Zebraliśmy
224 376 706 
Finały

Chorzów po raz czwarty zaprasza na Finał WOŚP

2017-12-14 16:44:00

14 stycznia scena stanie przed Stadionem Śląskim  na Placu Europejskim. Za datek do puszki z serduszkiem będzie można m.in. wejść na trybuny Kotła Czarownic.

Koncerty rozpoczną się o godzinie 14:00. Gwiazdami wieczoru będą Miuosh i NeuOberschlesien. Dla dzieci wystąpią Siostry Wajs. Finałowi w Chorzowie towarzyszyć będą wydarzenia sportowe: m.in. Bieg z Sercem w Parku Śląskim i maratony zumby oraz crossfit na obiektach Stadionu Śląskiego. Koło sceny stanie też ambulans Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, w którym będzie można oddać krew.

Atrakcyjnie zapowiadają się też 'licytacje'. Na aukcję wystawiona zostanie nazwa głównej alei w samym centrum Parku Śląskiego w Chorzowie. Nowa nazwa będzie obowiązywać przez rok. Natomiast prezydent Chorzowa Andrzej Kotala wystawi na aukcję swoje stanowisko. W tym przypadku zwycięzca licytacji będzie mógł przez jeden dzień pokierować sprawami miasta.

Na wszystkich, którzy przyjdą przed Stadion Śląski czekać będzie wiele atrakcji i pokazów. Szczegółowy scenariusz imprezy wciąż uzupełniany jest o kolejne punkty programu. Wydarzenie zakończy Światełko do Nieba, które rozbłyśnie punktualnie o godzinie 20:00.

W tym roku Orkiestra zagra na rzecz wyrównania szans w leczeniu noworodków. Dlatego do wielkiego święta przyłączają się także mali pacjenci z Zespołu Szpitali Miejskich – na oddziałach przy ul. Truchana zorganizowane zostaną animacje, gry i zabawy dla najmłodszych i ich opiekunów.

W zeszłym roku w Chorzowie kwestowało ponad 200 wolontariuszy WOŚP, którym udało się zebrać ponad 100 tysięcy złotych. Organizatorami Finału WOŚP w Chorzowie są: Urząd Miasta w Chorzowie, Śląski Urząd Marszałkowski, Stadion Śląski i Park Śląsk.

fot. Igor Kochutnicki

POKAŻ PODOBNE
2022-07-19 15:45:02

Fundacyjne serce w Łodzi odsłonięte!

W Łodzi na Placu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy została odsłonięta rzeźba w kształcie serca. W uroczystości odsłonięcia brała udział Pani Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska, łódzkie sztaby WOŚP i Jurek Owsiak

2022-06-06 16:28:18

Odwiedź wystawę WOŚP!

Zapraszamy Was do odwiedzenia Centrum Praskiego Koneser w Warszawie - do końca czerwca znajdziecie tam wyjątkową wystawę, która przeprowadzi Was przez 30 lat historii Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

2022-07-28 13:48:28

28. Pol'and'Rock Festival - Fundacja nieczynna

W dniach od 1 do 9 sierpnia 2022 roku pracownicy biura Fundacji przebywają na terenie 28. Pol'and'Rock Festival, na Lotnisku Czaplinek-Broczyno i w związku z tym siedziba Fundacji WOŚP w Warszawie będzie nieczynna.

2022-07-30 15:05:00

Otwarcie Ronda imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Trzciance

W Trzciance (woj. Wielkopolskie) zostało dziś otwarte Rondo im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W uroczystości nadania imienia udział brał zastępca burmistrza Trzcianki Witold Putyrski, przedstawiciele trzcianeckiego Sztabu WOŚP, oraz Jurek Owsiak.