W ramach Funduszu Interwencyjnego do walki z koronawirusem zebraliśmy już
21 629 867 PLN
Fundacja
Medycyna

Karetka od WOŚP dla szpitala w Szczecinie

2020-03-09 11:09:15

 

Fundacja WOŚP podjęła decyzję o zakupie karetki dla Samodzielnego Publicznego Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „Zdroje” w Szczecinie. Decyzja Fundacji ogłoszona została przez Prezesa Zarządu Jerzego Owsiaka w czasie konferencji dotyczącej ogłoszenia wyniku zbiórki 28. Finału, podczas której karetka została zaprezentowana.

  

 

Darem tym jest nowoczesna karetka neonatologiczna wyposażona w specjalistyczny inkubator transportowy przystosowany do bezpiecznego transportu noworodków i wcześniaków będących w stanie zagrożenia życia i zdrowia.  

Kupiliśmy dla Szczecina karetkę pogotowia. Karetka jest neonatologiczna, a więc ma inkubator transportowy, jest wyposażona w super sprzęt. Jest to taki jeżdżący szpital, ale jesteśmy specjalistami jeśli chodzi o karetkę. To jest kolejna karetka, która będzie pomagała w nagłych przypadkach. Wartość karetki to ok. 1 mln PLN. - powiedział w trakcie ogłoszenia Jurek Owsiak.

 

 

fot. Łukasz Widziszowski

 

 

Specjalistyczna karetka z pełnym wyposażeniem, już za kilka tygodni  trafi do szpitala "Zdroje" w Szczecinie. Tam też na wiosnę odbędzie się także otwarcie pracowni rezonansu magnetycznego zakupionego przez Fundację WOŚP.

Do tej pory SPS ZOZ „Zdroje” otrzymał od Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wsparcie w postaci 298 urządzeń o łącznej wartości 9 363 552,10 złotych.

 


Przekazana karetka to ambulans neonatologiczny, który wyposażony zostanie m.in. w:

  • Inkubator transportowy Atom V808 na noszach ferno Mondial
  • Kardiomonitor Qube mini firmy Spacelabs medical
  • Respirator transportowy z nawilżaczem Hamilton – C1
  • 4 pompy infuzyjne firmy Braun ze stacją dokującą
  • Transportowy analizator gazometryczny i biochemiczny EDAN i 15

 

 

 

 

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2020-03-15 10:15:25

Pomysły na czas wolny z dziećmi w domu cz.3

Co możesz robić spędzając czas wolny z dziećmi? Przedstawiamy Ci kolejny pomysł na konstruktywne zagospodarowanie dnia! Znajdź chwilę na rozrywkę z całą rodziną, zadbaj o dobry rytm dnia i radosną domową atmosferę przy muzycznych dźwiękach festiwalowych koncertów.

2020-03-21 12:35:00

Pomysły na czas wolny z dziećmi w domu cz.9

Co możesz zrobić spędzając czas wolny z dziećmi w domu? Nasz pomysł na dziś to origami! Zobacz filmy i złóż razem z dziećmi ulubione origami wraz z wolontariuszami Pokojowego Patrolu.

2020-03-12 14:24:50

Praca zdalna Fundacji WOŚP 

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy informuje, iż od 12 marca 2020 Biuro Fundacji przechodzi na zdalny tryb pracy. Liczba pracowników obecnych fizycznie w siedzibie Fundacji ograniczona została do minimum.

2020-03-13 09:36:11

Pomysły na czas wolny z dziećmi w domu cz.1

Dla bezpieczeństwa zostajemy w domach całymi rodzinami, dlatego przygotowaliśmy dla Was serię artykułów, które codziennie podpowiedzą Wam pomysł na wspólne spędzanie czasu.

Zobacz też