Podczas 32. Finału WOŚP zebraliśmy:
281879118,07 PLN
Patrol

Pokojowy Patrol na straży Pyrkonu 2024!

2024-06-19 16:35:00

 

Pyrkon, jeden z największych konwentów fantastyki w Europie, po raz kolejny połączył siły z Pokojowym Patrolem! Blisko 250 Patrolowców czuwało nad spokojem uczestników i dbało o przestrzeganie regulaminu wydarzenia.

 

Pokojowy Patrol podczas konwentu Pyrkon 2024

 

Na Pyrkonie wolontariusze Pokojowego Patrolu pełnili dyżury w punktach informacyjnych, patrolowali teren imprezy i - w razie potrzeby - interweniowali. Dzięki ich zaangażowaniu i profesjonalizmowi festiwal przebiegł bez zakłóceń, a uczestnicy mogli bawić się bezpiecznie. Współpraca z Pyrkonem to kolejny przykład tego, jak Pokojowy Patrol przyczynia się do tworzenia bezpiecznych i przyjaznych przestrzeni podczas imprez masowych. Wolontariusze Fundacji WOŚP po raz kolejny udowodnili, że są nieocenioną pomocą dla organizatorów i uczestników wydarzeń.

 

Pyrkon to dla nas zawsze wyjątkowe wyzwanie, ale i ogromna satysfakcja. Cieszymy się, że mogliśmy po raz kolejny zapewnić bezpieczeństwo i komfort wszystkim uczestnikom festiwalu. Atmosfera na Pyrkonie jest jedyna w swoim rodzaju, a praca z tak zgraną i zaangażowaną ekipą to prawdziwa przyjemność. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom Pokojowego Patrolu za ich ciężką pracę i poświęcenie. – Marcin "Zofia" Zaradniak, jeden z liderów Pokojowego Patrolu działających podczas Pyrkonu

 

Czym zajmowali się wolontariusze Pokojowego Patrolu na Pyrkonie?

  • Zapewniali bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom festiwalu, patrolując teren imprezy i reagując na zgłoszenia
  • Pomagali w rozwiązaniu nagłych sytuacji, takich jak zagubienie dziecka czy udzielenie pierwszej pomocy
  • Uczyli udzielania pierwszej pomocy
  • Informowali o regulaminie festiwalu i dbali o jego przestrzeganie
  • Kierowali uczestników do właściwych stref i udzielali informacji o programie wydarzenia
  • Byli uśmiechnięci i gotowi do pomocy każdemu, kto jej potrzebował!

 

Obecność Pokojowego Patrolu była widoczna zarówno w strefach wystaw, jak i na scenach koncertowych, gdzie wolontariusze dbali o bezpieczeństwo ponad 57 000 uczestników konwentu podczas występów m.in. takich gwiazd jak Nocny Kochanek czy Kabanos.

 

Pokojowy Patrol podczas konwentu Pyrkon 2024, fot. Dorota Maklewska

 

Pokojowy Patrol

Pokojowy Patrol to całoroczny wolontariat, jego członkowie pomagają we wszystkich wydarzeniach organizowanych przez Fundację WOŚP. Na nieocenione wsparcie naszych wolontariuszy możemy liczyć szczególnie podczas styczniowego Finału WOŚP czy letniego festiwalu Pol’and’Rock. Zaangażowanie i świetne przygotowanie ekipy Pokojowego Patrolu sprawia, że wydarzenia organizowane przez Fundację WOŚP są uznawane (przez służby zawodowe) za najbardziej profesjonalnie przygotowane i najbezpieczniejsze imprezy masowe w Polsce! 

Szkolenia Pokojowego Patrolu odbywają się w naszym Centrum Szkoleniowym Szadowo Młyn. Kurs trwa trzy dni, w trakcie których kursanci m.in. uczestniczą w różnych zadaniach integracyjnych, przechodzą kurs pierwszej pomocy oraz biorą udział w wykładach z zakresu bezpieczeństwa imprez masowych. Każde szkolenie kończą egzaminy, których zdanie oznacza dołączenie do Pokojowego Patrolu oraz otrzymanie unikatowej czerwonej koszulki. 

 

POKAŻ PODOBNE
2024-05-28 13:02:43

6. Zlot Sztabów Zagranicznych za nami!

W dniach 23-26 maja, w słonecznej Hiszpanii, w miejscowości Lloret de Mar, odbył się 6. Zlot Sztabów Zagranicznych. To wyjątkowe wydarzenie zgromadziło prawie 100 przedstawicieli 34 Sztabów z 13 krajów! Łączy ich jedno – ogromne serce i zaangażowanie w organizację Finałów WOŚP poza granicami Polski!

2024-04-25 16:21:55

Orkiestrowa wymiana kulturowa!

W miniony weekend udało nam się zakończyć projekt, nad którym wspólnie z Polonią mieszkającą w Szkocji pracowaliśmy od kilku lat. Fundacja WOŚP ma swój tartan! W niedzielę, podczas specjalnej wizyty w Szkocji, Jerzy Owsiak odebrał fundacyjny kilt.

2024-06-03 12:55:00

Orkiestra gra cały rok!

Letnia Zadyma w Środku Zimy już za nami, a Najpiękniejszy Festiwal Świata wkrótce. Czym, oprócz tych wydarzeń, Fundacja WOŚP zajmuje się przez cały rok? Oto nasze działania!

2024-05-06 09:55:00

Tak grały Sztaby 32. Finału!

Pod koniec marca poznaliśmy wynik 32. Finału WOŚP i dowiedzieliśmy się, jak zagrały Sztaby w Polsce i na całym świecie. Z całego serca dziękujemy wszystkim wolontariuszom zaangażowanym w lokalne ośrodki!