Podczas 29. Finału zebraliśmy:
210 813 830 PLN
Finały

Kraków - Takie rzeczy tylko na aukcjach! Krakowskie perełki trafiły pod młotek

2018-01-09 21:36:01

Co roku na aukcje Sztabu przy Gazecie Krakowskiej trafiają wyjątkowe rzeczy. Przekazane rzeczy to przede wszystkim opowieść o znanych i lubianych - zarówno firmach jak i osobach prywatnych, które często po raz kolejny grają z Orkiestrą w każdy możliwy sposób, również poprzez przekazanie czegoś od siebie.

Na naszych aukcjach znajdą Państwo takie perełki jak pobyt w hotelu Sheraton, Qubus, Apartamentach Krakow4You i kilku innych ciekawych miejscach na mapie Krakowa - a każde z nich przygotowało wyjątkową ofertę.

Licytujemy jedyny w swoim rodzaju motocykl, który został w całości wykonany z blachy nierdzewnej przez firmę Tinsmith&Insulation.

 

Motocykl z blachy nierdzewnej

 

Pod młotek trafiło także kilkadziesiąt książek, przekazanych przez najprzeróżniejsze wydawnictwa - z autografami oraz dedykacjami autorów. Do "zgarnięcia" jest obraz przygotowany dzięki współpracy kilkunastu studentów ASP, pracujących jednocześnie na jednym płótnie. Mamy nawet aukcję, dzięki której można zagrać w Operze Krakowskiej! Grają z nami również postaci doskonale znane: pan Andrzej Mleczko, który specjalnie dla WOŚP po raz kolejny przekazuje jeden ze swoich fantastycznych rysunków; Marszałek Województwa Małopolskiego od którego otrzymaliśmy tzw. sukmanę kościuszkowską; krakowski zespół Pod Budą, którego płytę z autografami można u nas znaleźć; pan Bogusław Kośmider, dzięki którego insygnium można będzie się poczuć Przewodniczącym Rady Miasta Krakowa; a także wiele innych, przekazujących od serca swoje dary.

 

obraz podarowany przez Andrzeja Mleczkę

 

Ale tegoroczne aukcje to także wiele historii bardzo osobistych. To opowieść o Jaśku Fedorowiczu (wnuczku senatora Jerzego Fedorowicza), który przekazał nam koszulkę bardzo szczególną, bo z autografami kadry naszych piłkarzy z Euro 2016. To także kolekcja krawatów Szarego Człowieka, przekazana przez syna pana Szczęsnego. To lampka z tykwy wykonana specjalnie na 26. Finał przez wolontariuszkę Pokojowego Patrolu. Na sportowo można wybierać m.in. z różnych pakietów startowych na imprezy biegowe. Nasze aukcje to także mnóstwo innych pamiątek i przedmiotów, przekazanych przez ludzi, którzy w ten wyjątkowy sposób chcą pomóc innym i włączyć się w Orkiestrowe granie.

 

Insygnium Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa

 

Każda z tegorocznych aukcji Sztabu przy Gazecie Krakowskiej opowiada swoją unikalną opowieść - aby je poznać zapraszamy Państwa na nasze licytacje.

POKAŻ PODOBNE
2021-03-22 19:21:34

Kupujemy wyroby medyczne dla oddziałów chirurgii dziecięcej

Ogłaszamy 56. Konkurs Ofert! Kupujemy wyroby medyczne dla oddziałów chirurgii dziecięcej.

2021-03-11 10:09:02

Ponad 900 tysięcy złotych na walkę z cukrzycą!

Jednym z elementów Finału WOŚP była 15. edycja biegu „Policz się z cukrzycą”, który z uwagi na pandemię odbył się w całkiem nowej formule. Zaangażowanie blisko 16 tys. biegaczy przełożyło się na fenomenalny wynik – ponad 900 tysięcy złotych, które przeznaczone zostaną na zakup pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

2021-02-11 16:00:00

WOŚP dla Stacji Pogotowia Ratunkowego

Europejki Dzień Numeru Alarmowego 112 przypomina nam nie tylko o tym, jak ważne jest umiejętne wezwanie pomocy w sytuacji zagrożenia życia, ale też jak ważni są ludzie, którzy je ratują.

2021-02-17 16:35:00

Więźniowie pokazują dobre serce

Aukcje Allegro dla WOŚP 29. Finału obfitowały w prawdziwe perełki. Czas Finałów pokazuje ogromne zaangażowanie Polaków, a kreatywność osób, które wystawiały kolejne przedmioty, chcąc wesprzeć laryngologię i diagnostykę głowy, jest nieograniczona. Jednymi z ciekawych przedmiotów są dzieła wykonane przez osadzonych.

Zobacz też