Do 32. Finału WOŚP pozostały
122 dni
Fundacja

Mural im. WOŚP w Zielonkach-Parceli!

2023-07-25 17:05:00

 

Zielonki-Parcela, malownicza miejscowość w gminie Stare Babice, stała się domem dla kolejnych dwóch miejsc im. WOŚP - ronda i wyjątkowego muralu! Ten kolorowy, wielkoformatowy obraz nawiązuje do 31. Finału WOŚP i hasła przewodniego - "Żyj zdrowo w zdrowym świecie!".

 

Otwarcie muralu im. WOŚP w Zielonkach-Parceli, fot. Chodor

 

Mural przy Rondzie im. WOŚP (u zbiegu ulic Południowej i Warszawskiej) odsłonięto we wtorek, 25 lipca. Na uroczystość otwarcia tłumnie przyszli wolontariusze WOŚP gminy Stare Babice i mieszkańcy Zielonek-Parceli. Obecni byli także: Sławomir Sumka - wójt gminy Stare Babice, Remigiusz Fijołek - radny gminy Stare Babice, Janusz Czaja – dyrektor Domu Kultury Stare Babice, Marek Biarda – szef Sztabu WOŚP #5299 Zielonki-Parcela oraz oczywiście Jurek Owsiak.

 

Otwarcie muralu im. WOŚP w Zielonkach-Parceli, fot. Chodor 

 

Mural w Zielonkach-Parceli jest inicjatywą oddolną – jesteśmy dumni i wdzięczni za to, że możemy być częścią tak pięknego społeczeństwa obywatelskiego!

 

 

3 Sztaby WOŚP działające na terenie gminy Stare Babice, podczas ostatniego, 31. Finału WOŚP, skupiając 56 wolontariuszy, zebrały łączną sumę 130 124,33 złote. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego, który pozwoli na przyspieszenie diagnostyki zakażeń - umożliwi to lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami. Dziękujemy za zaangażowanie wszystkich wolontariuszy i darczyńców!

Na mapie Polski i świata są już łącznie 62 miejsca, które nazwą nawiązują do działań Fundacji WOŚP, w tym 26 rond i 4 murale. 

 

Poznaj wszystkie miejsca im. WOŚP!

 

Rondo im. WOŚP w Zielonkach-Parceli, fot. Chodor

POKAŻ PODOBNE
2023-08-31 08:00:00

Lidia Niedźwiedzka-Owsiak i Jerzy Owsiak z Medalem Wolności Słowa

Za miliony zjednoczonych serc i zebranych środków, za wspieranie najsłabszych, za bezkompromisowe i mądre zabieranie głosu w sprawach publicznych. Lidia Niedźwiedzka-Owsiak i Jerzy Owsiak zostali laureatami tegorocznego Medalu Wolności Słowa w kategorii Obywatelka/Obywatel.

2023-08-30 15:02:00

Dziękujemy za Festiwal, zapraszamy na kolejny!

Pol'and'Rock Festival, czyli Najpiękniejszy Festiwal Świata, jest podziękowaniem dla wszystkich zaangażowanych w nasze finałowe granie – dla wolontariuszy i wolontariuszek, osób działających w Sztabach oraz darczyńców i wspierających. Za nami 29 edycja – już teraz zapraszamy Was na 30. Pol'and'Rock Festival!

2023-09-16 09:00:00

WOŚP i Fundacja DKMS - Najpiękniejsza Współpraca Świata!

Już po raz czwarty, podczas Pol’and’Rock Festival, organizowanego przez WOŚP, mieliśmy przyjemność gościć Fundację DKMS. W Światowym Dniu Dawcy Szpiku dziękujemy za tą niesamowitą współpracę, dzięki której setki ludzi otrzymały szansę na nowe, zdrowe życie.

2023-09-25 17:25:00

Pokojowy Patrol ponownie na Maratonie Warszawskim!

Aż 130 członków Pokojowego Patrolu włączyło się w organizację Maratonu Warszawskiego, który odbył się w minioną niedzielę. To już 18. rok współpracy Fundacji WOŚP z organizatorami tej dużej biegowej imprezy.