Do 32. Finału WOŚP pozostało
52 dni
Fundacja
Medycyna

Kupiliśmy sprzęt dla szpitala ortopedycznego w Poznaniu

2023-10-10 16:45:00Celem pierwszej części rozpoczętego dziś 67. Konkursu Ofert był wybór systemu do diagnostyki i treningu chodu Motek Grail dla szpitala ortopedycznego w Poznaniu.

To urządzenie stanowi zakup w ramach Programu Leczenia Wad Ubytkowych i Wydłużania Kończyn u Dzieci, który zainicjowany został przez WOŚP w 2017 roku, a którego głównym założeniem jest zapewnienie powszechnej możliwości skutecznego leczenia wad ubytkowych kończyn u dzieci w większości występujących w Polsce przypadków.

 

 

67. Konkurs Ofert w Fundacji WOŚP, fot. Łukasz Widziszowski

 


Konkurs Ofert to wybór najlepszego jakościowo urządzenia - takiego, które będzie świetnie sprawdzać się w szpitalnych realiach, a jednocześnie dostarczy jak najdokładniejszych danych medycznych, pozwalając jak najlepiej dbać o zdrowie pacjentów. W przypadku każdego kupowanego urządzenia Komisja Ekspertów i Zarząd Fundacji WOŚP trzykrotnie analizują każdą ofertę. Pierwsze wejście to wstępna prezentacja oferty, wejście drugie ma na celu uszczegółowienie przedmiotu zamówienia, w wejściu trzecim prowadzone są rozmowy z każdym z oferentów na temat proponowanej ceny jednostkowej urządzeń.

W zakupach zarząd Fundacji zawsze wspierają eksperci - praktycy. Dziś byli z nami:

  • prof. Marek Jóźwiak (Poznań)
  • dr med. Marcin Bonikowski (Warszawa)
  • mgr inż. Marcin Gostyński (Warszawa)

 

W ramach kilkugodzinnych negocjacji Fundacja zdecydowała się na zakup urządzenia od firmy Meden-Inmed, przeznaczając na to 5 670 000 złotych. 

Sprzęt trafi do Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. Wiktora Degi w Poznaniu. Zacznie działać do końca przyszłego roku. 

 

Pod koniec października (w dniach 23-24 października) Fundacja będzie kontynuować 67. Konkurs Ofert. Wówczas celem zakupów staną się: rezonans magnetyczny, urządzenia do oznaczania lekowrażliowości z dodatniej próbki krwi, czyli kolejny sprzęt do walki z sepsą, a także urządzenia do przesiewowego badań słuchu.  

 

POKAŻ PODOBNE
2023-10-12 19:10:00

Nowoczesna okulistyka w Łodzi!

Przejrzyj na oczy! To jedno z haseł, które przyświecało naszym działaniom w ramach 30. Finału WOŚP, gdy zbiórkę dedykowaliśmy dziecięcej okulistyce. Dziś Fundacja WOŚP dokonała symbolicznego przekazania sprzętu Miejskiemu Centrum Medycznemu im. doktora Karola Jonschera w Łodzi.

2023-10-02 19:00:00

Jak dbamy o zdrowie psychiczne najmłodszych?

Jurek Owsiak uczestniczył dzisiaj w konferencji „Zrozumieć, żeby pomóc”, podczas której mówił o współpracy z Uniwersytetem SWPS, Kliniką Terapii Poznawczo-Behawioralnej i RESQL, w ramach której sfinansowaliśmy aplikację przeciwdziałającą przemocy rówieśniczej dla 50 placówek.

2023-09-18 18:17:15

Już 4 raz ścigaliśmy się dla wyższych wartości!

2 września już po raz czwarty wzięliśmy udział w Gonitwie Charytatywnej organizowanej przez Westminster Polska na Torze Służewiec. Westminster Charity Race to gonitwa, w której wygrywają wszyscy!

2023-10-10 16:45:00

Kupiliśmy sprzęt dla szpitala ortopedycznego w Poznaniu

Fundacja WOŚP zrealizowała dziś kolejne zakupy sprzętu medycznego. Pierwszą część 67. Konkursu Ofert dedykowaliśmy urządzeniu dla placówki z Poznania.