Do 32. Finału WOŚP pozostały
122 dni
Fundacja

16 października ruszy rejestracja Sztabów!

2023-09-15 12:19:46


135 dni! Dokładnie tyle dzieli nas od kolejnego, już 32., Finału WOŚP. Październik to w zawsze mocny start orkiestrowej machiny - to właśnie wtedy ogłaszamy cel zbiórki i ruszamy z rejestracją Sztabów.

W tym roku, wszyscy, którzy chcieliby zostać organizatorami lokalnych Finałów, zgłaszać się będą mogli od 16 października do 20 listopada. Najważniejsze informacje o tym, jak włączyć się w akcję, już wkrótce prezentować będziemy na dedykowanej podstronie. W październiku przedstawimy także temat, czyli medyczny cel zbiórki.
 

Co już wiemy o kolejnym Finale WOŚP? 

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 28 stycznia 2024 roku, czyli ponownie w ostatnią niedzielę stycznia. Przyświecać nam będzie hasło "Tu wszystko gra OK!", ogłoszone już w lipcu podczas konferencji podsumowującej przygotowania do Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Ponownie będziemy chcieli zagrać - z Waszą pomocą - głośno, radośnie i na całym świecie! 

W grudniu wystartują pierwsze formy wsparcia aukcji, m.in. aukcje w serwisie Allegro, w ramach których do zdobycia będzie m.in. koszulka przekazana przez zawodnika NBA, Jeremy'ego Sochana

 

Wolontariuszki 31. Finału WOŚP, fot. Marcin Zieliński

 

Wspomnijmy 31. Finał! 

Celem 31. Finału była walka z sepsą, stanowiącą poważny i niebezpieczny problem medyczny. Graliśmy tłumnie i różnorodnie, a to za sprawą 1653 Sztabów, które włączyły się w akcję i przesyłały - pod każdą szerokością geograficzną - wieści o Orkiestrze i jej pozytywne przesłanie. 

Wspólnie, na walkę z sepsą, zebraliśmy 243 259 387,25 złotych, czyli blisko 19 milionów złotych więcej niż przed rokiem

Jesteśmy już po pierwszym Konkursie Ofert, czyli zakupach sprzętu medycznego, które mogliśmy zrealizować dzięki przekazanym przez Was środkom. Kupiliśmy 476 urządzeń za 194 450 919,60 zł - niektóre z nich już działają w szpitalach. W sumie wsparcie ma otrzymać 206 placówek w całym kraju. 

Realizowane przez Orkiestrę zakupy mają się przyczynić przede wszystkim do przyspieszenia diagnostyki, a tym samym zwiększyć szanse pacjenta na wyzdrowienie - urządzenia pozwalają skrócić czas diagnozy z 72 do nawet 3 godzin! To różnica na wagę złota, bo opóźnienie w rozpoznaniu sepsy o godzinę zwiększa ryzyko zgonu o 8%. 


Sprawdź, jak przebiegało seminarium Komisji Zdrowia Senatu na temat sepsyPod koniec października Fundacja WOŚP zrealizuje 67. Konkurs Ofert, w ramach którego dla placówek w całej Polsce kupować będzie kolejny sprzęt do walki z sepsą - urządzenia do oznaczania lekowrażliwości (i ewentualnie identyfikacji) bezpośrednio z dodatniej próbki krwi. 

 

 

31. Finał WOŚP - przeżyjmy to jeszcze raz!

 

POKAŻ PODOBNE
2023-09-24 10:00:00

Polskie Sztaby znów się spotkały!

Dziwnów nad Morzem Bałtyckim stał się miejscem trzeciego już Ogólnopolskiego Zjazdu Sztabów WOŚP. Przedstawiciele lokalnych ośrodków organizujących Finały spotkali się w sobotę, 23 września, by wymienić doświadczeniami i symbolicznie wkroczyć w przygotowania do 32. zbiórki.

2023-08-30 15:02:00

Dziękujemy za Festiwal, zapraszamy na kolejny!

Pol'and'Rock Festival, czyli Najpiękniejszy Festiwal Świata, jest podziękowaniem dla wszystkich zaangażowanych w nasze finałowe granie – dla wolontariuszy i wolontariuszek, osób działających w Sztabach oraz darczyńców i wspierających. Za nami 29 edycja – już teraz zapraszamy Was na 30. Pol'and'Rock Festival!

2023-09-05 12:50:00

7. sezon Domowej Orkiestry już wkrótce!

To ten moment - prosimy nie regulować odbiorników! Już w październiku ruszamy z Waszym ulubionym programem! Domowa Orkiestra zagra już po raz siódmy! Tęskniliście?

2023-09-15 12:19:46

16 października ruszy rejestracja Sztabów!

135 dni! Dokładnie tyle dzieli nas od kolejnego, już 32., Finału WOŚP. Październik to w zawsze mocny start orkiestrowej machiny - to właśnie wtedy ogłaszamy cel zbiórki i ruszamy z rejestracją Sztabów.