Do 32. Finału WOŚP pozostało
52 dni
Fundacja
Finały

Polskie Sztaby znów się spotkały!

2023-09-24 12:00:00

 

Dziwnów nad Morzem Bałtyckim stał się miejscem trzeciego już Ogólnopolskiego Zjazdu Sztabów WOŚP. Przedstawiciele lokalnych ośrodków organizujących Finały spotkali się, w sobotę, 23 września, by wymienić się doświadczeniami i symbolicznie wkroczyć w przygotowania do 32. zbiórki, która odbędzie się w ostatnią niedzielę stycznia.

W spotkaniu zrealizowanym w Domu Kultury w Dziwnowie uczestniczyło kilkudziesięciu przedstawicieli z 20 Sztabów w całej Polsce: Kamienia Śląskiego, Maszewa, Bukowa, Bierzwnika, Łodzi, Nowego Dworu Gdańskiego, Kwilcza, Gryfic, Piotrkowa Trybunalskiego, Zabrza, Ełku, Gorzowa Wielkopolskiego, Gdańska, Tułowic, Chojnic, Katowic, Szczecina, Otynia, Płotów i Poznania

 

Uczestnicy III Ogólnopolskiego Zjazdu Sztabów WOŚP, fot. WOŚP


Zjazd był okazją do zapoznania się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi organizacji 32. Finału WOŚP, ale też uzyskania konkretnych wskazówek m.in. w zakresie wystawiania orkiestrowych aukcji w serwisie Allegro, czy też promowania działań Sztabu w mediach społecznościowych. Nie zabrakło też pola do dyskusji i wymiany doświadczeń pomiędzy Sztabami oraz… wystąpienia Jurka Owsiaka.

 


Od ponad 30 lat gramy dla wszystkich, nie pytamy o religię, przekonania polityczne czy poglądy. To Wy, jako Sztaby, reprezentujecie moc Orkiestry, za co bardzo Wam dziękuję w imieniu całej naszej Fundacji - mówił do uczestników spotkania Prezes Zarządu Fundacji WOŚP. 

Uczestnicy Zjazdu mieli też okazję skorzystać z rejsu statkiem i obejrzeć z bliska most zwodzony imienia WOŚP, którego otwarcie nastąpiło w maju 2022 roku.

fot. Jacek Borek

 

 

Organizatorem Zjazdu był Sztab w Dziwnowie, który działa od 4 lat, a tylko w zeszłym roku, dzięki zaangażowaniu 53 wolontariuszy i hojności lokalnej społeczności, zebrał ponad 163 tysiące złotych.

 

 

Spotkanie ze Sztabami było też okazją do zebrania podpisów na przedmiotach, które trafią na orkiestrowe aukcje, fot. Jacek Borek

 

W 31. Finał WOŚP włączyły się 1653 Sztaby pod każdą szerokością geograficzną – graliśmy w sumie w 25 krajach, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Australii, Chorwacji, Singapurze czy Szwajcarii.   

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 28 stycznia 2024 roku pod hasłem „Tu wszystko gra OK!”. Temat, czyli cel medyczny, zbiórki ogłoszony zostanie w październiku. 16 października rozpocznie się rejestracja Sztabów.

Kolejny Ogólnopolski Zjazd Sztabów odbędzie się za rok w Piotrkowie Trybunalskim.
 

POKAŻ PODOBNE
2023-09-24 12:00:00

Polskie Sztaby znów się spotkały!

Dziwnów nad Morzem Bałtyckim stał się miejscem trzeciego już Ogólnopolskiego Zjazdu Sztabów WOŚP. Przedstawiciele lokalnych ośrodków organizujących Finały spotkali się w sobotę, 23 września, by wymienić doświadczeniami i symbolicznie wkroczyć w przygotowania do 32. zbiórki.

2023-10-09 18:23:43

Chcemy wygrać z sepsą – co już zrobiliśmy?

Chcemy wygrać z sepsą! to hasło, które towarzyszy nam już blisko rok – ogłoszone 12 października 2022 r. jako hasło 31. Finału WOŚP w tym roku przekształciło się w Wygramy z sepsą!. Za nami zakupy sprzętu, trwa kampania informacyjna, planujemy program medyczny – zobaczcie, co już udało nam się zrobić!

2023-09-21 14:15:07

WOŚP łączy serca – dosłownie!

WOŚP łączy serca – dosłownie! 16 września Gosia i Kazimierz zrealizowali swoje marzenie wylicytowane podczas 31. Finału WOŚP – wzięli ślub, którego udzielił im Wójt Tarnowa Podgórnego – Tadeusz Czajka.

2023-09-19 11:42:28

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera!

Chcesz być na bieżąco z tym, co dzieję się w Fundacji WOŚP? Dołącz do naszego newslettera! To doskonały sposób, aby regularnie otrzymywać najnowsze informacje i ciekawostki prosto z serca naszej działalności!