Na koncie mamy:
281879118,07 PLN
Finały

Bułka "Finałówka" - podsumowanie akcji

2023-03-27 17:25:00

Za oknem coraz piękniej, wiosna rozkwita zielenią, ciepłe promienie słońca rozgrzewają zmęczone zimą dusze. Idealny moment by zadbać o zapas ruchu i dobrej energii, a także zmienić podejście do zdrowego trybu życia.

 

Podczas każdego z 31 Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy podkreślaliśmy, i  zawsze będziemy podkreślać, jak ważne jest zdrowe odżywiane, ruch, dbanie o zdrowie psychiczne. W tym roku po raz 17. zorganizowaliśmy bieg „Policz się z cukrzycą”, naszym motto jest „Żyj zdrowo w zdrowym świecie!”, a tematem tegorocznego Finału jest sepsa — chcemy zwiększyć świadomość tego czym jest sepsa i jak ważna jest szybka diagnoza.

 

W tym roku do tradycyjnych finałowych działań dołączył zupełnie nowy projekt — akcja "Dobra bułka zdrowiu służy", w której piekarnie mogły wesprzeć cel 31 Finału WOŚP przekazując całość przychodu ze sprzedaży bułki o nazwie „Finałówka”, wykonanej według specjalnej receptury stworzonej przez warszawską piekarnię Lubaszka. Jest to wypiek wyjątkowy nie tylko ze względu na hasło, ale też skład — obniżona zawartość węglowodanów i wysoka zawartość białka, a koszt takiej bułki to jedyne dwa zł brutto! Sprawdziliśmy - “Finałówka” to naprawdę smaczna alternatywa dla tradycyjnego pieczywa i już nie możemy doczekać się przyszłego roku gdy będzie dostępna po raz kolejny!

 

fot. Łukasz Widziszowski 

 

W pierwszej edycji akcji „Dobra bułka zdrowiu służy” wraz z  piekarnią Lubaszka wzięło udział 7 mniejszych, lokalnych piekarni a wynik przerósł nasze najśmielsze oczekiwania! Sprzedano łącznie 45 855 bułek za kwotę 91 710 złotych! Cała ta kwota została przekazana na cel 31. Finału WOŚP, czyli walkę z sepsą! Przypominamy — ostateczny wynik podamy już niedługo, 31 marca! Bądźcie z nami online, całe wydarzenie będzie transmitowane na naszych profilach na Facebooku oraz kanale YouTube.

 

 

Bardzo dziękujemy wszystkim firmom, które przyłączyły się do naszej akcji! Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie nas jeszcze więcej. A byli to: 

  • Piekarnie Lubaszka
  • Gryzmi Manufaktura Piekarnicza
  • Piekarnia Cukiernia Ozdowscy
  • Marta W Krainie Smaku Domowa Piekarenka Rzemieślnicza 
  • Domowe Zacisze
  • Piekarnia K. Zieliński
  • Piekarnia Młyn Olecko
  • Piekarnia Ciastkarnia KŁOS
  • P.P.H. " WIŚNIEWSKI" P. WIŚNIEWSKI D. WIŚNIEWSKA

 

 

POKAŻ PODOBNE
2024-01-22 08:10:00

Wspieraj WOŚP w aplikacji mobilnej!

Ściągnij aplikację i wesprzyj cel 32. Finału WOŚP. Weź także udział w Tygodniu Życzliwości i wysyłaj WOŚPozdrowienia znajomym!

2024-01-28 09:03:10

Orkiestra zaczęła grać!

Orkiestra stroi instrumenty, dyrygent dał znak i zaczął – kolejny Finał grać. Co było w naszych sercach kiedyś jak świecący diament, dziś znowu zyska blask!

2024-01-26 15:50:00

Finał na błoniach PGE Narodowego - gotowi!

Miesiące przygotowań, tysiące wydarzeń na całym świecie i setki tysięcy osób zaangażowanych w ich realizację. 32. Finał WOŚP tuż-tuż! W Warszawie serce Orkiestry najmocniej zabije na błoniach PGE Narodowego. To tu Jurek Owsiak podsumował dziś przygotowania do kolejnej edycji zbiórki.

2024-01-24 13:20:00

Najciekawsze eSkarbonki 32. Finału WOŚP!

Dzięki eSkarbonce napędzanej przez Mastercard wolontariuszem 32. Finału WOŚP może zostać każdy! Założenie swojej wirtualnej puszki jest bardzo proste i można to zrobić nawet w dniu Finału. Już teraz, dzięki eSkarbonkom na cel finałowej zbiórki udało nam się zebrać ponad 3 miliony złotych!