Do 32. Finału WOŚP pozostały
122 dni
Finały

Bułka "Finałówka" - podsumowanie akcji

2023-03-27 15:25:00

Za oknem coraz piękniej, wiosna rozkwita zielenią, ciepłe promienie słońca rozgrzewają zmęczone zimą dusze. Idealny moment by zadbać o zapas ruchu i dobrej energii, a także zmienić podejście do zdrowego trybu życia.

 

Podczas każdego z 31 Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy podkreślaliśmy, i  zawsze będziemy podkreślać, jak ważne jest zdrowe odżywiane, ruch, dbanie o zdrowie psychiczne. W tym roku po raz 17. zorganizowaliśmy bieg „Policz się z cukrzycą”, naszym motto jest „Żyj zdrowo w zdrowym świecie!”, a tematem tegorocznego Finału jest sepsa — chcemy zwiększyć świadomość tego czym jest sepsa i jak ważna jest szybka diagnoza.

 

W tym roku do tradycyjnych finałowych działań dołączył zupełnie nowy projekt — akcja "Dobra bułka zdrowiu służy", w której piekarnie mogły wesprzeć cel 31 Finału WOŚP przekazując całość przychodu ze sprzedaży bułki o nazwie „Finałówka”, wykonanej według specjalnej receptury stworzonej przez warszawską piekarnię Lubaszka. Jest to wypiek wyjątkowy nie tylko ze względu na hasło, ale też skład — obniżona zawartość węglowodanów i wysoka zawartość białka, a koszt takiej bułki to jedyne dwa zł brutto! Sprawdziliśmy - “Finałówka” to naprawdę smaczna alternatywa dla tradycyjnego pieczywa i już nie możemy doczekać się przyszłego roku gdy będzie dostępna po raz kolejny!

 

fot. Łukasz Widziszowski 

 

W pierwszej edycji akcji „Dobra bułka zdrowiu służy” wraz z  piekarnią Lubaszka wzięło udział 7 mniejszych, lokalnych piekarni a wynik przerósł nasze najśmielsze oczekiwania! Sprzedano łącznie 45 855 bułek za kwotę 91 710 złotych! Cała ta kwota została przekazana na cel 31. Finału WOŚP, czyli walkę z sepsą! Przypominamy — ostateczny wynik podamy już niedługo, 31 marca! Bądźcie z nami online, całe wydarzenie będzie transmitowane na naszych profilach na Facebooku oraz kanale YouTube.

 

 

Bardzo dziękujemy wszystkim firmom, które przyłączyły się do naszej akcji! Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie nas jeszcze więcej. A byli to: 

  • Piekarnie Lubaszka
  • Gryzmi Manufaktura Piekarnicza
  • Piekarnia Cukiernia Ozdowscy
  • Marta W Krainie Smaku Domowa Piekarenka Rzemieślnicza 
  • Domowe Zacisze
  • Piekarnia K. Zieliński
  • Piekarnia Młyn Olecko
  • Piekarnia Ciastkarnia KŁOS
  • P.P.H. " WIŚNIEWSKI" P. WIŚNIEWSKI D. WIŚNIEWSKA

 

 

POKAŻ PODOBNE
2023-09-21 12:15:07

WOŚP łączy serca – dosłownie!

WOŚP łączy serca – dosłownie! 16 września Gosia i Kazimierz zrealizowali swoje marzenie wylicytowane podczas 31. Finału WOŚP – wzięli ślub, którego udzielił im Wójt Tarnowa Podgórnego – Tadeusz Czajka.

2023-09-24 10:00:00

Polskie Sztaby znów się spotkały!

Dziwnów nad Morzem Bałtyckim stał się miejscem trzeciego już Ogólnopolskiego Zjazdu Sztabów WOŚP. Przedstawiciele lokalnych ośrodków organizujących Finały spotkali się w sobotę, 23 września, by wymienić doświadczeniami i symbolicznie wkroczyć w przygotowania do 32. zbiórki.

2023-09-15 12:19:46

16 października ruszy rejestracja Sztabów!

135 dni! Dokładnie tyle dzieli nas od kolejnego, już 32., Finału WOŚP. Październik to w zawsze mocny start orkiestrowej machiny - to właśnie wtedy ogłaszamy cel zbiórki i ruszamy z rejestracją Sztabów.

2023-08-31 08:00:00

Lidia Niedźwiedzka-Owsiak i Jerzy Owsiak z Medalem Wolności Słowa

Za miliony zjednoczonych serc i zebranych środków, za wspieranie najsłabszych, za bezkompromisowe i mądre zabieranie głosu w sprawach publicznych. Lidia Niedźwiedzka-Owsiak i Jerzy Owsiak zostali laureatami tegorocznego Medalu Wolności Słowa w kategorii Obywatelka/Obywatel.