużej biegowej imprezy.

2023-09-25 10:00:00

Polskie Sztaby znów się spotkały!

Dziwnów nad Morzem Bałtyckim stał się miejscem trzeciego już Ogólnopolskiego Zjazdu Sztabów WOŚP. Przedstawiciele lokalnych ośrodków organizujących Finały spotkali się w sobotę, 23 września, by wymienić doświadczeniami i symbolicznie wkroczyć w przygotowania do 32. zbiórki.

2023-09-21 12:15:07

WOŚP łączy serca – dosłownie!

WOŚP łączy serca – dosłownie! 16 września Gosia i Kazimierz zrealizowali swoje marzenie wylicytowane podczas 31. Finału WOŚP – wzięli ślub, którego udzielił im Wójt Tarnowa Podgórnego – Tadeusz Czajka.

2023-09-13 13:20:50

Walka z sepsą naszym priorytetem!

W Światowym Dniu Sepsy w Senacie zrealizowano seminarium Komisji Zdrowia poświęcone standardowi opieki w Polsce. Wśród dyskutujących na temat problemów związanych z sepsą i wsparcia pacjentów nie zabrakło oczywiście Fundacji WOŚP, która walkę z sepsą uczyniła tematem 31. Finału WOŚP.