Podczas 32. Finału WOŚP zebraliśmy:
281879118,07 PLN
Finały

Minął miesiąc od 32. Finału WOŚP!

2024-02-28 13:07:00

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagrał dokładnie miesiąc temu – 28 stycznia 2024 roku. Chociaż emocje już opadły, to nadal jesteśmy niesamowicie wdzięczni za ten przepiękny dzień i z niecierpliwością czekamy na moment ogłoszenia ostatecznego wyniku!

Powspominajcie razem z nami dzień 32. Finału WOŚP i najbardziej wzruszające momenty tegorocznej Letniej Zadymy w Środku Zimy! 

 

 

W dniu 32. Finału WOŚP ulicami Warszawy przebiegli uczestnicy i uczestniczki 18. Biegu „Policz się z cukrzycą” – łącznie 5 tysięcy pomarańczowych koszulek przypominających nam wszystkim o tym, jak dużym problemem jest cukrzyca i jak należy z nią walczyć. Zobaczcie, jak niesamowicie wyglądali biegacze i biegaczki! 

 

 

Na Finale WOŚP oprócz pomarańczowych koszulek nie mogło również zabraknąć tych czerwonych, czyli wolontariuszy i wolontariuszek Pokojowego Patrolu. Na 32. Finale działało razem z nami 505 osób z Pokojowego Patrolu, w tym 38 liderek i liderów. Zobaczcie, co należało do ich finałowych zadań i jak spędzili ten intensywny weekend! 

 

 

Co roku w finałowym studio mali ratownicy i ratowniczki pokazują, jak zachować się w kryzysowej sytuacji, jak wezwać pomoc i jak udzielić pierwszej pomocy. To dzieci wyszkolone w ramach Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Zobaczcie, jak wyglądała ta wyjątkowa pozoracja!

 

 

Jednym z najbardziej wzruszających momentów każdego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest Światełko do Nieba, kiedy wysyłamy sygnał do dobrych aniołów. To symbol – wspólnoty, nadziei i wiary w przyszłość. W tym roku do współpracy przy tej wyjątkowej chwili zaprosiliśmy Kasię i Jacka Sienkiewiczów z Kwiatu Jabłoni oraz muzyka i wieloletniego przyjaciela Orkiestry – Piotra „Dzikiego” Chancewicza. Efekt był naprawdę niesamowity – zresztą zobaczcie sami! 

 

 

Każdy Finał WOŚP to wyjątkowe święto, podczas którego jednoczymy się we wspólnym celu. Dziękujemy Wam, że po raz kolejny stworzyliście razem z nami tę niesamowitą atmosferę! 

 

 

Finałowe studio, fot. Marcin Michoń

POKAŻ PODOBNE
2024-03-14 09:25:00

Co zrobiliśmy dla nefrologii?

Światowy Dzień Nerek jest obchodzony w drugi czwartek marca, czyli w 2024 roku dzisiaj – 14 marca. Jak wsparliśmy nefrologię i urologię? Kupiliśmy 1 040 urządzeń za ponad 36,7 milionów złotych!

2024-03-06 15:04:56

Otwarcie ronda imienia WOŚP w Gnieźnie!

Uczestniczyliśmy dzisiaj w uroczystości otwarcia kolejnego miejsca imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Rondo w pierwszej stolicy Polski to już 67. takie miejsce w Polsce i na świecie!

2024-03-06 12:31:24

Odszedł Pan Profesor Michał Matysiak

To bardzo smutna dla nas, współpracujących z Panem Profesorem Michałem Matysiakiem, wiadomość. Z Fundacją WOŚP związany był od 2004 roku, najpierw jako członek Komisji Rewizyjnej Fundacji, a od 2017 roku jako zasiadający w Radzie Fundacji.

2024-04-04 16:10:00

Samochód po przejściach już u nowego właściciela

Wyjątkowa aukcja kolorowego i odnowionego Fiata Seicento w zestawie z broszką cieszyła się ogromną popularnością w finałowym czasie. Ostatecznie aukcja została wylicytowana przez firmę Tarczyński za ponad 200 tysięcy złotych, a samochód i broszka trafiły dzisiaj do nowego właściciela!