Do 32. Finału WOŚP pozostały
122 dni
Fundacja

Jedyna taka metoda leczenia w Polsce - dzięki WOŚP

2023-09-04 12:35:00

Jeszcze w tym miesiącu w Instytucie "Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka" działać zacznie angiograf dwupłaszczyznowy, pozwalający m.in. na prowadzenie miejscowej chemioterapii dotętniczej. IPCZD jest pierwszą i jedyną placówką w Polsce stosującą tę metodę w leczeniu siatkówczaka. Sprzęt za prawie 8,7 miliona złotych został zakupiony przez WOŚP w kwietniu tego roku.

 

 

Jurek Owsiak w pracowni angiografu, fot. Chodor/Fundacja WOŚP

 

 

Jesteśmy dumni, że po raz kolejny możemy pokazać, jak odpowiedzialnie i precyzyjnie wydajemy społeczne pieniądze zebrane podczas Finału. Kolejne, bardzo piękne, urządzenie medyczne, jakie otwieramy, to angiograf dwupłaszczyznowy za 8,7 miliona złotych. Bądźmy dumni, że takie rzeczy dzieją się w Polsce - Jerzy Owsiak. 

 

Uroczystość otwarcia pracowni angiografu w Centrum Zdrowia Dziecka, fot. WOŚP
 
 
 
Zakupione urządzenie to najnowocześniejszy dwupłaszczyznowy angiograf, pozwalający na wykonywanie badań naczyniowych i zabiegów w obszarze radiologii interwencyjnej (m.in. chemioterapii dotętniczej w leczeniu siatkówczaków oraz embolizacji innych nowotworów np. wątroby) oraz kardiochirurgii i kardiologii dziecięcej (w tym leczenia wrodzonych wad serca, elektrofizjologii). Wykonywana dzięki urządzeniu miejscowa chemioterapia dotętnicza (lek podawany do tętnicy ocznej) jest najnowszą i wysoce skuteczną metodą leczenia siatkówczaka dostępną w niewielu ośrodkach na świecie. Instytut „Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka” jest pierwszym i na razie jedynym ośrodkiem w Polsce stosującym tę metodę leczenia. 
 
Leczenie nowotworów, szczególnie u dzieci, jest ogromnym wyzwaniem. Instytut „Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka” jest pierwszym i na razie jedynym ośrodkiem w Polsce stosującym miejscową chemioterapię dotętniczą w leczeniu siatkówczaka. To najnowsza i wysoce skuteczna metoda leczenia siatkówczaka dostępną w niewielu ośrodkach na świecie. Dziękujemy Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która od wielu lat wspiera rozwój najnowocześniejszych metod leczenia, wyposażając szpitale w nowoczesny sprzęt - dr n. med. Marek Migdał, Dyrektor IPCZD.
 
Jerzy Owsiak i Marek Migdał podczas uroczystego otwarcia angiografu w CZD, fot. WOŚP
 
 
Zabiegi przy zastosowaniu nowego sprzętu zostaną przeprowadzone na Bloku Operacyjnym Centrum Zdrowia Dziecka już w tym miesiącu.
 
 
Urządzenie za prawie 8,7 miliona złotych zakupione zostało w kwietniu tego roku, podczas 65. Konkursu Ofert, ze środków z 30. Finału WOŚP. W sumie dla Instytutu "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka" Fundacja WOŚP przekazała już 1472 urządzenia o wartości ponad 109 milionów złotych. 
 

Od początku swoich działań Orkiestra zebrała blisko 2 miliardy złotych i kupiła ponad 70 000 urządzeń. Najbliższy, 67. Konkurs Ofert odbędzie się w dniach 23-24 października. 

32. Finał WOŚP odbędzie się 28 stycznia 2024 roku pod hasłem "Tu wszystko gra OK!". 

 
 
 

 

POKAŻ PODOBNE
2023-09-18 16:17:15

Już 4 raz ścigaliśmy się dla wyższych wartości!

2 września już po raz czwarty wzięliśmy udział w Gonitwie Charytatywnej organizowanej przez Westminster Polska na Torze Służewiec. Westminster Charity Race to gonitwa, w której wygrywają wszyscy!

2023-09-15 12:19:46

16 października ruszy rejestracja Sztabów!

135 dni! Dokładnie tyle dzieli nas od kolejnego, już 32., Finału WOŚP. Październik to w zawsze mocny start orkiestrowej machiny - to właśnie wtedy ogłaszamy cel zbiórki i ruszamy z rejestracją Sztabów.

2023-09-19 09:42:28

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera!

Chcesz być na bieżąco z tym, co dzieję się w Fundacji WOŚP? Dołącz do naszego newslettera! To doskonały sposób, aby regularnie otrzymywać najnowsze informacje i ciekawostki prosto z serca naszej działalności!

2023-09-09 12:35:00

Światowy Dzień Pierwszej Pomocy 2023!

9 września świętujemy Światowy Dzień Pierwszej Pomocy! Zdobywanie wiedzy i umiejętności w zakresie czynności ratujących życie ma ogromne znaczenie nie tylko w sytuacjach kryzysowych, ale także w codziennych zdarzeniach.