Do udziału w 15. Biegu "Policz się z cukrzycą" zgłosiło się już
1 967 osób
Fundacja
Uczymy ratować

Pomysły na czas wolny z dziećmi w domu cz.15

2020-03-27 13:35:14

 

Co możesz zrobić spędzając czas wolny z dziećmi w domu? Pogoda jest piękna więc ciężko wytrzyma w domu. Do tego wszedł obowiązek nauki, zdalnych zajęć szkolnych dla dzieci. Jak w domowych warunkach zachęcić dzieci do nauki?

 

Kolejnym naszym pomysłem na domową edukację i urozmaicenie zajęć dla dzieci są tablice edukacyjne. My oczywiście polecamy wszystkim Waszym dzieciakom nasze tablice edukacyjne dotyczące nauki podstawi pierwszej pomocy, przygotowane w ramach programu edukacyjnego Fundacji WOŚP "Ratujemy i Uczymy Ratować".

 

Dlaczego warto wykorzystywać tablice edukacyjne? 

  • przedstawiają najważniejsze informacje, tzn. esencję wiedzy 'w pigułce"
  • pomagają usystematyzować wiedzę, pokazują krok po kroku
  • pomagają dziecku zwizualizować informacje

 

 

Tablice edukacyjne z pierwszej pomocy

Pobierz przygotowane przez nas gotowe tablice, wydrukuj i pokoloruj, powtarzaj na głos co kolorujesz, dlaczego to jest ważne i opowiadaj o danej czynności - to też świetna nauka i podstawa do wytłumaczenia zachowania czy sytuacji. Pokolorowaną i omówioną tablicę powieś w widocznym miejscu np. na drzwiach w pokoju i powtarzaj łańcuch przeżycia za każdym razem gdy do niech wchodzisz. Dzięki temu utrwalą Ci się kolejne kroki i najważniejsze informacje. Zainspiruj się - zobacz przykładowe tablice wykonane samodzielnie przez dzieciaki w szkołach. 

 

DRUKUJ - ŁAŃCUCH PRZEŻYCIA

 

 

Tablice edukacyjne z innych przedmiotów

Tablice możesz zastosować dla każdego przedmiotu, którego się uczysz. W większości gotowe tablice znajdziesz do pobrania w internecie lub z możliwością zakupu online. Ale z nami nie ma nudy! Dlatego my podpowiadamy idealne rozwiązanie dla dzieci - zrób to sam! Pamiętaj, że do wszystkiego czego uczysz się Ty lub Twoje dziecko, niezależnie czy jest w szkole podstawowej czy w liceum, watro robić wizualizacje. Dzięki tej metodzie od razu się uczy nawet o tym nie widząc! Wpierw każdy czyta informacje, potem wybiera ich esencję, następnie ją wizualizuje rysunkiem, w podpunktach, czy wyklejanką. Wszystko jedno! Zrób z dziećmi własne tablice i przekonajcie się, że nauka w domu wcale nie musi być nudna!

 

 

fot. Dominik Malik

 

 

• • •

Zobacz więcej pomysłów na zabawy

• • •

 

 

Domowa Orkiestra - odcinek 13

Powyższe zadanie na dziś wykonane? Baw się dalej całą rodziną w "Domowej Orkiestrze" Jerzego Owsiaka i KręciołaTV. Codziennie nowe aktywności dla całej rodziny, 2 godziny dobrej muzyki - fragmenty archiwalnych koncertów i spotkań z gośćmi Akademii Sztuk Przepięknych. Również w odcinkach Domowej Orkiestry znajdziecie codziennie pomysły na zabawy dla dzieci i konkursy z nagrodami. Oglądaj codziennie o godz. 14:00 nowy odcinek na kanale KręciołaTV

 

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2020-10-02 10:00:00

100 dni do 29. Finału WOŚP

Już tylko 100 dni pozostało do 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Machina przygotowań w Fundacji ruszyła. Sprawdźcie, co już wiemy.

2020-10-06 07:05:00

Ogłaszamy 56. Konkurs Ofert

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ogłasza 56. Konkurs Ofert i zaprasza do składania wstępnych ofert sprzedaży w celu podjęcia negocjacji z zachowaniem konkurencji.

2020-09-16 13:38:22

Jedyny taki tomograf do diagnostyki dzieci w Polsce

Aparat do badań PET-CT to wysokospecjalistyczne urządzenie diagnostyczne o wartości kilkunastu milionów złotych. Będzie to pierwsze takie urządzenie dedykowane dzieciom w Polsce. Zakup zostanie zrealizowany w ramach 54. Konkursu Ofert.

2020-10-13 11:21:07

Wszystkiego najlepszego Patrolowcy

Razem z naszymi wolontariuszami – jak co roku – 13 października, świętujemy dziś Dzień Pokojowego Patrolowca.

Zobacz też