Deklarowana kwota 32. Finału: 175 426 813 PLN
Na koncie mamy już:
172443698 PLN
Finały

Pokojowy Patrol na pokładzie 32. Finału WOŚP

2024-01-28 13:00:00

Napędzeni dobrą energią i kawą, co roku ochoczo angażują się w organizację Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ale nie tylko! Pomiędzy pomaganiem przy Finale i Pol’and’Rocku szkolą się, by być jeszcze bardziej efektywni!

 

Z nimi gra się OK!

Patrolowcy są niezwykłą społecznością, która oddaje swój czas i energię na rzecz Fundacji WOŚP przez cały rok. Wspierają nas we wszelkich działaniach – od zimowych Finałów, przez letnie Festiwale Pol'and'Rock, po liczne wydarzenia pomiędzy nimi. Dzięki ich zaangażowaniu i umiejętnościom możemy zrealizować projekty, które czasem wydają się wręcz niemożliwe do zrobienia. To dzięki nim przenosimy góry i spełniamy marzenia wielu potrzebujących.

 

Wolontariuszki z Pokojowego Patrolu na 32. Finale WOŚP, fot. Paweł Krupek Krupka

 

Pokojowy Patrol na 32. Finale WOŚP w liczbach

Podczas 32. Finału na czele 505 wolontariuszy Pokojowego Patrolu stoi 38 liderek i liderów. Patrolowcy przyjechali na błonia PGE Narodowego z 223 miejscowości. Wśród nich znajdziemy osoby w wieku od 18 do 67 lat. Razem mają 17222 lata!

W tym roku Patrolowcy zajmują się m.in. koordynacją 18. Biegu „Policz się z cukrzycą”, działaniami na terenie studia, koncertu i finałowego miasteczka oraz obsługą akredytowanych mediów, publikacjami on-line, a także opracowaniami materiałów prasowych. Ale to nie wszystko! Dbają również o naszych artystów – przygotowują dla nich garderoby i obsługują sceny. Ponadto obsługują finałowy sklepik i animują publiczność obecną w studio.

 

Pokojowy Patrol na 32. Finale WOŚP, fot. Paweł Krupek Krupka

 

W Krakowie również dużo się dzieje

Ale działamy nie tylko w Warszawie! Pokojowy Patrol ze sztabu #3678 przy Urzędzie Miasta Krakowa już prężnie działa! Rozliczają wolontariuszy, obsługują ponad 500 aukcji, pomagają w organizacji wydarzeń i prowadzą sztabowe social media. Kwestują również przy wielkich skarbonkach obok pomników Smoka Wawelskiego i Adama Mickiewicza. Oprócz tego znajdziecie ich w namiocie Programu „Ratujemy i Uczymy Ratować”, gdzie opowiedzą Wam więcej o pierwszej pomocy.

Z nimi zawsze bezpiecznie

Dzięki nieocenionemu zaangażowaniu wolontariuszy z Pokojowego Patrolu wszystkie wydarzenia, które organizuje Fundacja WOŚP, są perfekcyjnie przeprowadzone i najbezpieczniejsze w Polsce.

 

Odprawa Pokojowego Patrolu z Jurkiem Owsiakiem, fot. Michał Kwaśniewski

 

Szkolenia Pokojowego Patrolu

Do tej pory odbyło się 208 szkoleń Pokojowego Patrolu, 141 instruktorów przeprowadziło aż 659 godzin zajęć, podczas których wolontariusze uratowali 89 pozorantów. 11945 wolontariuszy, którzy ukończyli szkolenia, podczas ćwiczeń wypiło 867 litrów kawy, zjadło 1998 kanapek, nie zapominając o odpoczynku w postaci 2332 godzin snu. W samym 2023 roku zorganizowaliśmy aż 9 takich szkoleń. Każde z nich kończy się egzaminem i symbolicznym przybiciem piątki z Jurkiem Owsiakiem. Właśnie wtedy uczestnicy stają się członkami Pokojowego Patrolu.

Najbliższe szkolenie Pokojowego Patrolu będzie 16–18 lutego. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby szkolić się razem z nami!

 

Szkolenie I stopnia Pokojowego Patrolu, Szadowo-Młyn, Fot. Łukasz Widziszowski

 

Transportowe wsparcie dla wolontariuszy

Na 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wolontariuszy Pokojowego i Medycznego Patrolu przewozi Flixbus. Dziś, w strefie partnerów Finału, znajdziecie jeden z ich autobusów, który specjalnie na tę okazję został wypełniony słodyczami!

Miejskie Zakłady Autobusowe także postanowiły wesprzeć wolontariuszy, którzy pomagają przy WOŚP. W niedzielę na podstawie finałowego identyfikatora Orkiestry będą mogli korzystać z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską. Zgodnie z decyzją prezydenta stolicy, Rafała Trzaskowskiego – wolontariusze, którzy wspierają Finał, będą mieli prawo do bezpłatnych przejazdów między 26 a 29 stycznia.

 

Pokojowy Patrol przy autobusie z MZA, fot. Marcin Zieliński

 

 

 

 Martyna Klasa

POKAŻ PODOBNE
2023-11-29 12:26:50

Łuków - Łuków po raz kolejny zagra z WOŚP ❤

Zapraszamy na 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

2023-12-06 10:54:15

Najlepszy prezent z SiemaShop!

Dzisiaj Mikołajki, a Święta Bożego Narodzenia zbliżają się coraz większymi krokami. Grudzień pełen jest okazji do obdarowywania swoich najbliższych. Zobacz, jakie wyjątkowe prezenty możesz znaleźć w SiemaShopie!

2023-11-29 12:05:38

Łuków - Szukamy Wolontariuszy!

Dołącz do Łukowskiego Sztabu WOŚP 4837 Liczba miejsc ograniczona!

2023-12-05 18:40:00

Wydaliśmy 14 milionów złotych na okulistykę dziecięcą!

5 grudnia zrealizowaliśmy 68. Konkurs Ofert, w całości dedykowany zakupom w ramach 30. Finału WOŚP, czyli okulistyce dziecięcej. Wiele godzin negocjacji dało bardzo konkretny efekt - 20 urządzeń za 14 138 131,80 złotych!