Na koncie mamy:
281879118,07 PLN
Fundacja
Medycyna

Nowoczesna okulistyka w Łodzi!

2023-10-12 19:10:00

 

Dwa lata temu ogłosiliśmy, że celem zbiórki publicznej chcemy uczynić walkę o wzrok dzieci poprzez zakup najnowocześniejszych urządzeń, które umożliwią skuteczne działania medykom. Odzew społeczeństwa był fantastyczny, co pozwoliło nam zebrać 224 376 706,35 zł, a następnie dokonać zakupu sprzętu dla szpitali w całej Polsce

 

Jurek Owsiak na Okulistycznym Bloku Operacyjnym Miejskiego Centrum Medycznego, fot. Łukasz Widziszowski

 

Miejskie Centrum Medyczne im. doktora Karola Jonschera - najstarsza placówka medyczna w Łodzi - to jedna z 83 jednostek w całym kraju, dla których Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy kupiła sprzęt w ramach realizacji celu tego jubileuszowego Finału. 

 

Konferencja prasowa przy okazji przekazania sprzętu do Miejskiego Centrum Medycznego, fot. Łukasz Widziszowski

 

Dziś - w Światowym Dniu Wzroku - Fundacja WOŚP symbolicznie przekazała sprzęt placówce - urządzenia o wartości 2 105 380 złotych, które działają na Okulistycznym Bloku Operacyjnym oraz Oddziale Okulistycznym:

  • Aparat do znieczulenia wraz z kardiomonitorem i wyposażeniem 
  • Aparat USG 
  • Mikroskop operacyjny wraz z systemem 3D, Biomami, OCT 
  • Oftalmoskop pośredni 

 

 

Musimy się bardzo dobrze przygotować do każdego tematu, którym będziemy się zajmowali - czy to jest wzrok, czy to jest sepsa - aby na końcu bardzo głośno powiedzieć: wygramy, wygraliśmy. Myślę, że jeśli chodzi o wzrok, o ratowanie wzroku dzieci, to Łódź jest takim przykładem, że wygraliśmy. Pokazaliśmy, że wszyscy razem, kiedy chcemy coś zrobić, kiedy to dobrze zaplanujemy, kiedy poprosimy Polaków, rodaków na całym świecie o pomoc, to następnie możemy się wziąć z każdą sytuacją za bary, aby na koniec powiedzieć, że mamy ogromny sukces. Oczywiście nie byłoby tego, gdyby nie ludzie. A więc lekarze, cały wyspecjalizowany personel medyczny – pielęgniarki, pielęgniarze, wszyscy, którzy pracują tu w tym szpitalu, nawet ci, którzy pracują w dziale księgowości - składają się na ten wielki sukces, tak by ten szpital świetnie funkcjonował - mówił Jurek Owsiak

 

 

 

 

To już kolejny sprzęt przekazany Miejskiemu Centrum Medycznemu. Wcześniej placówka otrzymała 121 urządzeń o łącznej wartości ponad 3 milionów złotych, w tym: kardiomonitory, urządzenia rehabilitacyjne i łóżka szpitalne. 

 

Jurek Owsiak i prezydent Łodzi Hanna Zdanowska podczas wizyty na Okulistycznym Bloku Operacyjnym, fot. Łukasz Widziszowski 

 

Przy okazji wizyty w Łodzi Jerzy Owsiak przypomniał o realizowanym przez WOŚP od 2001 roku Programie Zapobiegania i Leczenia Retinopatii Wcześniaków, dzięki któremu - za sprawą wczesnej diagnostyki (badania są wykonywane, gdy dziecko ma od 4 do 6 tygodni) i przeprowadzanych zabiegów laserowych - udaje się ratować wzrok przedwcześnie urodzonych dzieci. Do końca września 2022 roku w ramach programu przebadano 273 213 dzieci, a wzrok uratowano 93% pacjentów poddanych terapii.  

 

POKAŻ PODOBNE
2024-01-23 16:13:46

Otworzyliśmy Pracownię Symulacji Okulistycznej

Na 5 dni przed 32. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odwiedziliśmy Instytut „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” i uroczyście otworzyliśmy pierwszą w Europie Pracownię Symulacji Okulistycznej dedykowaną wyłącznie problemom okulistyki wieku rozwojowego.

2024-01-19 18:58:20

Wesprzyj 32. Finał WOŚP „przy okazji”

32. Finał WOŚP zagra już za kilka dni – tego wyjątkowego dnia będzie można spotkać wolontariuszy i wolontariuszy w wielu miejscach w Polsce i na całym świecie. Jeśli chcecie, możecie wspierać cel 32. Finału WOŚP już teraz, nawet podczas codziennych zajęć, takich jak zakupy. Zaskoczeni? Sami zobaczcie!

2024-01-23 09:30:00

Jak moja firma może włączyć się w Finał?

To już ostatnia prosta! Jeśli prowadzisz firmę i chcesz się włączyć w 32. Finał, wciąż masz kilka możliwości!

2024-01-21 15:14:00

Za tydzień 32. Finał WOŚP!

Już tylko 7 dni dzieli nas od Letniej Zadymy w Środku Zimy! Po raz kolejny spotkamy się w gorącej atmosferze dobroci i radości - tym razem, aby zagrać dla oddziałów pulmonologicznych w całej Polsce.