Podczas 32. Finału WOŚP zebraliśmy:
281879118,07 PLN
Finały

Chorzów po raz czwarty zaprasza na Finał WOŚP

2017-12-14 17:44:00

14 stycznia scena stanie przed Stadionem Śląskim  na Placu Europejskim. Za datek do puszki z serduszkiem będzie można m.in. wejść na trybuny Kotła Czarownic.

Koncerty rozpoczną się o godzinie 14:00. Gwiazdami wieczoru będą Miuosh i NeuOberschlesien. Dla dzieci wystąpią Siostry Wajs. Finałowi w Chorzowie towarzyszyć będą wydarzenia sportowe: m.in. Bieg z Sercem w Parku Śląskim i maratony zumby oraz crossfit na obiektach Stadionu Śląskiego. Koło sceny stanie też ambulans Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, w którym będzie można oddać krew.

Atrakcyjnie zapowiadają się też 'licytacje'. Na aukcję wystawiona zostanie nazwa głównej alei w samym centrum Parku Śląskiego w Chorzowie. Nowa nazwa będzie obowiązywać przez rok. Natomiast prezydent Chorzowa Andrzej Kotala wystawi na aukcję swoje stanowisko. W tym przypadku zwycięzca licytacji będzie mógł przez jeden dzień pokierować sprawami miasta.

Na wszystkich, którzy przyjdą przed Stadion Śląski czekać będzie wiele atrakcji i pokazów. Szczegółowy scenariusz imprezy wciąż uzupełniany jest o kolejne punkty programu. Wydarzenie zakończy Światełko do Nieba, które rozbłyśnie punktualnie o godzinie 20:00.

W tym roku Orkiestra zagra na rzecz wyrównania szans w leczeniu noworodków. Dlatego do wielkiego święta przyłączają się także mali pacjenci z Zespołu Szpitali Miejskich – na oddziałach przy ul. Truchana zorganizowane zostaną animacje, gry i zabawy dla najmłodszych i ich opiekunów.

W zeszłym roku w Chorzowie kwestowało ponad 200 wolontariuszy WOŚP, którym udało się zebrać ponad 100 tysięcy złotych. Organizatorami Finału WOŚP w Chorzowie są: Urząd Miasta w Chorzowie, Śląski Urząd Marszałkowski, Stadion Śląski i Park Śląsk.

fot. Igor Kochutnicki

POKAŻ PODOBNE
2024-06-12 11:40:00

WOŚP w mediach zagranicznych

Spoglądając na wszystkie działania w minionych miesiącach, czujemy ogromną radość, że udało nam się razem z Wami tyle osiągnąć i, co również bardzo ważne, że nasze starania zostały dostrzeżone także poza granicami naszego kraju!

2024-05-16 16:45:00

Prezenty na Dzień Matki w SiemaShop!

Dzień Matki zbliża się wielkimi krokami, a w SiemaShopie znajdziesz idealne prezenty dla swojej Mamy!

2024-05-01 11:35:00

Wolontariat Pol’and’Rock - dołączysz?

Z każdym dniem coraz mocniej zbliżamy się do jubileuszowej edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Jest to czas bardzo intensywnych przygotowań i planowania wszystkiego, co będzie się działo w pierwszych dniach sierpnia na lotnisku Czaplinek - Broczyno.

2024-05-24 15:55:00

Ostatnia szansa na dołączenie do Patrolu!

Pol'and'Rock Festival za mniej niż 70 dni, a ostatnie w tym sezonie szkolenie Pokojowego Patrolu za niespełna miesiąc! Jeśli chcesz dołączyć do ekipy tworzącej 30. Najpiękniejszy Festiwal Świata, zgłoś się już dziś!