Do 32. Finału WOŚP pozostały
122 dni
Fundacja

16 października ruszy rejestracja Sztabów!

2023-09-15 12:19:46


135 dni! Dokładnie tyle dzieli nas od kolejnego, już 32., Finału WOŚP. Październik to w zawsze mocny start orkiestrowej machiny - to właśnie wtedy ogłaszamy cel zbiórki i ruszamy z rejestracją Sztabów.

W tym roku, wszyscy, którzy chcieliby zostać organizatorami lokalnych Finałów, zgłaszać się będą mogli od 16 października do 20 listopada. Najważniejsze informacje o tym, jak włączyć się w akcję, już wkrótce prezentować będziemy na dedykowanej podstronie. W październiku przedstawimy także temat, czyli medyczny cel zbiórki.
 

Co już wiemy o kolejnym Finale WOŚP? 

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 28 stycznia 2024 roku, czyli ponownie w ostatnią niedzielę stycznia. Przyświecać nam będzie hasło "Tu wszystko gra OK!", ogłoszone już w lipcu podczas konferencji podsumowującej przygotowania do Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Ponownie będziemy chcieli zagrać - z Waszą pomocą - głośno, radośnie i na całym świecie! 

W grudniu wystartują pierwsze formy wsparcia aukcji, m.in. aukcje w serwisie Allegro, w ramach których do zdobycia będzie m.in. koszulka przekazana przez zawodnika NBA, Jeremy'ego Sochana

 

Wolontariuszki 31. Finału WOŚP, fot. Marcin Zieliński

 

Wspomnijmy 31. Finał! 

Celem 31. Finału była walka z sepsą, stanowiącą poważny i niebezpieczny problem medyczny. Graliśmy tłumnie i różnorodnie, a to za sprawą 1653 Sztabów, które włączyły się w akcję i przesyłały - pod każdą szerokością geograficzną - wieści o Orkiestrze i jej pozytywne przesłanie. 

Wspólnie, na walkę z sepsą, zebraliśmy 243 259 387,25 złotych, czyli blisko 19 milionów złotych więcej niż przed rokiem

Jesteśmy już po pierwszym Konkursie Ofert, czyli zakupach sprzętu medycznego, które mogliśmy zrealizować dzięki przekazanym przez Was środkom. Kupiliśmy 476 urządzeń za 194 450 919,60 zł - niektóre z nich już działają w szpitalach. W sumie wsparcie ma otrzymać 206 placówek w całym kraju. 

Realizowane przez Orkiestrę zakupy mają się przyczynić przede wszystkim do przyspieszenia diagnostyki, a tym samym zwiększyć szanse pacjenta na wyzdrowienie - urządzenia pozwalają skrócić czas diagnozy z 72 do nawet 3 godzin! To różnica na wagę złota, bo opóźnienie w rozpoznaniu sepsy o godzinę zwiększa ryzyko zgonu o 8%. 


Sprawdź, jak przebiegało seminarium Komisji Zdrowia Senatu na temat sepsyPod koniec października Fundacja WOŚP zrealizuje 67. Konkurs Ofert, w ramach którego dla placówek w całej Polsce kupować będzie kolejny sprzęt do walki z sepsą - urządzenia do oznaczania lekowrażliwości (i ewentualnie identyfikacji) bezpośrednio z dodatniej próbki krwi. 

 

 

31. Finał WOŚP - przeżyjmy to jeszcze raz!

 

POKAŻ PODOBNE
2023-09-16 09:00:00

WOŚP i Fundacja DKMS - Najpiękniejsza Współpraca Świata!

Już po raz czwarty, podczas Pol’and’Rock Festival, organizowanego przez WOŚP, mieliśmy przyjemność gościć Fundację DKMS. W Światowym Dniu Dawcy Szpiku dziękujemy za tą niesamowitą współpracę, dzięki której setki ludzi otrzymały szansę na nowe, zdrowe życie.

2023-07-11 12:01:24

Wakacyjny Zawrót Głowy – zapraszamy na kolonie!

Wakacje to czas, na który dzieci czekają przez cały rok. Czas pełen przygód, zabawy i niezapomnianych wspomnień. Czas, który warto spędzić aktywnie, a jednocześnie bezpiecznie. Dokładnie takie wakacje gwarantujemy na wspaniałych koloniach letnich w ośrodku szkoleniowym Szadowo-Młyn!

2023-07-25 17:05:00

Mural im. WOŚP w Zielonkach-Parceli!

Zielonki-Parcela, malownicza miejscowość w gminie Stare Babice, stała się domem dla kolejnych dwóch miejsc im. WOŚP - ronda i wyjątkowego muralu!

2023-09-21 12:15:07

WOŚP łączy serca – dosłownie!

WOŚP łączy serca – dosłownie! 16 września Gosia i Kazimierz zrealizowali swoje marzenie wylicytowane podczas 31. Finału WOŚP – wzięli ślub, którego udzielił im Wójt Tarnowa Podgórnego – Tadeusz Czajka.