Zebraliśmy
224 376 706 
Finały

Chorzów po raz czwarty zaprasza na Finał WOŚP

2017-12-14 16:44:00

14 stycznia scena stanie przed Stadionem Śląskim  na Placu Europejskim. Za datek do puszki z serduszkiem będzie można m.in. wejść na trybuny Kotła Czarownic.

Koncerty rozpoczną się o godzinie 14:00. Gwiazdami wieczoru będą Miuosh i NeuOberschlesien. Dla dzieci wystąpią Siostry Wajs. Finałowi w Chorzowie towarzyszyć będą wydarzenia sportowe: m.in. Bieg z Sercem w Parku Śląskim i maratony zumby oraz crossfit na obiektach Stadionu Śląskiego. Koło sceny stanie też ambulans Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, w którym będzie można oddać krew.

Atrakcyjnie zapowiadają się też 'licytacje'. Na aukcję wystawiona zostanie nazwa głównej alei w samym centrum Parku Śląskiego w Chorzowie. Nowa nazwa będzie obowiązywać przez rok. Natomiast prezydent Chorzowa Andrzej Kotala wystawi na aukcję swoje stanowisko. W tym przypadku zwycięzca licytacji będzie mógł przez jeden dzień pokierować sprawami miasta.

Na wszystkich, którzy przyjdą przed Stadion Śląski czekać będzie wiele atrakcji i pokazów. Szczegółowy scenariusz imprezy wciąż uzupełniany jest o kolejne punkty programu. Wydarzenie zakończy Światełko do Nieba, które rozbłyśnie punktualnie o godzinie 20:00.

W tym roku Orkiestra zagra na rzecz wyrównania szans w leczeniu noworodków. Dlatego do wielkiego święta przyłączają się także mali pacjenci z Zespołu Szpitali Miejskich – na oddziałach przy ul. Truchana zorganizowane zostaną animacje, gry i zabawy dla najmłodszych i ich opiekunów.

W zeszłym roku w Chorzowie kwestowało ponad 200 wolontariuszy WOŚP, którym udało się zebrać ponad 100 tysięcy złotych. Organizatorami Finału WOŚP w Chorzowie są: Urząd Miasta w Chorzowie, Śląski Urząd Marszałkowski, Stadion Śląski i Park Śląsk.

fot. Igor Kochutnicki

POKAŻ PODOBNE
2022-06-10 17:05:42

Najdroższe urządzenie w historii WOŚP zaczyna służyć pacjentom

10 czerwca w Instytucie „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka" w Warszawie odbyło się uroczyste otwarcie urządzenia w pracowni Zakładu Medycyny Nuklearnej, gdzie już od poniedziałku badani będą pacjenci z całej Polski.

2022-06-06 16:28:18

Odwiedź wystawę WOŚP!

Zapraszamy Was do odwiedzenia Centrum Praskiego Koneser w Warszawie - do końca czerwca znajdziecie tam wyjątkową wystawę, która przeprowadzi Was przez 30 lat historii Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

2022-04-23 10:55:19

Łączność internetowa w Punktach Humanitarnych

Dostęp do internetu pozwala na monitorowanie sytuacji na pozostałych przejściach granicznych oraz szybką i niezawodną komunikację pomiędzy nami a innymi grupami wolontariuszy niosących pomoc. Możliwość swobodnej komunikacji to również szybsze zbieranie i przekazywanie informacji o potrzebym wyposażeniu i materiałach

2022-04-07 12:07:12

Światowy Dzień Zdrowia

7 kwietnia to Światowy Dzień Zdrowia ustanowiony przez Pierwsze Zgromadzenie Ogólne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 1948 roku. To święto co roku pozwala zwrócić naszą uwagę na problemy ochrony zdrowia, ale również na pozytywne wydarzenia czy osiągnięcia związane z rozwojem medycyny.