W ramach Funduszu Interwencyjnego zebraliśmy:
26 195 451 PLN
Fundacja
Uczymy ratować

Pomysły na czas wolny z dziećmi w domu cz.15

2020-03-27 13:35:14

 

Co możesz zrobić spędzając czas wolny z dziećmi w domu? Pogoda jest piękna więc ciężko wytrzyma w domu. Do tego wszedł obowiązek nauki, zdalnych zajęć szkolnych dla dzieci. Jak w domowych warunkach zachęcić dzieci do nauki?

 

Kolejnym naszym pomysłem na domową edukację i urozmaicenie zajęć dla dzieci są tablice edukacyjne. My oczywiście polecamy wszystkim Waszym dzieciakom nasze tablice edukacyjne dotyczące nauki podstawi pierwszej pomocy, przygotowane w ramach programu edukacyjnego Fundacji WOŚP "Ratujemy i Uczymy Ratować".

 

Dlaczego warto wykorzystywać tablice edukacyjne? 

  • przedstawiają najważniejsze informacje, tzn. esencję wiedzy 'w pigułce"
  • pomagają usystematyzować wiedzę, pokazują krok po kroku
  • pomagają dziecku zwizualizować informacje

 

 

Tablice edukacyjne z pierwszej pomocy

Pobierz przygotowane przez nas gotowe tablice, wydrukuj i pokoloruj, powtarzaj na głos co kolorujesz, dlaczego to jest ważne i opowiadaj o danej czynności - to też świetna nauka i podstawa do wytłumaczenia zachowania czy sytuacji. Pokolorowaną i omówioną tablicę powieś w widocznym miejscu np. na drzwiach w pokoju i powtarzaj łańcuch przeżycia za każdym razem gdy do niech wchodzisz. Dzięki temu utrwalą Ci się kolejne kroki i najważniejsze informacje. Zainspiruj się - zobacz przykładowe tablice wykonane samodzielnie przez dzieciaki w szkołach. 

 

DRUKUJ - ŁAŃCUCH PRZEŻYCIA

 

 

Tablice edukacyjne z innych przedmiotów

Tablice możesz zastosować dla każdego przedmiotu, którego się uczysz. W większości gotowe tablice znajdziesz do pobrania w internecie lub z możliwością zakupu online. Ale z nami nie ma nudy! Dlatego my podpowiadamy idealne rozwiązanie dla dzieci - zrób to sam! Pamiętaj, że do wszystkiego czego uczysz się Ty lub Twoje dziecko, niezależnie czy jest w szkole podstawowej czy w liceum, watro robić wizualizacje. Dzięki tej metodzie od razu się uczy nawet o tym nie widząc! Wpierw każdy czyta informacje, potem wybiera ich esencję, następnie ją wizualizuje rysunkiem, w podpunktach, czy wyklejanką. Wszystko jedno! Zrób z dziećmi własne tablice i przekonajcie się, że nauka w domu wcale nie musi być nudna!

 

 

fot. Dominik Malik

 

 

• • •

Zobacz więcej pomysłów na zabawy

• • •

 

 

Domowa Orkiestra - odcinek 13

Powyższe zadanie na dziś wykonane? Baw się dalej całą rodziną w "Domowej Orkiestrze" Jerzego Owsiaka i KręciołaTV. Codziennie nowe aktywności dla całej rodziny, 2 godziny dobrej muzyki - fragmenty archiwalnych koncertów i spotkań z gośćmi Akademii Sztuk Przepięknych. Również w odcinkach Domowej Orkiestry znajdziecie codziennie pomysły na zabawy dla dzieci i konkursy z nagrodami. Oglądaj codziennie o godz. 14:00 nowy odcinek na kanale KręciołaTV

 

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2020-07-06 11:43:55

Blisko 50 milionów złotych na walkę z koronawirusem

6 lipca Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podsumowała prowadzone od połowy marca działania związane z pandemią COVID-19. Organizacja placówkom w całym kraju przekazała  sprzęt medyczny i środki ochrony osobistej o wartości 48,8 miliona złotych.

2020-05-20 13:00:00

WOŚP - Marka Godna Zaufania 2020

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy została utytułowana Marką Godną Zaufania przez magazyn „My Company Polska” w kategorii: Fundacja. Badanie przeprowadzone wśród setek przedsiębiorców wyłoniło marki produktów i usług w 25 kategoriach, które darzą oni największym zaufaniem.

2020-07-17 18:55:51

Jurek Owsiak chce pracować z samorządami nad poprawą polskiej medycyny

Kampania prezydencka stała się możliwością nagłośnienia dyskusji na temat sytuacji polskiej medycyny. Po rozmowie z Prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim Jurek Owsiak proponuje cztery filary, na których planuje się skupić, działając wspólnie z samorządami.

2020-05-20 16:27:50

Trzeci transport WOŚP wylądował w Warszawie

Przed kilkoma godzinami na Lotnisku Chopina w Warszawie wylądował trzeci już samolot z wyposażeniem medycznym zamówionym przez Fundację WOŚP z myślą o szpitalach walczących z koronawirusem. Na pokładzie znalazło się 40 tys. kombinezonów, które już wkrótce wyruszą w drogę do medyków z całej Polski.

Zobacz też