Zarejestrowaliśmy już
41 008 wolontariuszy
Finały

Kraków - Takie rzeczy tylko na aukcjach! Krakowskie perełki trafiły pod młotek

2018-01-09 21:36:01

Co roku na aukcje Sztabu przy Gazecie Krakowskiej trafiają wyjątkowe rzeczy. Przekazane rzeczy to przede wszystkim opowieść o znanych i lubianych - zarówno firmach jak i osobach prywatnych, które często po raz kolejny grają z Orkiestrą w każdy możliwy sposób, również poprzez przekazanie czegoś od siebie.

Na naszych aukcjach znajdą Państwo takie perełki jak pobyt w hotelu Sheraton, Qubus, Apartamentach Krakow4You i kilku innych ciekawych miejscach na mapie Krakowa - a każde z nich przygotowało wyjątkową ofertę.

Licytujemy jedyny w swoim rodzaju motocykl, który został w całości wykonany z blachy nierdzewnej przez firmę Tinsmith&Insulation.

 

Motocykl z blachy nierdzewnej

 

Pod młotek trafiło także kilkadziesiąt książek, przekazanych przez najprzeróżniejsze wydawnictwa - z autografami oraz dedykacjami autorów. Do "zgarnięcia" jest obraz przygotowany dzięki współpracy kilkunastu studentów ASP, pracujących jednocześnie na jednym płótnie. Mamy nawet aukcję, dzięki której można zagrać w Operze Krakowskiej! Grają z nami również postaci doskonale znane: pan Andrzej Mleczko, który specjalnie dla WOŚP po raz kolejny przekazuje jeden ze swoich fantastycznych rysunków; Marszałek Województwa Małopolskiego od którego otrzymaliśmy tzw. sukmanę kościuszkowską; krakowski zespół Pod Budą, którego płytę z autografami można u nas znaleźć; pan Bogusław Kośmider, dzięki którego insygnium można będzie się poczuć Przewodniczącym Rady Miasta Krakowa; a także wiele innych, przekazujących od serca swoje dary.

 

obraz podarowany przez Andrzeja Mleczkę

 

Ale tegoroczne aukcje to także wiele historii bardzo osobistych. To opowieść o Jaśku Fedorowiczu (wnuczku senatora Jerzego Fedorowicza), który przekazał nam koszulkę bardzo szczególną, bo z autografami kadry naszych piłkarzy z Euro 2016. To także kolekcja krawatów Szarego Człowieka, przekazana przez syna pana Szczęsnego. To lampka z tykwy wykonana specjalnie na 26. Finał przez wolontariuszkę Pokojowego Patrolu. Na sportowo można wybierać m.in. z różnych pakietów startowych na imprezy biegowe. Nasze aukcje to także mnóstwo innych pamiątek i przedmiotów, przekazanych przez ludzi, którzy w ten wyjątkowy sposób chcą pomóc innym i włączyć się w Orkiestrowe granie.

 

Insygnium Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa

 

Każda z tegorocznych aukcji Sztabu przy Gazecie Krakowskiej opowiada swoją unikalną opowieść - aby je poznać zapraszamy Państwa na nasze licytacje.

POKAŻ PODOBNE
2021-09-02 10:40:49

Czy Twoje dziecko uczy się pierwszej pomocy?

Nowy rok szkolny wystartował. Sprawdź czy szkoła Twojego dziecka bierze udział w programie edukacyjnym Fundacji WOŚP "Ratujemy i Uczymy Ratować". Zadbaj o bezpieczeństwo swojego malucha, umożliwiając mu naukę pierwszej pomocy w szkole. Zgłoś szkołę do programu.

2021-09-13 09:25:31

Dlaczego pierwsza pomoc jest tak ważna?

Fundacja WOŚP w ramach programu przekazała bezpłatnie ponad 68 097 fantomów do nauki resuscytacji, podręczniki, filmy i inne niezbędne materiały dydaktyczne do szkół. To właśnie fantomy pozwalają na m.in. przećwiczenie odpowiedniej pozycji przy resuscytacji.

2021-09-24 12:42:36

Doceń bliską osobę! Konkurs w Siemashop

Wolisz dawać czy dostawać prezenty? Podejrzewamy, że jednak to pierwsze i dlatego razem z Siemashop mamy dla Ciebie wyjątkową okazję. Doceń bliską Ci osobę i podaruj jej orkiestrowy prezent!

2021-09-21 09:28:20

Kupujemy urządzenia dla laryngologii dziecięcej

FUNDACJA WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY ogłasza 58. Konkurs Ofert i zaprasza do składania wstępnych ofert sprzedaży w celu podjęcia negocjacji z zachowaniem konkurencji. Kupujemy wyroby medyczne dla laryngologii dziecięcej.