Podczas 29. Finału zebraliśmy:
210 813 830 PLN
Finały

Chorzów po raz czwarty zaprasza na Finał WOŚP

2017-12-14 16:44:00

14 stycznia scena stanie przed Stadionem Śląskim  na Placu Europejskim. Za datek do puszki z serduszkiem będzie można m.in. wejść na trybuny Kotła Czarownic.

Koncerty rozpoczną się o godzinie 14:00. Gwiazdami wieczoru będą Miuosh i NeuOberschlesien. Dla dzieci wystąpią Siostry Wajs. Finałowi w Chorzowie towarzyszyć będą wydarzenia sportowe: m.in. Bieg z Sercem w Parku Śląskim i maratony zumby oraz crossfit na obiektach Stadionu Śląskiego. Koło sceny stanie też ambulans Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, w którym będzie można oddać krew.

Atrakcyjnie zapowiadają się też 'licytacje'. Na aukcję wystawiona zostanie nazwa głównej alei w samym centrum Parku Śląskiego w Chorzowie. Nowa nazwa będzie obowiązywać przez rok. Natomiast prezydent Chorzowa Andrzej Kotala wystawi na aukcję swoje stanowisko. W tym przypadku zwycięzca licytacji będzie mógł przez jeden dzień pokierować sprawami miasta.

Na wszystkich, którzy przyjdą przed Stadion Śląski czekać będzie wiele atrakcji i pokazów. Szczegółowy scenariusz imprezy wciąż uzupełniany jest o kolejne punkty programu. Wydarzenie zakończy Światełko do Nieba, które rozbłyśnie punktualnie o godzinie 20:00.

W tym roku Orkiestra zagra na rzecz wyrównania szans w leczeniu noworodków. Dlatego do wielkiego święta przyłączają się także mali pacjenci z Zespołu Szpitali Miejskich – na oddziałach przy ul. Truchana zorganizowane zostaną animacje, gry i zabawy dla najmłodszych i ich opiekunów.

W zeszłym roku w Chorzowie kwestowało ponad 200 wolontariuszy WOŚP, którym udało się zebrać ponad 100 tysięcy złotych. Organizatorami Finału WOŚP w Chorzowie są: Urząd Miasta w Chorzowie, Śląski Urząd Marszałkowski, Stadion Śląski i Park Śląsk.

fot. Igor Kochutnicki

POKAŻ PODOBNE
2021-01-21 17:40:00

Najciekawsze aukcje Allegro dla WOŚP – część 3

Już ponad 7 milionów złotych na aukcjach Allegro dla WOŚP. Udział w licytacjach to możliwość wsparcia celu Finału, którym w tym roku jest otolaryngologia, laryngologia i diagnostyka głowy. Zobacz, co możesz wylicytować!

2021-01-19 19:00:00

Twoja Firma wspiera wolontariuszy 29. Finału WOŚP

Już wkrótce na ulice miast w całej Polsce i na świecie wyjdą wolontariusze z kolorowymi puszkami kwestarskimi by z maseczką na buzi, ale też z wielką radością i dobrą energią zbierać dla laryngologii, otolaryngologii oraz diagnostyki głowy najmłodszych. Zobacz, jak możesz im pomóc!

2021-01-15 10:25:00

Sprawdź, gdzie dzisiaj można wesprzeć WOŚP

Chcesz wesprzeć cel 29. Finału w tradycyjny sposób wrzucając gotówkę do tekturowej puchy? Teraz możesz w łatwy sposób odnaleźć Sztabową Puszkę Stacjonarną w swojej okolicy na mapie, nim wyjdziesz z domu na zakupy. Sprawdź, gdzie najbliższej znajduje się puszka w Twojej okolicy i zagraj z nami!

2021-01-22 16:00:00

Gramy z radością - muzyczny Finał WOŚP!

W tym roku wyjątkowo zaczynamy grać już w sobotę wieczorem, kiedy na scenie w studio pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie zaprezentują się Piotr Bukartyk i Krzysztof Zalewski, którzy rozpoczną trwającą blisko 27 godzin transmisję 29. Finału WOŚP.

Zobacz też