Deklarowana kwota 32. Finału: 175 426 813 PLN
Na koncie mamy już:
172443698 PLN
Fundacja
Festiwal

Dziękujemy za Finał, zapraszamy na Festiwal!

2022-07-15 18:08:18

Emocje towarzyszące 30. Finałowi WOŚP opadają, a odliczanie ostatnich dni do otwarcia tegorocznej edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata ruszyło! W podziękowaniu za Waszą pomoc, wsparcie i zaangażowanie w organizację Letniej Zadymy w Środku Zimy, Fundacja WOŚP zaprasza Was na 28. Pol’and’Rock Festival, by w naszym festiwalowym gronie dać wyraz sile braterstwa, przyjaźni i miłości!

 

Patrzymy sercem

Minionej zimy po raz kolejny pokazaliście światu, że można na Was liczyć. Podczas 30. Finału WOŚP, którego oficjalne hasło brzmiało: „Przejrzyj na oczy!”, zebraliśmy aż 224 376 706,35 zł. Środki te przeznaczamy na zakup sprzętu medycznego, który zapewni najwyższe standardy diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

 

Co roku podczas Finału, Polacy udowadniają, że ich serca biją po właściwej stronie, a w duszach gra empatia, zrozumienie, chęć niesienia pomocy i gotowość do budowania odpowiedzialnej społeczności. Dziękujemy za Waszą styczniową formę, za wspólne zimowe koncertowanie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

 

Zgodnie z tradycją, w podziękowaniu za Wasze zaangażowanie w organizację styczniowego wydarzenia, serdecznie zapraszamy na kolejną, już 28., edycję Pol’and’Rock Festival!

 

30. Finał WOŚP, fot. Paweł Krupka

 

Oddychamy muzyką

Pol’and’Rock Festival to przede wszystkim wspaniała muzyczna przygoda, podczas której dźwięki rock’n’rolla (choć nie tylko!) niosą w eter apel o przyjaźń, miłość i pokój. Tegoroczna edycja Festiwalu, pozostając wierna tym fundamentalnym wartościom, przyjmie formę ogromnej pokojowej manifestacji z głównym przesłaniem: wojnie NIE! Festiwalowa społeczność będzie tym samym miała szansę, by w imię braterstwa, tolerancji i pokoju, wyrazić swój stanowczy sprzeciw wobec nieuzasadnionej agresji oraz pokazać solidarność i pełne wsparcie dla walczącej Ukrainy. Zupełnie tak jak wtedy, gdy, zaraz po wybuchu wojny u naszych sąsiadów, pełna mobilizacja, gotowość i bezinteresowność w niesieniu pomocy zawładnęły Polską. Ta pokojowa manifestacja będzie także swego rodzaju podziękowaniem dla tysięcy osób, które włączyły się w działania Fundacji WOŚP w ramach tegorocznej akcji pomocowej dla Ukrainy.

 

Publiczność na 27. Pol'and'Rock Festival, fot. Lucyna Lewnadowska

 

 

Chcemy być zmianą, która oferuje lepszą przyszłość. Jesteśmy dumni z tego, że od tylu lat na naszym festiwalowym polu gromadzimy świadomą, zjednoczoną, silną widownię, która zgodnie nuci tę samą melodię: łączą nas wspólne serca, myśli i miłość do rock’n’rolla. Tym bardziej cieszy nas uznanie, jakim nasze wydarzenie darzą krajowe, ale też zagraniczne, media. W kwietniu br. National Geographic umieścił Pol’and’Rock Festival na liście 8 muzycznych festiwali na świecie, które niosą pozytywny przekaz w 2022 roku, doceniając między innymi naszą udaną próbę „stworzenia przystani, dla wszystkich miłośników wolności” oraz promowanie idei miłości i przyjaźni.

 

28. Pol’and’Rock Festival

Ten Festiwal jest, jak zawsze, dla Was. Pozostaje wydarzeniem darmowym, niebiletowanym, otwartym dla wszystkich, którzy utożsamiają się z  naszymi wartościami. Tego lata czekają na Was dwie sceny, 42 polskich i zagranicznych artystów, 14 niesamowitych gości ASP, przeróżne warsztaty oraz blisko 70 organizacji pozarządowych, a także liczne aktywności w strefach sponsorów.

 

Sprawdź harmonogram wszystkich wydarzeń na 28. Pol’and’Rock Festival

 

 

Na scenach wystąpią m.in. Wolf Alice, King Gizzard & The Lizard Wizard, Clutch, Tagada Jones, Kwiat Jabłoni czy Organek. Wśród zaproszonych gości na Akademii Sztuk Przepięknych pojawią się iranistka Jagoda Grondecka, aktor Marcin Dorociński czy korespondenci wojenni, Wojciech Bojanowski i Marcin Wyrwał. Na tegorocznych warsztatach nie zabraknie debat na tematy dot. bieżących wyzwań i problemów społecznych, zajęć relaksacyjnych, artystycznych czy muzycznych (pod czujnym okiem Piotra Bukartyka z zespołem). Festiwalową wioskę ożywią imprezy z udziałem DJów oraz strefy zabaw i gier organizowane przez naszych partnerów.

 

Flaga Polski na koncercie Dżemu, fot. Damian Mekal

 

W tym roku przy Małej Scenie w namiocie ASP zostanie zorganizowana dedykowana strefa dla dzieci. Malowanie buziek, lepienie z plasteliny, mega bańki, gry i zabawy wielkoformatowe (takie jak twister, czy mega jenga) to jedynie niektóre z przygotowanych zajęć dla najmłodszych festiwalowiczów. W strefie znajdzie się także miejsce dla rodziców, którzy będą mogli złapać chwilę oddechu i rozsiąść się na leżakach, nie tracąc swoich pociech z zasięgu wzroku. Zachęcamy również do zapoznania się z listą festiwalowych warsztatów dla dzieci!

 

Dzieci na 27. Pol'and'Rock Festival, fot. Lucyna Lewnadowska

 

Zobacz naszą festiwalową mapkę!

 

Liczymy na to, że po raz kolejny uda nam się wspólnymi siłami zbudować Najpiękniejszy Festiwal Świata. Zagrajmy to razem!

 

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2023-12-18 21:20:00

Poznajcie ostatnie gwiazdy finałowego koncertu

Mamy to! Poznaliśmy cały line-up warszawskiego koncertu z okazji 32. Finału WOŚP. Po wcześniejszych zapowiedziach, z dumą prezentujemy ostatnie gwiazdy, które zapewnią niezapomniane muzyczne przeżycia w niesamowitej atmosferze błoni PGE Narodowego!

2023-12-10 09:32:00

Spotkamy się już za 7 tygodni!

Zostało mniej niż 50 dni! Za 7 tygodni o tej porze wielka finałowa machina będzie już bardzo mocno rozpędzona! Wspólnie odliczając, przypomnijmy sobie 5 najważniejszych faktów na temat 32. Finału WOŚP.

2023-12-01 10:37:00

Ostatnie szkolenie sezonu przed nami!

Pokojowy Patrol rośnie w siłę! Już w kolejny weekend (8-10 grudnia) w naszym ośrodku w Szadowie Młyn wystartuje 208. szkolenie. To ostatnia okazja, by dołączyć do Patrolu przed Finałem.

2023-12-11 21:15:00

32. Finał WOŚP w Warszawie - znamy kolejne gwiazdy!

Z ogromną radością ogłaszamy kolejne gwiazdy, które wystąpią w Warszawie na koncercie z okazji 32. Finału WOŚP. Do wcześniej zapowiedzianych artystów dołączają BOKKA, Golden Life, Lordofon oraz Booze & Glory! Przygotujcie się na niezapomniane muzyczne przeżycia na błoniach PGE Narodowego.