Podczas 32. Finału WOŚP zebraliśmy:
281879118,07 PLN
Finały

Opole - Zakręcimy 25 raz!

2017-01-08 19:09:45

W Opolu po raz 25 zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. 15 stycznia na ulice miasta wyjdzie prawie 400 wolontariuszy. Wszyscy z serduszkami, identyfikatorami i skarbonkami przemierzą miasto, kwestując cały dzień. Zanim to jednak nastąpi, zapraszamy wszystkich w sobotę (14 stycznia) o godz. 20:00 do NCPP. Tam na scenie pojawi się Chilli Crew i Bethel,którzy będą nas rozgrzewać do późnych godzin. Wstęp za wrzut do finałowej puszki.

W niedzielę startujemy o godzinie 9:00 wspólnym zdjęciem i gramy przez cały dzień do godz. 19:00. Wtedy nastąpi zmiana i wszyscy, którzy przez cały dzień pracowali przy organizacji sztabu WOŚP, wyjdą na ulice, aby kwestować do zakończenia finałowego koncertu.

Przez cały dzień każdy znajdzie coś dla siebie. O godzinie 12:00 wystartuje 5. Opolski bieg "Policz się z cukrzycą". Do biegu zgłosił się komplet 300 biegaczy, a każdy na mecie otrzyma upominek - dyplom i medal ufundowany przez firmę ARTAL (producenta medali odlewniczych). Dwie godziny później, punktualnie o 14:00 wystartuje Gra Miejska, na trasie której poznacie zabytki Opola. Na uczestników przywidujemy upominki. Zgłaszać się można poprzez stronę: www.gramiejskawospopole.evenea.pl.

W między czasie na scenie odbędzie się akcja ODDAJ - ZYSKAJ, która formą przypomni tzw. "licytacje". W ciągu dnia odbędą się takie trzy wejścia, a będzie można tam zdobyć m.in. voucher na lot balonem od FLY CONSULTING, szklane serca od właściciela firmy GLASIMO, czy też kurs prawa jazdy kat "B" od szkoły nauki jazdy "KODEKS" z Opola. Będzie tez Złote Serduszko z 1996 roku, które zostało przekazane przez mieszkankę miasta Opola.  Po godz 13:00 mieszkańców do ruchu porwie ZUMBA.

Na scenie mieszczącej się przy Pl. Wolności pokażą się finaliści 20. Mikołajkowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej. Wystąpią również dzieci z Opole Choir Youth oraz odbędzie się pokaz iluzji. Tuż po godz. 17:00 na scenę wejdzie zespół Wędrowne Gitary, wykonując utwory zespołu Czerwone Gitary. Po zakończeniu koncertu, mieszkańców Opola w rytmach muzyki reggae porwie zespół PAJUJO. Tradycyjnie o 20:00 zaprosimy wszystkich na pokaz fajerwerków czyli "Światełko do Nieba". Na zakończenie dnia wystąpi zespół MYSLOVITZ.

W międzyczasie gdy Opole będzie się szykowało do biegania, o godz. 10:00 na parkingu domu Expo odbędzie się IX edycja MOTO ORKIESTRA. Organizator Automobil klub Opolski zaprasza na kilka godzin dobrej zabawy, m.in. mini KJS, pokaz pierwszej pomocy organizowany przez młodzież szkolną, czy też pokaz strażaków. Planowane zakończenie około godz. 16:00.

Swoje drzwi otworzy również biblioteka miejska. Zapraszamy na: rodzinne kolędowanie, koncert Chóru II Canto Con Giota, czy też występ Teatru Improwizacji pod Wpływem, który umili przybyłym czas.

Ponadto czekają nas:

- pokazy strażackie Opolskiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej oraz PCK,

- warsztaty z łucznictwa tradycyjnego,

- darmowa ślizgawka (lodowisko na Stawku Barlickiego) dla każdego z serduszkiem.

Od godziny 12:00 do 17:00 będzie można oddać krew w Krwio-busie lub zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku kostnego (DKMS).

Jedną z atrakcji będzie kwesta z dwoma wolontariuszami Robota Humanoidalnego WEEGREE ONE. Będzie on kwestował w C.H. Karolinka przez około godzinę https://www.youtube.com/watch?v=YUe_YuNXVmM

(Sztab WOŚP Opole)

 

 

 

POKAŻ PODOBNE