Uczymy ratować

Konkurs dla uczniów organizowany przez RPO

2017-04-26 10:12:51

Przed nami II edycja konkursu dla uczniów szkół gimnazjalnych lub ponadgimnazjalnych na multimedialną interpretację Konstytucji organizowanego przez Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich. 

 

Jak można ożywić język Konstytucji, uczynić go bardziej komunikatywnym? Jak przekonać ludzi, że Konstytucja nie jest dokumentem abstrakcyjnym, lecz ma wpływ na wiele konkretnych spraw w ich codziennym życiu? Rzecznik Praw Obywatelskich zaprasza uczniów do wzięcia udziału w II edycji konkursu na multimedialną interpretację praw i wolności obywatelskich zawartych w Rozdziale II Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Na zgłoszenia czekamy do 17 maja!

 

W tym celu należy nakręcić bądź zmontować maksymalnie 30-sekundowy film lub przygotować animację w dowolnej formie artystycznej, np. impresji, skeczu, scenki czy GIF-u. Liczy się pomysł, wyobraźnia, niestereotypowe podejście, komunikatywność. Pokaż, że w 30 sekund można opowiedzieć bardzo dużo i w bardzo efektownej formie!

Zgłoszenia oraz prace (na płycie cd, pendrivie lub w postaci linku) należy:

  • składać do Biura Rzecznika Praw Obywatelskich, Al. Solidarności 77, 00-090 Warszawa w godzinach pracy tj. od 8.00 do 16.00,
  • przesyłać pocztą lub przesyłką kurierską w kopercie z dopiskiem - „Konkurs KONSTYTUCYJNY – Anna Grzelak” na adres: Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich, Al. Solidarności 77, 00-090 Warszawa,
  • link z załączonymi skanami dokumentów należy wysłać na adres mailowy: [email protected].

W przypadku przesyłania wniosku w formie elektronicznej konieczne jest przesłanie oryginałów dokumentów na powyższy adres Biura Rzecznika Praw Obywatelskich.

 

Zgłoszone prace oceni KAPITUŁA. Na zwycięzców czekają nagrody, w tym Nagroda Specjalna Rzecznika Praw Obywatelskich. Praca laureata zostanie zaprezentowana podczas tegorocznego Przystanku Woodstock, a laureat będzie mógł tam pojechać z Biurem RPO i wziąć udział w warsztatach i spotkaniach edukacyjnych w Akademii Sztuk Przepięknych! 

 

Więcej informacji oraz regulamin konkursu znajdziecie na stronie Biura Rzecznika Praw Obywatelskich.  

(amm)

 

Namiot Rzecznika Praw Obywatelskich na 22. Przystanku Woodstock, fot. Szymon Aksienionek

 

Namiot Rzecznika Praw Obywatelskich na 22. Przystanku Woodstock, fot. Dominika Rutkowska

 

POKAŻ PODOBNE
2017-06-30 11:05:44

Szpital Dziecięcy w Krakowie otrzyma od nas nową karetkę

W odpowiedzi na prośbę dyrekcji Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie, w sytuacji bardzo pilnej potrzeby, zdecydowaliśmy o zakupie dla szpitala nowej karetki specjalistycznej w standardzie S.

2017-08-30 15:04:09

Kolejny trening za nami! / Vlog Jurka Owsiaka

Jurek bloguje z treningu przed Wielkim Meczem WOŚP vs. TVN, który odbędzie się 3 września na Stadionie Legii - zobaczcie koniecznie!

2017-08-28 13:13:22

Już w niedzielę Wielki Mecz WOŚP vs. TVN!

Już w tę niedzielę (3 września) w Wielkim Meczu na stadionie Miejskim Legii Warszawa zmierzą się ze sobą drużyny Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i TVN!

2017-06-28 12:45:07

Jurek w Gorzowie na spotkaniu z policją

Jurek w Gorzowie Wielkopolskim spotkał się z policją oraz wszystkimi służbami, które od lat współpracują z nami przy organizacji Przystanku Woodstock. Podczas tegorocznej edycji festiwalu pojawi się kilka ważnych zmian - posłuchajcie koniecznie!

Zobacz też