Zebraliśmy
224 376 706 
Finały

Kraków - Takie rzeczy tylko na aukcjach! Krakowskie perełki trafiły pod młotek

2018-01-09 21:36:01

Co roku na aukcje Sztabu przy Gazecie Krakowskiej trafiają wyjątkowe rzeczy. Przekazane rzeczy to przede wszystkim opowieść o znanych i lubianych - zarówno firmach jak i osobach prywatnych, które często po raz kolejny grają z Orkiestrą w każdy możliwy sposób, również poprzez przekazanie czegoś od siebie.

Na naszych aukcjach znajdą Państwo takie perełki jak pobyt w hotelu Sheraton, Qubus, Apartamentach Krakow4You i kilku innych ciekawych miejscach na mapie Krakowa - a każde z nich przygotowało wyjątkową ofertę.

Licytujemy jedyny w swoim rodzaju motocykl, który został w całości wykonany z blachy nierdzewnej przez firmę Tinsmith&Insulation.

 

Motocykl z blachy nierdzewnej

 

Pod młotek trafiło także kilkadziesiąt książek, przekazanych przez najprzeróżniejsze wydawnictwa - z autografami oraz dedykacjami autorów. Do "zgarnięcia" jest obraz przygotowany dzięki współpracy kilkunastu studentów ASP, pracujących jednocześnie na jednym płótnie. Mamy nawet aukcję, dzięki której można zagrać w Operze Krakowskiej! Grają z nami również postaci doskonale znane: pan Andrzej Mleczko, który specjalnie dla WOŚP po raz kolejny przekazuje jeden ze swoich fantastycznych rysunków; Marszałek Województwa Małopolskiego od którego otrzymaliśmy tzw. sukmanę kościuszkowską; krakowski zespół Pod Budą, którego płytę z autografami można u nas znaleźć; pan Bogusław Kośmider, dzięki którego insygnium można będzie się poczuć Przewodniczącym Rady Miasta Krakowa; a także wiele innych, przekazujących od serca swoje dary.

 

obraz podarowany przez Andrzeja Mleczkę

 

Ale tegoroczne aukcje to także wiele historii bardzo osobistych. To opowieść o Jaśku Fedorowiczu (wnuczku senatora Jerzego Fedorowicza), który przekazał nam koszulkę bardzo szczególną, bo z autografami kadry naszych piłkarzy z Euro 2016. To także kolekcja krawatów Szarego Człowieka, przekazana przez syna pana Szczęsnego. To lampka z tykwy wykonana specjalnie na 26. Finał przez wolontariuszkę Pokojowego Patrolu. Na sportowo można wybierać m.in. z różnych pakietów startowych na imprezy biegowe. Nasze aukcje to także mnóstwo innych pamiątek i przedmiotów, przekazanych przez ludzi, którzy w ten wyjątkowy sposób chcą pomóc innym i włączyć się w Orkiestrowe granie.

 

Insygnium Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa

 

Każda z tegorocznych aukcji Sztabu przy Gazecie Krakowskiej opowiada swoją unikalną opowieść - aby je poznać zapraszamy Państwa na nasze licytacje.

POKAŻ PODOBNE
2022-03-22 11:23:14

Otworzyliśmy punkt dla uchodźców z Ukrainy na Dworcu Wschodnim

O 12:30 Jurek Owsiak wraz z Prezydentem Stołecznego Miasta Warszawa Rafałem Trzaskowskim oraz ambasadorem Andrijem Deszczycą otworzył punkt pomocy dla uchodźców z Ukrainy.

2022-03-22 10:00:00

Ogłaszamy 60. Konkurs Ofert

FUNDACJA WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY ogłasza 60. Konkurs Ofert i zaprasza do składania wstępnych ofert sprzedaży w celu podjęcia negocjacji z zachowaniem konkurencji.

2022-02-28 17:23:07

WOŚP kupuje sprzęt dla Ukrainy

Włączamy się w pomoc dla Ukrainy, planując przede wszystkim działania, z których nasza Fundacja znana jest od lat, czyli zakup sprzętu medycznego. Zamierzamy kupić, a następnie przetransportować do Ukrainy m.in. kardiomonitory i respiratory.

2022-04-28 18:00:00

WOŚP wydaje środki z 29. Finału - ponad 17 milionów złotych na wsparcie placówek w całej Polsce

Trzy dni trwał zakupowy maraton Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w trakcie którego Fundacja zakupiła 180 urządzeń za kwotę 17 052 445 zł. To sprzęt, który Orkiestra mogła kupić dzięki hojności Polaków wspierających cel 29. Finału.