Deklarowana kwota 31. Finału: 154 606 764 PLN
Na koncie mamy już:
154 606 764 PLN
Finały

Najciekawsze aukcje muzyczne

2023-01-11 15:39:54

Pol'and'Rock Festival, wcześniej Przystanek Woodstock, który od 1995 roku znajduje się na mapie największych światowych festiwali, jest nieodłącznym elementem działalności Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Powstał jako podziękowanie za pracę wolontariuszy i wszystkich osób wspierających jej styczniowe, finałowe działania. W tym roku zagra po raz 29., ale zanim to nastąpi — rozgrzejemy świat finałowym graniem już pod koniec stycznia!

 

 

 

W tym roku gramy już 29 stycznia pod hasłem Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich — małych i dużych! Dlaczego? Jak wynika z najnowszych badań, w skali globalnej sepsa jest przyczyną 20 proc. wszystkich zgonów. Według Światowej Organizacji Zdrowia, w 2017 roku sepsa wystąpiła u 49 milionów ludzi na świecie, a 11 milionów zmarło z jej powodu. Prawie połowa zachorowań dotyczyła dzieci (około 20 milionów), a w populacji do 5. roku życia sepsa była przyczyną 2,9 miliona zgonów. Dla przeżycia chorego, u którego wystąpiła sepsa, kluczowe jest jak najszybsze rozpoznanie i włączenie właściwego leczenia — optymalnie w ciągu pierwszej godziny. Każde opóźnienie rozpoznania sepsy i podania skutecznego antybiotyku o godzinę zwiększa ryzyko zgonu o 8 proc. Właśnie dlatego WOŚP chce wyposażyć szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń — umożliwi to lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami.

 

Już teraz możecie wspierać zbiórkę online za pośrednictwem wielu platform internetowych, które znajdziecie TU

 

Czasu coraz mniej- aukcji WOŚP coraz więcej, dlatego też postanowiliśmy sprawdzić najciekawsze muzyczne perełki, które możecie wylicytować. Płyty, książki, koszulki, instrumenty muzyczne a może spotkanie z ulubionym artystą? Zobaczcie, co tym razem dla Was przygotowaliśmy.

 

Akademia Sztuk Przepięknych to miejsce spotkań z wyjątkowymi gośćmi ze świata kultury, sztuki, sportu czy życia publicznego, które co roku cieszą się ogromnym zainteresowaniem słuchaczy. Koszulka z 28.Pol'and'Rock Festival jest świetną pamiątką tych wydarzeń. Podpisali się między innymi: Janina Bąk, Kamila Kielar, Krzysiek Sokołowski, Jakub Żulczyk czy Marcin Dorociński.

  

 

O Zespole Republika można mówić długo i głośno, nie trzeba ich też nikomu przedstawiać. Twórczość Grzegorza Ciechowskiego miała ogromny wpływ na kształtowanie się polskiej sceny muzycznej, obecnie ma status kultowy. W Roku 2022 Kapituła Fryderyków przyznała zespołowi statuetkę za całokształt twórczości, którą następnie przekazała nam żona Grzegorza Ciechowskiego, Anna Skrobiszewska: "Złoty Fryderyk jest szczególnym wyróżnieniem dla artysty, a przyznany Grzegorzowi ma dla nas, jako rodziny, wartość sentymentalną. Kiedy go odbierałam na gali, od razu wiedziałam, że ta wyjątkowa nagroda powinna trafić na licytację, aby pomóc tym, którzy tego potrzebują. Grzegorz miał wielkie serce, dlatego mam nadzieję, że Złoty Fryderyk i jego skrzydła odnajdą swoje miejsce u kogoś, kto kocha pomagać."

  

 

Ewa Bem — jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek jazzowych, nazywana "pierwszą damą polskiego jazzu". Do historii polskiej muzyki rozrywkowej zapisały się jej „Żyj kolorowo”, „Moje serce to jest muzyk” czy „Wyszłam za mąż, zaraz wracam”. Dzięki uprzejmości wydawnictwa Agora i Gdańskiego Centrum Kultury Stary Maneż mamy dla Was spotkanie z Artystką przed jej koncertem oraz inne atrakcyjne dodatki do muzycznej uczty. 

 

LIVE 0 · 2023 wielka 0

 

Marzysz o karierze muzycznej? A może już jesteś muzykiem i lubisz się wyróżniać? Mamy dla Ciebie jedyną w swoim rodzaju, ręcznie malowaną gitarę, przekazaną nam przez Panią Kasię Przybyszewską z "Meblovych Rewolucji". Kolorystyka utrzymana w klimacie tegorocznego Finału pozwoli utrzymać ten klimat przez cały rok!

  

GITARA ręcznie malowana z autografem JURKA OWSIAKA Autor JUREK OWSIAK

 

 Kazik Staszewski, niepokorny wokalista zespołów Kult, KNŻ, Kazik na scenie nieprzerwanie od 36 lat tym razem zaprasza nas do historii swojego życia. W rozmowie ze znanym dziennikarzem muzycznym Rafałem Księżykiem "Odkrywa swe słabości i wybryki. Mówi o używkach, kulisach branży muzycznej i o pustce. Wszystko, co słyszeliście od niego o miłości, przyjaźni, religii, polityce, zwątpieniu i nadziei, tu nabiera krwi, ciała i humoru. Dostajemy historię życia codziennego i niecodziennego w Polsce ostatniego półwiecza. Dzieciństwo w śródmieściu PRL-owskiej Warszawy. Stan Wojenny widziany oczami punków i Świadków Jehowy. Drapieżny czas transformacji, równie niebezpieczny, co inspirujący. Internetowe jatki i polityczne podziały nowego wieku. Ale też cienie wojny i komunizmu, a także współczesny, walący się świat New Jersey i Teneryfy. Rzecz opowiedziana z perspektywy równie odrębnej, jak jej bohater, a równocześnie traktująca o doświadczeniu całych generacji równie uniwersalnie, jak jego piosenki." KULT grał na dużej scenie Festiwalu w 2019 roku.

 

Idę tam gdzie idę Dalej Kazik Staszewski AUTOGRAF Wydawnictwo inne

 

Zespół IRA — jedna z legend polskiej muzyki rockowej i wielokrotni uczestnicy Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Ich gitarzysta, Sebastian Piekarek przekazał nam gitarę akustyczną na której, jak przyznał, ćwiczył przed koncertami. Gitara sygnowana podpisami całego składu zespołu to nie lada gratka dla każdego miłośnika polskiego rocka.

 


IRA - Sebastian Piekarek -gitara z autografami IRA

  

Kim był tytułowy "Johnny" - ksiądz Jan Kaczkowski naszym Festiwalowiczom tłumaczyć nie trzeba, ponieważ był on jedną z tych postaci, które najdobitniej dowiodły, że realizowana w ramach Pol'and'Rock Festival Akademia Sztuk Przepięknych to przestrzeń ważnych dyskusji, ponad wszelkimi podziałami. O tym spotkaniu również opowiada jedna ze scen filmu, w którego powstawanie zaangażował się, grając samego siebie, Jurek Owsiak, a w rolę księdza Kaczkowskiego wcielił się Dawid Ogrodnik. Twórcy filmu gościli w Akademii Sztuk Przepięknych podczas 28. Pol'and'Rock Festival.

  Jurek - ścieżka dźwiękowa 'Johnny' Tytuł Johnny

 

 Na koniec perełka, która wraca na nasze aukcje po trzech latach:

 

 

Fender Squier Stratocaster wylicytowany trzy lata temu, podpisany przez artystów takich jak między innymi Adam Sztaba, Jarecki, Percival, Cichy, Łąki Łan, Jan Borysewicz. W tym roku uzyskała nowy podpis — Tomasza Organka i wraca do nas z nową energią. Zapraszamy do licytacji!

 

 

 Wszystkie te przedmioty, jak i wiele innych możecie licytować na stronie https://www.aukcje.wosp.org.pl/. Mamy już ponad 62000 aukcji na kwotę deklarowaną ponad 3 200 000 złotych!

Gorąco zachęcamy do poszukiwania wyjątkowych aukcji i korzystania z okazji do ich zdobycia. Zapraszamy do udziału w wydarzeniu 31. Finał WOŚP oraz do uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych przez Sztaby.

 

(Broski)

POKAŻ PODOBNE
2023-01-13 13:38:07

Amsterdam - Oświetlenie schodowe na licytację

Na licytacji finałowej w restauracji "U Górala" będziemy licytować oświetlenie schodowe wraz z montażem

2022-12-29 16:40:00

Za miesiąc 31. Finał WOŚP!

Wielkie odliczanie do 31. Finału WOŚP weszło w końcową fazę! Już za miesiąc będziemy grali dla wszystkich — małych i dużych, aby wygrać z sepsą!

2023-01-09 20:40:00

Mrozu nową gwiazdą 31. Finału WOŚP

Warszawski koncert 31. Finału WOŚP zalśni jak miliony monet. Mrozu dołącza do line-upu koncertu na Placu Bankowym!

2023-01-03 15:37:13

Wesprzyj cel 31. Finału WOŚP SMS-em!

Do 31. Finału WOŚP jeszcze niespełna miesiąc, ale możecie z nami grać już dzisiaj! Jednym ze sposobów wsparcia celu finałowej zbiórki jest wysłanie SMS-a o treści SERCE na numer 75 565. Zaproście do wspólnego SMS-owania w ramach walki z sepsą swoich bliskich i przyjaciół!