W ramach Funduszu Interwencyjnego do walki z koronawirusem zebraliśmy już
22 273 830 PLN
Fundacja
Uczymy ratować

Pomysły na czas wolny z dziećmi w domu cz.15

2020-03-27 13:35:14

 

Co możesz zrobić spędzając czas wolny z dziećmi w domu? Pogoda jest piękna więc ciężko wytrzyma w domu. Do tego wszedł obowiązek nauki, zdalnych zajęć szkolnych dla dzieci. Jak w domowych warunkach zachęcić dzieci do nauki?

 

Kolejnym naszym pomysłem na domową edukację i urozmaicenie zajęć dla dzieci są tablice edukacyjne. My oczywiście polecamy wszystkim Waszym dzieciakom nasze tablice edukacyjne dotyczące nauki podstawi pierwszej pomocy, przygotowane w ramach programu edukacyjnego Fundacji WOŚP "Ratujemy i Uczymy Ratować".

 

Dlaczego warto wykorzystywać tablice edukacyjne? 

  • przedstawiają najważniejsze informacje, tzn. esencję wiedzy 'w pigułce"
  • pomagają usystematyzować wiedzę, pokazują krok po kroku
  • pomagają dziecku zwizualizować informacje

 

 

Tablice edukacyjne z pierwszej pomocy

Pobierz przygotowane przez nas gotowe tablice, wydrukuj i pokoloruj, powtarzaj na głos co kolorujesz, dlaczego to jest ważne i opowiadaj o danej czynności - to też świetna nauka i podstawa do wytłumaczenia zachowania czy sytuacji. Pokolorowaną i omówioną tablicę powieś w widocznym miejscu np. na drzwiach w pokoju i powtarzaj łańcuch przeżycia za każdym razem gdy do niech wchodzisz. Dzięki temu utrwalą Ci się kolejne kroki i najważniejsze informacje. Zainspiruj się - zobacz przykładowe tablice wykonane samodzielnie przez dzieciaki w szkołach. 

 

DRUKUJ - ŁAŃCUCH PRZEŻYCIA

 

 

Tablice edukacyjne z innych przedmiotów

Tablice możesz zastosować dla każdego przedmiotu, którego się uczysz. W większości gotowe tablice znajdziesz do pobrania w internecie lub z możliwością zakupu online. Ale z nami nie ma nudy! Dlatego my podpowiadamy idealne rozwiązanie dla dzieci - zrób to sam! Pamiętaj, że do wszystkiego czego uczysz się Ty lub Twoje dziecko, niezależnie czy jest w szkole podstawowej czy w liceum, watro robić wizualizacje. Dzięki tej metodzie od razu się uczy nawet o tym nie widząc! Wpierw każdy czyta informacje, potem wybiera ich esencję, następnie ją wizualizuje rysunkiem, w podpunktach, czy wyklejanką. Wszystko jedno! Zrób z dziećmi własne tablice i przekonajcie się, że nauka w domu wcale nie musi być nudna!

 

 

fot. Dominik Malik

 

 

• • •

Zobacz więcej pomysłów na zabawy

• • •

 

 

Domowa Orkiestra - odcinek 13

Powyższe zadanie na dziś wykonane? Baw się dalej całą rodziną w "Domowej Orkiestrze" Jerzego Owsiaka i KręciołaTV. Codziennie nowe aktywności dla całej rodziny, 2 godziny dobrej muzyki - fragmenty archiwalnych koncertów i spotkań z gośćmi Akademii Sztuk Przepięknych. Również w odcinkach Domowej Orkiestry znajdziecie codziennie pomysły na zabawy dla dzieci i konkursy z nagrodami. Oglądaj codziennie o godz. 14:00 nowy odcinek na kanale KręciołaTV

 

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2020-03-17 12:09:06

Pomysły na czas wolny z dziećmi w domu cz.5

Co możesz robić spędzając czas wolny z dziećmi? Dziś na tapet bierzemy wzywanie pomocy. Ucz się z dzieckiem prawidłowego wzywania pomocy przez zabawę. Złóż własny telefon, sprawdź poprawny numer 999 lub 112 i przypomnij sobie jak przekazywać informację.

2020-03-08 12:00:00

Wynik 28. Finału WOŚP w 2020 roku

Znajmy wynik styczniowej zbiórki 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Rekordowe 186 133 610,66 PLN zostanie przeznaczone dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

2020-03-22 09:05:00

Pomysły na czas wolny z dziećmi w domu cz.10

Co możesz zrobić spędzając czas wolny z dziećmi w domu? Zobacz kolejna aktywność Fundacji WOŚP "Domowa Orkiestra". Słuchaj i oglądaj codziennie nowe aktywności dla całej rodziny oraz 2 godziny dobrej muzy i archiwalnych koncertów wraz z Jerzym Owsiakiem i KręciołaTV.

2020-03-19 17:41:04

Pomysły na czas wolny z dziećmi w domu cz.8

Co możesz zrobić spędzając czas wolny z dziećmi? Poznaj historię misia... teraz i Ty za pomocą pluszowej maskotki możesz uwrażliwić swoje dziecko.

Zobacz też