Piotr Bukartyk to kompozytor, piosenkarz, gitarzysta, radiowiec i konferansjer. Swoją muzyczną przygodę rozpoczął w latach 80. ubiegłego wieku, biorąc udział w konkursach i turniejach piosenki śpiewanej. Występował na festiwalu w Opolu i zaangażował się we współpracę z kabaretem Pod Egidą. Debiutancką płytę, zatytułowaną „Szampańskie wersety”, wydał w 1997 roku.
W twórczości Bukartyka dystans, poczucie humoru i talent wnikliwej obserwacji idą w parze z chwytliwymi, wpadającymi w ucho melodiami. Artysta ma na koncie 9 albumów studyjnych i jeden krążek nagrany live. Bukartyk nie tylko pisze i wykonuje swoje piosenki, ale też tworzy teksty dla innych artystów. Jego utwory wchodzą w repertuar muzyków takich jak Varius Manx, Mieczysław Scześniak, czy Andrzej Krzywy.
Muzyk od 10 lat związany jest z organizacją Najpiękniejszego Festiwalu Świata. W ramach Akademii Sztuk Przepięknych prowadzi warsztaty, podczas których uczestnicy uczą się piosenki, którą następnie wspólnie grają na Dużej Scenie na zakończenie festiwalu. Festiwalowicze znają każde słowo utworu „Z tylu chmur” - piosenki o wartościach tolerancji, szacunku dla odmienności i celebracji różnorodności. Bukartyk uświetnił swoją obecnością internetową edycję festiwalu Pol’and’Rock, czyli Najpiękniejszą Domówkę Świata. Tradycji stało się zadość, bo publiczność w festiwalowym studio i festiwalowicze rozsiani po całym świecie mieli możliwość wspólnego odśpiewania „Z tylu chmur” i przywołania poczucia wspólnoty, która panuje na Festiwalu.
Piotr Bukartyk wystąpi podczas koncertu w finałowym studio Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszawie. Przyszłoroczny Finał WOŚP, dedykowany zbiórce funduszy na zakup sprzętu medycznego dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii oraz diagnostyki głowy odbędzie się tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia, czyli 10.01.2021 roku.
Finałowe studio, transmisję z którego będzie można oglądać w Internecie i na antenie stacji TVN, wypełni znów muzyka, radość z możliwości pomagania i nadzieja na to - że pomimo wszystkich przeciwności - wygramy!
Ostatni, 30. Finał WOŚP, który odbył się kilka miesięcy temu, zagrał dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Dzisiaj obchodzimy dzień okulistyki, więc chcemy Wam przypomnieć, z jakimi problemami boryka się okulistyka dziecięca w Polsce.
Dostęp do internetu pozwala na monitorowanie sytuacji na pozostałych przejściach granicznych oraz szybką i niezawodną komunikację pomiędzy nami a innymi grupami wolontariuszy niosących pomoc. Możliwość swobodnej komunikacji to również szybsze zbieranie i przekazywanie informacji o potrzebym wyposażeniu i materiałach
Trzy dni trwał zakupowy maraton Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w trakcie którego Fundacja zakupiła 180 urządzeń za kwotę 17 052 445 zł. To sprzęt, który Orkiestra mogła kupić dzięki hojności Polaków wspierających cel 29. Finału.
To już 50 obiekt imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! W ubiegły czwartek odbyła się uroczystość nadania imienia mostowi zwodzonemu nad rzeką Dziwną w Dziwnowie.