Na koncie mamy:
281879118,07 PLN
Fundacja
Finały

Orkiestra rozbrzmiewa na całym świecie

2023-01-29 17:18:20

Grać z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy można wszędzie – jak świat długi i szeroki. Poza granicami kraju działa 87 sztabów, Orkiestra zagra w 25 państwach na czterech kontynentach.

Możemy śmiało powiedzieć, że nie straszna nam żadna długość ani szerokość geograficzna. Wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy znajdziecie na wyspach, w górach, nad morzem, w miastach i na wsiach. Wszędzie, gdzie gra 31. Finał jest głośno, kolorowo i serdecznie!

 

 

Co za miedzą słychać?

Sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy znajdziemy m.in. w takich krajach jak Australia, Indonezja czy Stany Zjednoczone. Dźwięki Orkiestry usłyszą również mieszkańcy Spitsbergen, a to wszystko za sprawą Polskiej Stacji Polarnej Hornsund. Wolontariusze kwestują z widokiem na wodospady czy lodowe seraki, a inni na słonecznej plaży. Poza tradycyjnymi już atrakcjami, niektóre sztaby przyszykowały wyjątkowe niespodzianki dla odwiedzających.

Zobaczcie historię współpracy z niektórymi sztabami i ich tegoroczne atrakcje!

Australia, Nowa Zelandia czy Bali to miejsca, gdzie Orkiestra powoli przycisza instrumenty i sumuje zbiórki. W Melbourne, podczas 3-godzinnej zbiórki, zebrano ponad 43 000 PLN. Finał WOŚP w hiszpańskiej Fuengiroli również przeszedł do historii. Na uczestników Finału w sztabie czekał domowy bigos i mnóstwo atrakcji, które zorganizowała tamtejsza ekipa. Były tam, między innymi licytacje atrakcyjnych fantów, kramik używanych książek, zabawek, biżuterii oraz malowanie twarzy i kolorowanki dla dzieci.

 

 

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez WOŚP na Islandii (@wosp.reykjavik)

 

Wspólna kąpiel z Zimnolubnymi to tylko jedna z atrakcji, które organizował islandzki sztab. Wydarzeniu towarzyszył m.in. bieg “Policz się z cukrzycą”. Teraz cała Islandia trzyma kciuki za Ingę – honorową koordynatorkę ze Szkoły Polskiej w Reykjaviku, która właśnie zakończyła swoje kwestowanie, a sztab podlicza zawartość jej puszki. O wynikach możecie dowiedzieć się z profilu WOŚP Islandia.

W ramach 31. Finału WOŚP morsował też jeden z holenderskich sztabów. Miłośników lodowatych kąpieli wspierali inscenizatorzy w strojach wikingów. W przerwach na każdego z uczestników czekała ciepła herbata.

Morsowanie w Tilburgu, fot. Sztab w Tilburgu

 

Gdzie jeszcze gramy?

Instrumentów nie wyciszamy m.in. w Japonii. Po raz kolejny Orkiestra gra w Tokio. Dzięki temu Polonia może się spotkać i integrować, a Japończycy i obcokrajowcy mogą poznać polską kuchnię.

Przygotowania do wydarzenia, fot. Sztab w Tokio

Nie zwalnia również Wielka Brytania. W Belfaście od 14:00 rozbrzmiewają koncerty. Zresztą zobaczcie sami:

 Przygotowania do wydarzenia, fot. Sztab w Belfaście


Co znajdziecie na zagranicznych aukcjach?

Amatorów dobrego wina kusiła włoska aukcja. Wierzymy, że zwycięzca pojedzie na niezapomnianą wycieczkę do winnicy w okolicach Rzymu i pozna tajemne przepisy mistrzów sztuki sommelierskiej. We włoskim sztabie wciąż trwają inne aukcje, na przykład taka, na której możecie wygrać zwiedzanie Rzymu lub Watykanu z licencjonowaną przewodniczką.

 

Nowe wydanie kultowej książki Roberta Makłowicza „Café Museum” z grudnia 2021 roku z autografem trafiło do chorwackiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Losy aukcji można śledzić jeszcze przez kilka godzin na Allegro. 

Mroźna Islandia na licytację przekazała Ambasadora. A dokładniej… przedmiotem licytacji jest spotkanie z Ambasadorem Islandii w Polsce, Jego Ekscelencją Hannesem Heimissonem, w nowej siedzibie Ambasady w Warszawie.

Więcej nietypowych aukcji WOŚP znajdziecie w naszym materiale o wyjątkowych aukcjach 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

POKAŻ PODOBNE
2024-01-23 16:13:46

Otworzyliśmy Pracownię Symulacji Okulistycznej

Na 5 dni przed 32. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odwiedziliśmy Instytut „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” i uroczyście otworzyliśmy pierwszą w Europie Pracownię Symulacji Okulistycznej dedykowaną wyłącznie problemom okulistyki wieku rozwojowego.

2024-01-28 10:41:15

W naszym studiu wszystko gra OK!

Z okazji 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przygotowaliśmy dla Was mnóstwo atrakcji! Serdecznie Was zapraszamy na błonia PGE Narodowego – możecie tam wziąć udział w koncertach, zajrzeć do naszego studia i odwiedzić finałowe miasteczko. Nasi partnerzy przygotowali dla Was różne aktywności i ciepłe napoje!

2024-01-23 08:16:00

W piątek podsumujemy przygotowania!

W piątek, 26 stycznia, oficjalnie podsumujemy przygotowania do 32. Finału WOŚP. Zachęcamy do bycia z nami online!

2024-01-27 15:42:24

Jak wesprzeć 32. Finał WOŚP bez wychodzenia z domu?

W tych czasach możecie pomagać na wiele sposobów, a większość z nich nie wymaga nawet wychodzenia z domu. Dlatego, jeśli zimowa aura nie zachęca Was do opuszczania swoich mieszkań, to podpowiadamy, jak inaczej możecie wspierać 32. Finał WOŚP.