Podczas 32. Finału WOŚP zebraliśmy:
281879118,07 PLN
Finały

Co u sztabów? #3

2020-01-02 19:26:57

Kolejna dawka nowości sztabowych, tym razem, z naszych zagranicznych ekip. Ich praca finałowa zdecydowanie różni się od tej w sztabach polskich. Różne pomysły wsparcia, ciekawe historie i duża dawka pozytywnej energii zza granicy! Zobaczcie sami.

 

 

W Peterborough wspaniały koncert

 

Już w dniu finału jedną z największych atrakcji będzie występ zespołu BAKsound, dzieci z Polskiego Ogniska Muzycznego oraz zespół Volume Up. Poza muzycznym uniesieniem, będzie możliwość zadbać o swoje zdrowie. Poradnia psychologiczna Psyche & Soma udzieli darmowych porad w trakcie finału. Wypatrujcie ich stroiska!

 

 

 

Czytaj więcej: https://peterborough-5424.wosp.pl/news/peterborough---28-final-wosp-w-peterborough

 

 

A w Irlandii miłe odwiedziny

 

Podczas finału sztabu Athlone pojawią się niesamowici goście: aktor Mateusz Damięcki, choreografka i tancerka Paulina Andrzejewska-Damięcka. Oprócz tej wspaniałej pary zaproszenie przyjął polski aktor teatralny, filmowy i dubbingowy, lektor, dziennikarz i prezenter telewizyjny, ambasador dobrej woli UNICEF Łukasz Nowicki oraz aktorka teatralna i serialowa Olga Paszkowska. Przyjdźcie na finał, aby nie tylko pokazać swoje dobre serce, ale również, żeby poznać i porozmawiać z tymi wspaniałymi osobami.

 

Czytaj więcej:https://athlone-co-roscommon-5446.wosp.pl/news/athlone-co-roscommon---goscie-jada-do-irlandii---sztab-athlone

 

 

Animacje dla dzieci we Frankfurcie

 

W trosce o najmłodszych w niedzielę 12 stycznia przygotowują pokój dziecięcy, w którym dzieci w każdym wieku na pewno miło i wesoło spędzą czas. Podczas ostatnich finałów pokój dziecięcy cieszył się bardzo dużą popularnością, więc i tym razem damy z siebie wszystko, żeby urozmaicić czas najmłodszym i żeby bawili się w najlepsze! Ola i Ewelina wraz z grupą kreatywnych wolontariuszy przygotowały wiele atrakcji dla dzieciaków, podczas których będą im oczywiście towarzyszyć. W dużym pokoju ozdobionym kolorowymi balonami, które specjalnie na ten czas udekoruje wyspecjalizowana firma. Wasze pociechy będą mogły nie tylko dać pomalować sobie buzie specjalnymi farbami do twarzy, pokolorować włosy sprayem, czy poprosić o brokatowy tatuaż, ale także będą mogły oddać się bardziej kreatywnym zajęciom, takim jak np. robienie łapaczy snów czy zindywidualizowanych pinsów. Z myślą o bobasach przygotowaliśmy przytulny kącik malucha, od 0-3-latka, z kocem, zabawkami, basenem z piłeczkami i rolkami oraz piaskiem kinetycznym. Przed pokojem dziecięcym zorganizowaliśmy kącik, w którym dzieci o konkretnych godzinach będą miały możliwość pooglądać polskie bajki. Tam też znajdować się będą stoiska polskich szkół czy przedszkola, gdzie zainteresowani rodzice będą mogli zasięgnąć informacji dotyczących nauki języka polskiego w swoich okolicach.

 

 

Czytaj więcej: https://frankfurt-5475.wosp.pl/news/frankfurt-pokoj-dzieciecy-podczas-finalu-wosp-darmstadt-frankfurt

 

 

Debiut Austin

 

Sztab w Austin w tym roku debiutuje, z małym opóźnieniem, ale na pełnych żaglach! Mamy oficjalne potwierdzenie rejestracji sztabu. Pod swoje skrzydła przyjęło nas Austin Polish Society, które od dawna promuje polską kulturę w Austin. Pojawiają się pierwsi chętni do współorganizacji. Wspaniali wolontariusze, którzy poświęcają swoja prywatny czas i umiejętności. Powstał fanpage na Facebooku, strona internetowa jest w budowie i czekamy na rozwój ich sztabu w sieci. 

Czytaj więcej: https://austin-5834.wosp.pl/news/austin---wosp-austin

 

 

Jak statki na niebie

 

Finał WOŚP Vienna będzie niezapomnianym wydarzeniem, potężną dawką pozytywnych emocji i świetną zabawą dla całej rodziny. Koncerty, pokazy tańca, warsztaty, "licytacje", a na koniec wszyscy zanucimy przebój: "Jak statki na niebie..." – zgodnie z mottem 28. Finału: „Wiatr w żagle!” Kiedy w 1993 roku WOŚP grała pierwszy raz, nasz gość finału miał już w swoim dorobku dwa albumy i platynową płytę, a utwory Marka Kościkiewicza śpiewała cała Polska.

 

 

Czytaj więcej: https://wieden-5840.wosp.pl/news/wieden-de-mono-gwiazda-28-finalu-wosp

 

 

Krystyna Janda zagra spektakl dla społeczności w Dublinie

 

Ikona polskiego filmu i teatru będzie gościem Sztabu w Dublinie i zagra poruszający i wspaniały spektakl pt.:"Danuta W.". Historia stworzona na podstawie książki "Marzenia i tajemnice" Danuty Wałęsy. To odważna i przejmująca autobiografia opowiada o rodzinie bohaterki i burzliwej historii Polski ostatnich dekad. Serdecznie zapraszamy sympatyków teatru do udziału w tym wydarzeniu.

 

 

 

Czytaj więcej: https://dublin-5381.wosp.pl/news/dublin---krystyna-janda-w-spektaklu-danuta-w-dla-wielkiej-orkiestry-swiatecznej-pomocy-w-dublinie

 

 

Sztab na końcu świata

 

W Polskiej Stacji Polarnej im. Stanisława Siedleckiego w Hornsundzie na Spitsbergenie kolejny raz odbędzie się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Jak sami mówią „ciężko nam wyjść z puszką i kwestować. Niestety renifery, niedźwiedzie polarne czy lisy nie noszą ze sobą portfeli.”

Grupa 42. Wyprawy Polarnej Instytutu Geofizyki Polskiej Akademii Nauk ochoczo zabrała się do wytwarzania ciekawych, użytkowych rzeczy. W tym roku na aukcjach z końca świata możecie znaleźć takie wspaniałości jak ręcznie robiony wełniany sweter, wieszak na klucze, woreczek na magnezję czy zestaw wyprawowych gadżetów. A to jeszcze nie koniec. W zanadrzu czeka jeszcze na wystawienie kilka przedmiotów, a ilość pomysłów nadal rośnie, więc warto zaglądać na naszą stronę na Facebooku: gdzie na bieżąco informują Was o swoich akcjach.

 

 

Czytaj więcej: https://longyearbyen-4763.wosp.pl/news/longyearbyen-aukcje-z-konca-swiata

 

Dostajemy od Was zdjęcia z najdalszych części świata! Nasi wolontariusze są na całym świecie.

 

 

 

 

 

 

Podziel się tym, co dzieje się w Twoim sztabie w Bazie Szefa Sztabów
w zakładce promocja sztabu.

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2024-03-27 12:50:00

Znamy ostateczny wynik 32. Finału!

Podczas dzisiejszego podsumowania Letniej Zadymy w Środku Zimy, Jurek Owsiak ogłosił ostateczną kwotę 32. Finału WOŚP. Na finałowe konto wpłynęło aż 281 879 118,07 PLN! Dziękujemy!

2024-03-29 10:00:58

Widzimy się 26 stycznia na błoniach PGE Narodowego!

Dopiero co ogłosiliśmy wynik 32. Finału WOŚP, a już przymierzamy się do organizacji kolejnej edycji akcji! Studio główne 33. Finału WOŚP ponownie stanie na błoniach PGE Narodowego! Finał odbędzie się 26 stycznia 2025 roku!

2024-03-19 14:09:41

Przeszkoliliśmy nauczycieli w Wołominie!

Przeszkoliliśmy wczoraj ponad 30 nauczycielek i nauczycieli z 15 szkół podstawowych z powiatu wołomińskiego w ramach naszego Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować"!

2024-03-21 12:18:05

Złóż ofertę na operatora gastronomii

Złoty Melon sp. z o.o. – Producent wykonawczy Pol’and’Rock Festival, zaprasza do składania ofert na oficjalnych operatorów gastronomii Pol’and’Rock Festival w latach 2024-2025.