Na koncie mamy:
281879118,07 PLN
Fundacja

Mural im. WOŚP w Zielonkach-Parceli!

2023-07-25 19:05:00

 

Zielonki-Parcela, malownicza miejscowość w gminie Stare Babice, stała się domem dla kolejnych dwóch miejsc im. WOŚP - ronda i wyjątkowego muralu! Ten kolorowy, wielkoformatowy obraz nawiązuje do 31. Finału WOŚP i hasła przewodniego - "Żyj zdrowo w zdrowym świecie!".

 

Otwarcie muralu im. WOŚP w Zielonkach-Parceli, fot. Chodor

 

Mural przy Rondzie im. WOŚP (u zbiegu ulic Południowej i Warszawskiej) odsłonięto we wtorek, 25 lipca. Na uroczystość otwarcia tłumnie przyszli wolontariusze WOŚP gminy Stare Babice i mieszkańcy Zielonek-Parceli. Obecni byli także: Sławomir Sumka - wójt gminy Stare Babice, Remigiusz Fijołek - radny gminy Stare Babice, Janusz Czaja – dyrektor Domu Kultury Stare Babice, Marek Biarda – szef Sztabu WOŚP #5299 Zielonki-Parcela oraz oczywiście Jurek Owsiak.

 

Otwarcie muralu im. WOŚP w Zielonkach-Parceli, fot. Chodor 

 

Mural w Zielonkach-Parceli jest inicjatywą oddolną – jesteśmy dumni i wdzięczni za to, że możemy być częścią tak pięknego społeczeństwa obywatelskiego!

 

 

3 Sztaby WOŚP działające na terenie gminy Stare Babice, podczas ostatniego, 31. Finału WOŚP, skupiając 56 wolontariuszy, zebrały łączną sumę 130 124,33 złote. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego, który pozwoli na przyspieszenie diagnostyki zakażeń - umożliwi to lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami. Dziękujemy za zaangażowanie wszystkich wolontariuszy i darczyńców!

Na mapie Polski i świata są już łącznie 62 miejsca, które nazwą nawiązują do działań Fundacji WOŚP, w tym 26 rond i 4 murale. 

 

Poznaj wszystkie miejsca im. WOŚP!

 

Rondo im. WOŚP w Zielonkach-Parceli, fot. Chodor

POKAŻ PODOBNE
2024-01-27 12:32:27

Po czym poznasz wolontariusza WOŚP?

Wolontariusze WOŚP znani są ze swojej energii, zapału i szerokiego uśmiechu. Jednak w dniu 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tak wygląda cała Polska. Zobacz, po czym poznasz wolontariusza.

2024-01-24 13:20:00

Najciekawsze eSkarbonki 32. Finału WOŚP!

Dzięki eSkarbonce napędzanej przez Mastercard wolontariuszem 32. Finału WOŚP może zostać każdy! Założenie swojej wirtualnej puszki jest bardzo proste i można to zrobić nawet w dniu Finału. Już teraz, dzięki eSkarbonkom na cel finałowej zbiórki udało nam się zebrać ponad 3 miliony złotych!

2024-01-28 09:03:10

Orkiestra zaczęła grać!

Orkiestra stroi instrumenty, dyrygent dał znak i zaczął – kolejny Finał grać. Co było w naszych sercach kiedyś jak świecący diament, dziś znowu zyska blask!

2024-01-28 13:00:00

Pokojowy Patrol na pokładzie 32. Finału WOŚP

Napędzeni dobrą energią i kawą, co roku ochoczo angażują się w organizację Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ale nie tylko! Pomiędzy pomaganiem przy Finale i Pol’and’Rocku szkolą się, by być jeszcze bardziej efektywni!