Na koncie mamy:
281879118,07 PLN
Fundacja

Jedyna taka metoda leczenia w Polsce - dzięki WOŚP

2023-09-04 14:35:00

Jeszcze w tym miesiącu w Instytucie "Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka" działać zacznie angiograf dwupłaszczyznowy, pozwalający m.in. na prowadzenie miejscowej chemioterapii dotętniczej. IPCZD jest pierwszą i jedyną placówką w Polsce stosującą tę metodę w leczeniu siatkówczaka. Sprzęt za prawie 8,7 miliona złotych został zakupiony przez WOŚP w kwietniu tego roku.

 

 

Jurek Owsiak w pracowni angiografu, fot. Chodor/Fundacja WOŚP

 

 

Jesteśmy dumni, że po raz kolejny możemy pokazać, jak odpowiedzialnie i precyzyjnie wydajemy społeczne pieniądze zebrane podczas Finału. Kolejne, bardzo piękne, urządzenie medyczne, jakie otwieramy, to angiograf dwupłaszczyznowy za 8,7 miliona złotych. Bądźmy dumni, że takie rzeczy dzieją się w Polsce - Jerzy Owsiak. 

 

Uroczystość otwarcia pracowni angiografu w Centrum Zdrowia Dziecka, fot. WOŚP
 
 
 
Zakupione urządzenie to najnowocześniejszy dwupłaszczyznowy angiograf, pozwalający na wykonywanie badań naczyniowych i zabiegów w obszarze radiologii interwencyjnej (m.in. chemioterapii dotętniczej w leczeniu siatkówczaków oraz embolizacji innych nowotworów np. wątroby) oraz kardiochirurgii i kardiologii dziecięcej (w tym leczenia wrodzonych wad serca, elektrofizjologii). Wykonywana dzięki urządzeniu miejscowa chemioterapia dotętnicza (lek podawany do tętnicy ocznej) jest najnowszą i wysoce skuteczną metodą leczenia siatkówczaka dostępną w niewielu ośrodkach na świecie. Instytut „Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka” jest pierwszym i na razie jedynym ośrodkiem w Polsce stosującym tę metodę leczenia. 
 
Leczenie nowotworów, szczególnie u dzieci, jest ogromnym wyzwaniem. Instytut „Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka” jest pierwszym i na razie jedynym ośrodkiem w Polsce stosującym miejscową chemioterapię dotętniczą w leczeniu siatkówczaka. To najnowsza i wysoce skuteczna metoda leczenia siatkówczaka dostępną w niewielu ośrodkach na świecie. Dziękujemy Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która od wielu lat wspiera rozwój najnowocześniejszych metod leczenia, wyposażając szpitale w nowoczesny sprzęt - dr n. med. Marek Migdał, Dyrektor IPCZD.
 
Jerzy Owsiak i Marek Migdał podczas uroczystego otwarcia angiografu w CZD, fot. WOŚP
 
 
Zabiegi przy zastosowaniu nowego sprzętu zostaną przeprowadzone na Bloku Operacyjnym Centrum Zdrowia Dziecka już w tym miesiącu.
 
 
Urządzenie za prawie 8,7 miliona złotych zakupione zostało w kwietniu tego roku, podczas 65. Konkursu Ofert, ze środków z 30. Finału WOŚP. W sumie dla Instytutu "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka" Fundacja WOŚP przekazała już 1472 urządzenia o wartości ponad 109 milionów złotych. 
 

Od początku swoich działań Orkiestra zebrała blisko 2 miliardy złotych i kupiła ponad 70 000 urządzeń. Najbliższy, 67. Konkurs Ofert odbędzie się w dniach 23-24 października. 

32. Finał WOŚP odbędzie się 28 stycznia 2024 roku pod hasłem "Tu wszystko gra OK!". 

 
 
 

 

POKAŻ PODOBNE
2024-01-22 09:38:00

Rozpędźcie się z nami na Finał!

Podsumować działania Orkiestry w zaledwie kilka minut? Spróbowaliśmy! Od dziś na antenie TVN oglądać możecie specjalny program, w którym Jurek Owsiak opowiada o przygotowaniach do 32. Finału.

2024-01-26 15:50:00

Finał na błoniach PGE Narodowego - gotowi!

Miesiące przygotowań, tysiące wydarzeń na całym świecie i setki tysięcy osób zaangażowanych w ich realizację. 32. Finał WOŚP tuż-tuż! W Warszawie serce Orkiestry najmocniej zabije na błoniach PGE Narodowego. To tu Jurek Owsiak podsumował dziś przygotowania do kolejnej edycji zbiórki.

2024-01-22 11:37:00

Bieg wirtualny już trwa!

Tysiące biegaczy w charakterystycznych pomarańczowych koszulach? To bieg "Policz się z cukrzycą"! Na ulicach Warszawy zrealizujemy go 28 stycznia, ale już dziś rozpoczął się bieg wirtualny! Wciąż możesz się do niego zapisać i dołączyć swój wynik do rezultatu innych biegaczy!

2024-01-21 15:14:00

Za tydzień 32. Finał WOŚP!

Już tylko 7 dni dzieli nas od Letniej Zadymy w Środku Zimy! Po raz kolejny spotkamy się w gorącej atmosferze dobroci i radości - tym razem, aby zagrać dla oddziałów pulmonologicznych w całej Polsce.