Deklarowana kwota 32. Finału: 175 426 813 PLN
Na koncie mamy już:
175426813 PLN
Fundacja
Finały

Jak najmilej spędzić 30. Finał WOŚP? 30 sposobów

2022-01-23 15:40:00

 

Jubileuszowy 30. Finał WOŚP już za równy tydzień! Wolontariusze, jesteście gotowi? Mamy dla Was 30 sposobów na to, żeby ten wyjątkowy dzień był jak najmilszy i najweselszy dla Was i wszystkich, których spotkacie. 

 

Życzymy Wam, żebyście spotkali samych życzliwych i miłych ludzi podczas finałowej kwesty. Jeśli byliście już wolontariuszami, to wiecie, że nie ma nic przyjemniejszego niż pogodna pogawędka z osobami, które wrzucają do Waszej puszki. Jeśli będziecie wolontariuszami po raz pierwszy - super, że będziecie mieli okazję tego doświadczyć. 

 

Z okazji jubileuszowego 30. Finału WOŚP przygotowaliśmy dla Was 30 sposobów na interakcje z darczyńcami i wszystkimi, których spotkacie tego dnia. Zawarliśmy w nich także kilka rad na temat tego, czego lepiej nie robić. Korzystaliśmy z Waszych rad, którymi podzieliliście się z nami w komentarzach w grupie Wolontariusze Finału WOŚP na Facebooku, do której serdecznie Was zapraszamy, jeśli jeszcze Was tam nie ma. 

 

 1. Uśmiech

  Nic nie rozgrzewa lepiej w środku zimy niż ciepły, serdeczny uśmiech! Nie tylko tego wyjątkowego dnia, ale przez cały rok, warto jak najwięcej się uśmiechać - gwarantujemy, że to pozytywnie zadziała na Wasz nastrój i na samopoczucie wszystkich dookoła!

  "Zbieranie razem z przyjaciółmi i uśmiechanie się zawsze pomaga nawet gdy jest zimno."
  ~ wolontariuszka Natka


  Uśmiechnięta wolontariuszka Finału WOŚP fot. Cezary Lewandowski


 2. Machanie

  Mijają Was samochody, rowerzyści, piesi? Machajcie do nich! Kto wie, być może odmachają, ale nawet jeśli nie to macie dużą szansę poprawić im humor i wywołać uśmiech na ich twarzach! 

 3. Miłe powitanie

  Zbliża się do Was darczyńca chętny, by wrzucić do puszki? Powitajcie go miło - może to być tradycyjne "Siema", może to być "Cześć', "Hej" czy "Dzień dobry!". Opcji jest nieskończenie wiele, jednak ważne, by o tym nie zapomnieć. 

 4. Zapytanie o samopoczucie

  Zapytanie "Jak się dzisiaj masz?" albo "Czy ma Pan/Pani dzisiaj miły dzień?" może być dla Waszego rozmówcy milsze i ważniejsze niż myślicie, a Was nic nie kosztuje!

 5. Zapytanie o imię

  Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby przy okazji finałowego grania zawrzeć nowe znajomości! Przedstaw się i zapytaj swojego rozmówcę o imię! Być może dzięki temu będzie się Wam milej rozmawiało. 

 6. Rozmowa o pogodzie

  Klasyk. Ale jaki sympatyczny. Porozmawiajcie chwilę o pogodzie, która, mamy nadzieję, będzie tego dnia dobra!

 7. Wysłuchanie

  Nigdy nie wiecie, kto do Was podejdzie. Być może będzie to osoba, która na co dzień mieszka sama i nie ma z kim porozmawiać. Bądźcie otwarci na tematy rozmowy zaproponowane Wam przez rozmówcę! 

 8. Zapytanie o ich historię z WOŚP

  My uwielbiamy takie rozmowy! Zachęcamy do zapytania swojego rozmówcy o to, kiedy zaczął grać z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, czy korzystał ze sprzętu medycznego kupionego dzięki naszym corocznym zbiórkom, jaka jest jego ulubiona aktywność Finałowa. 
 9. Opowiedzenie swojej historii z WOŚP

  Możecie też opowiedzieć o swojej przygodzie z Orkiestrą. Jeśli macie ochotę, podzielcie się ze swoim rozmówcą tym, dlaczego zdecydowaliście się zostać wolontariuszem WOŚP, kiedy Wy zaczęliście swoje finałowe granie i co najbardziej lubicie w byciu wolontariuszem. 

 10. Poprawianie ludziom humoru

  Drobny żart, wesoła uwaga, trochę śmiechu - wszystkie chwyty dozwolone, o ile obie strony rozmowy się na to godzą i są z jej przebiegu zadowolone.

 11. Opowiedzenie o tym, czym zajmuje się Fundacja WOŚP

  Jako wolontariusze WOŚP wiecie o Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy całkiem sporo - jeśli spotkacie kogoś, kto nie spotkał się wcześniej z działaniem naszej organizacji lub niewiele o nim wie, opowiedzcie mu, na czym polega nasza działalność. 

 12. Opowiedzenie o tym, czym są Finały WOŚP

  Gramy razem już po raz trzydziesty! To niesamowite i warto dzielić się tą piękną ideą, która jednoczy nas już od tak wielu lat!

 13. Opowiedzenie o tym, jaki jest cel tegorocznej zbiórki

  W tym roku gramy dla okulistyki dziecięcej i wiemy, że Wy doskonale zdajecie sobie z tego sprawę. Jednak Wasi rozmówcy i darczyńcy, którzy będą podchodzić do Was, żeby wrzucić do puszki, mogą nie mieć tej świadomości - dzielcie się tą wiedzą jak najszerzej powtarzając cel naszej zbiórki oraz jej hasło "Przejrzyj na oczy".

 14. Opowiedzenie o tym, na czym polega bycie wolontariuszem WOŚP

  Dzielcie się tym, jak wygląda bycie wolontariuszem WOŚP i na czym polega - być może Wasz rozmówca zainspiruje się i za rok sam zostanie wolontariuszem. 
 15. Opowiedzenie o tym, w jaki sposób można wspierać cel 30. Finału WOŚP

  Jak doskonale wiecie, form wsparcia 30. Finału WOŚP jest wiele. Opowiedzcie o nich swojemu rozmówcy - być może oprócz wrzutki do puszki zdecyduje się jeszcze założyć swoją eSkarbonkę lub wylicytować przedmiot na aukcjach Allegro dla WOŚP. 

 16. Opowiedzenie o historii Finałów WOŚP

  Wiele niesamowitych rzeczy wydarzyło się przez 29. Finałów WOŚP, które już się wydarzyły. Śmiało opowiadajcie o tych, które najmocniej zapadły Wam w pamięć. 

 17. Opowiedzenie o swoim Sztabie WOŚP

  W tym roku grają z nami 1633 Sztaby w całej Polsce, a każdy z nich jest inny i ma swoją indywidualną historię. Opowiadajcie o swoich Sztabach i o tym, co się w nich dzieje w ramach 30. Finału WOŚP. 

 18. Zbieranie w większej, wesołej i uśmiechniętej grupie

  Zawsze ze względów bezpieczeństwa przypominamy Wam, żebyście nie kwestowali w pojedynkę, a w większych grupach. Dodatkową zaletą zbierania w kilka osób jest to, że im więcej tym weselej - dla Was i dla otoczenia. 

  Fakt faktem zbieranie w kilka osób jest mega śmiesznie zawsze ktoś coś powie itp. Potem herbatka i dalej w drogę aż nogi rozbolą.
  ~ wolontariusz Piotr


  Wolontariusze Finału WOŚP fot. Marcin Zieliński


 19. Przebrania wywołujące uśmiech

  Wasza kreatywność nie zna granic! Przebierzcie się na Finał i zarażajcie pozytywną energią!

  Kolorowe przebranie się! Dobra zabawa z przyjaciółmi i poprawianie ludziom humoru!
  ~ wolontariuszka Aleksandra


  Wolontariusze Finału WOŚP fot. Marcin Zieliński


 20. Bycie grzecznym i kulturalnym

  To rada nie tylko na dzień Finału - pamiętajcie, żeby zawsze być grzecznym i kulturalnym w rozmowie z drugim człowiekiem.

 21. Zapytanie, gdzie nakleić serduszko

  Niektórzy lubią je nosić na kurtce, inni na czapce, a jeszcze inni na torebce - sposobów na noszenie naszych naklejek serduszek jest nieskończenie wiele! Zapytajcie swojego rozmówcę, gdzie chciałby, żebyście przykleili serduszko. 

 22. Zaproponowanie dodatkowego serduszka dla bliskich

  W obecnych czasach nie wszyscy mogą w dniu Finału wyjść z domu, by spotkać wolontariusza i własnoręczne przekazać datek. Miłym gestem będzie zaproponowanie rozmówcy dodatkowej naklejki serduszka dla osób, które nie mogą dostać ich osobiście. 

 23. Życzenie spotkania się za rok

  Nasze styczniowe granie to już wieloletnia tradycja, kto wie, może uda Wam się spotkać tego samego rozmówcę za rok? Po miłej rozmowie, takie życzenia będą wisienką na torcie!

 24. Podziękowanie za wsparcie

  "Dziękuję" to piękne słowo i warto go jak najczęściej używać. Pamiętajcie, że każda wrzutka do puszki jest tak samo ważna i tak samo gorąco należy za nią dziękować darczyńcy! 

 25. Grzeczne i miłe pożegnanie się

  Tak samo jak z powitaniem - zróbmy to jak najmilej!  A czego nie warto robić?

 26. Nie namawiamy do wpłat

 27. Nie „gonimy” kogoś z puszką, nie podtykamy puszki pod nos

 28. Nie komentujemy wielkości datku

 29. Nie prosimy o większy datek

 30. Nie wdajemy się w dyskusję z przeciwnikami

 

Życzymy Wam wszystkim jak najmilszego dnia 30. Finału WOŚP pełnego dobroci i uśmiechu! 

 

POKAŻ PODOBNE
2023-12-15 12:39:15

Pokażcie lokalne Finały WOŚP w telewizji!

Chcecie pokazać działania Waszego Sztabu w dniu 32. Finału WOŚP? Dzięki stacjom TVN, TTV i TVN24 macie szanse pokazać na żywo działania Waszej załogi w ogólnopolskiej telewizji!

2023-12-11 12:01:00

Blisko 2700 uczestników Biegu

Od 14 listopada trwają zapisy na Bieg "Policz się z cukrzycą". W ramach najbliższego Finału WOŚP zrealizowana zostanie już 18. edycja tego sportowego happeningu. Jak dotąd swój udział zgłosiło blisko 2700 osób.

2023-12-11 11:58:31

Dar Młodzieży - okręt pełen historii i dobroci

W niedzielę, 10 grudnia 2023 r., żaglowiec „Dar Młodzieży” otworzył swoje pokłady dla zwiedzających, jednocześnie wspierając cel 32. Finału WOŚP. Dziękujemy!

2023-12-10 09:32:00

Spotkamy się już za 7 tygodni!

Zostało mniej niż 50 dni! Za 7 tygodni o tej porze wielka finałowa machina będzie już bardzo mocno rozpędzona! Wspólnie odliczając, przypomnijmy sobie 5 najważniejszych faktów na temat 32. Finału WOŚP.