Do 29. Finału WOŚP pozostało
111 dni
Fundacja
Medycyna

Karetka od WOŚP dla szpitala w Szczecinie

2020-03-09 11:09:15

 

Fundacja WOŚP podjęła decyzję o zakupie karetki dla Samodzielnego Publicznego Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „Zdroje” w Szczecinie. Decyzja Fundacji ogłoszona została przez Prezesa Zarządu Jerzego Owsiaka w czasie konferencji dotyczącej ogłoszenia wyniku zbiórki 28. Finału, podczas której karetka została zaprezentowana.

  

 

Darem tym jest nowoczesna karetka neonatologiczna wyposażona w specjalistyczny inkubator transportowy przystosowany do bezpiecznego transportu noworodków i wcześniaków będących w stanie zagrożenia życia i zdrowia.  

Kupiliśmy dla Szczecina karetkę pogotowia. Karetka jest neonatologiczna, a więc ma inkubator transportowy, jest wyposażona w super sprzęt. Jest to taki jeżdżący szpital, ale jesteśmy specjalistami jeśli chodzi o karetkę. To jest kolejna karetka, która będzie pomagała w nagłych przypadkach. Wartość karetki to ok. 1 mln PLN. - powiedział w trakcie ogłoszenia Jurek Owsiak.

 

 

fot. Łukasz Widziszowski

 

 

Specjalistyczna karetka z pełnym wyposażeniem, już za kilka tygodni  trafi do szpitala "Zdroje" w Szczecinie. Tam też na wiosnę odbędzie się także otwarcie pracowni rezonansu magnetycznego zakupionego przez Fundację WOŚP.

Do tej pory SPS ZOZ „Zdroje” otrzymał od Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wsparcie w postaci 298 urządzeń o łącznej wartości 9 363 552,10 złotych.

 


Przekazana karetka to ambulans neonatologiczny, który wyposażony zostanie m.in. w:

  • Inkubator transportowy Atom V808 na noszach ferno Mondial
  • Kardiomonitor Qube mini firmy Spacelabs medical
  • Respirator transportowy z nawilżaczem Hamilton – C1
  • 4 pompy infuzyjne firmy Braun ze stacją dokującą
  • Transportowy analizator gazometryczny i biochemiczny EDAN i 15

 

 

 

 

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2020-09-16 09:30:58

Ogłaszamy 55. Konkurs Ofert

Ponownie będziemy kupować sprzęt medyczny dla polskich szpitali. Tym razem będą to wyroby medyczne przeznaczone dla oddziałów neurologicznych i neurochirurgicznych.

2020-09-16 13:38:22

Jedyny taki tomograf do diagnostyki dzieci w Polsce

Aparat do badań PET-CT to wysokospecjalistyczne urządzenie diagnostyczne o wartości kilkunastu milionów złotych. Będzie to pierwsze takie urządzenie dedykowane dzieciom w Polsce. Zakup zostanie zrealizowany w ramach 54. Konkursu Ofert.

2020-07-17 18:55:51

Jurek Owsiak chce pracować z samorządami nad poprawą polskiej medycyny

Kampania prezydencka stała się możliwością nagłośnienia dyskusji na temat sytuacji polskiej medycyny. Po rozmowie z Prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim Jurek Owsiak proponuje cztery filary, na których planuje się skupić, działając wspólnie z samorządami.

2020-06-25 13:00:00

Perfumy „Pol’and’Rock” Music w drogeriach Sephora

Dziś w sklepach Sephora swoją premierę mają unikatowe Perfumy Music marki WOŚP. To orientalno – drzewne połączenie zapachów zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Cały zysk ze sprzedaży Sephora zdecydowała przekazać Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Zobacz też