Na koncie mamy:
281879118,07 PLN
Finały

Dar Młodzieży - okręt pełen historii i dobroci

2023-12-11 11:58:31

 

W niedzielę, 10 grudnia 2023 r. żaglowiec „Dar Młodzieży” otworzył swoje pokłady dla zwiedzających, jednocześnie wspierając cel 32. Finału WOŚP. Dziękujemy!

 

„Dar Młodzieży”, trzymasztowa fregata Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, była dostępna dla zwiedzających całe popołudnie. Goście mieli możliwość poznania zarówno historii okrętu, jak i codziennego życia na morzu. Studenci uniwersytetu oraz załoga statku pełnili rolę przewodników, opowiadając o praktykach żeglarskich i wyzwaniach związanych z długimi rejsami.

 

Fot. Jakub Strzelczyk Photography

 

Podczas Dni Otwartych, z inicjatywy Komendanta Daru Młodzieży Rafała Szymańskiego, skarbonkę 32. Finału WOŚP umieszczono w salonie kapitańskim.

 

Największą atrakcją okrętu były jego imponujące maszty i żagle: grot i fok, każdy o wysokości 49,5 metra, oraz krojc o wysokości 46,5 metra. Na masztach zawieszono świąteczne światełka, tworząc efektowną iluminację. Wysokość światełek sięgnęła około 60 metrów nad poziomem morza. O godz. 17:00 JM Rektor Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, wraz z Prezydentem Miasta Gdyni, symbolicznie uruchomili iluminację, tworzącą najwyższą choinkę w Trójmieście.

 

Fot. Jakub Strzelczyk Photography

 

Dzień Otwarty na „Darze Młodzieży” zakończył się sukcesem, przyciągając licznych zwiedzających zainteresowanych historią polskiego żeglarstwa oraz życiem na morzu. Umieszczenie skarbonki WOŚP na statku pozwoliło połączyć edukację morską z działalnością charytatywną, co spotkało się z pozytywnym odbiorem gości. Wydarzenie to podkreśliło znaczenie legendarnego „Daru Młodzieży” w kulturze i historii Polski. Cieszymy się, że legendarny symbol polskiego żeglarstwa stał się częścią 32. Finału WOŚP.

 

Fot. Jakub Strzelczyk Photography

 

32. Finał WOŚP – co już wiemy?

32. Finał WOŚP odbędzie się 28 stycznia 2024 roku. Celem zbiórki są „Płuca po pandemii”, co oznacza, że będziemy kupować sprzęt do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Mottem zbiórki jest „Tu wszystko gra OK!”. Cel zbiórki już teraz można wspierać, m.in. wysyłając SMS o treści SERCE na numer 75 565 oraz wystawiając aukcje i licytując na aukcje.wosp.org.pl.

 

POKAŻ PODOBNE
2024-01-21 15:14:00

Za tydzień 32. Finał WOŚP!

Już tylko 7 dni dzieli nas od Letniej Zadymy w Środku Zimy! Po raz kolejny spotkamy się w gorącej atmosferze dobroci i radości - tym razem, aby zagrać dla oddziałów pulmonologicznych w całej Polsce.

2024-01-24 13:00:00

Znani i lubiani wspierają 32. Finał WOŚP

Do naszych finałowych aukcji Allegro dla WOŚP od wielu lat chętnie dołącza wiele znanych osób. Gorąco za to dziękujemy! Zobaczcie, co ciekawego przygotowali dla Wasz politycy, sportowcy, aktorzy, dziennikarze oraz muzycy i licytujcie, jednocześnie wspierając cel 32. Finału WOŚP!

2024-01-22 09:38:00

Rozpędźcie się z nami na Finał!

Podsumować działania Orkiestry w zaledwie kilka minut? Spróbowaliśmy! Od dziś na antenie TVN oglądać możecie specjalny program, w którym Jurek Owsiak opowiada o przygotowaniach do 32. Finału.

2024-01-19 18:58:20

Wesprzyj 32. Finał WOŚP „przy okazji”

32. Finał WOŚP zagra już za kilka dni – tego wyjątkowego dnia będzie można spotkać wolontariuszy i wolontariuszy w wielu miejscach w Polsce i na całym świecie. Jeśli chcecie, możecie wspierać cel 32. Finału WOŚP już teraz, nawet podczas codziennych zajęć, takich jak zakupy. Zaskoczeni? Sami zobaczcie!