Zarejestrowaliśmy już
41 008 wolontariuszy
Fundacja
Uczymy ratować

Pomysły na czas wolny z dziećmi w domu cz.15

2020-03-27 13:35:14

 

Co możesz zrobić spędzając czas wolny z dziećmi w domu? Pogoda jest piękna więc ciężko wytrzyma w domu. Do tego wszedł obowiązek nauki, zdalnych zajęć szkolnych dla dzieci. Jak w domowych warunkach zachęcić dzieci do nauki?

 

Kolejnym naszym pomysłem na domową edukację i urozmaicenie zajęć dla dzieci są tablice edukacyjne. My oczywiście polecamy wszystkim Waszym dzieciakom nasze tablice edukacyjne dotyczące nauki podstawi pierwszej pomocy, przygotowane w ramach programu edukacyjnego Fundacji WOŚP "Ratujemy i Uczymy Ratować".

 

Dlaczego warto wykorzystywać tablice edukacyjne? 

  • przedstawiają najważniejsze informacje, tzn. esencję wiedzy 'w pigułce"
  • pomagają usystematyzować wiedzę, pokazują krok po kroku
  • pomagają dziecku zwizualizować informacje

 

 

Tablice edukacyjne z pierwszej pomocy

Pobierz przygotowane przez nas gotowe tablice, wydrukuj i pokoloruj, powtarzaj na głos co kolorujesz, dlaczego to jest ważne i opowiadaj o danej czynności - to też świetna nauka i podstawa do wytłumaczenia zachowania czy sytuacji. Pokolorowaną i omówioną tablicę powieś w widocznym miejscu np. na drzwiach w pokoju i powtarzaj łańcuch przeżycia za każdym razem gdy do niech wchodzisz. Dzięki temu utrwalą Ci się kolejne kroki i najważniejsze informacje. Zainspiruj się - zobacz przykładowe tablice wykonane samodzielnie przez dzieciaki w szkołach. 

 

DRUKUJ - ŁAŃCUCH PRZEŻYCIA

 

 

Tablice edukacyjne z innych przedmiotów

Tablice możesz zastosować dla każdego przedmiotu, którego się uczysz. W większości gotowe tablice znajdziesz do pobrania w internecie lub z możliwością zakupu online. Ale z nami nie ma nudy! Dlatego my podpowiadamy idealne rozwiązanie dla dzieci - zrób to sam! Pamiętaj, że do wszystkiego czego uczysz się Ty lub Twoje dziecko, niezależnie czy jest w szkole podstawowej czy w liceum, watro robić wizualizacje. Dzięki tej metodzie od razu się uczy nawet o tym nie widząc! Wpierw każdy czyta informacje, potem wybiera ich esencję, następnie ją wizualizuje rysunkiem, w podpunktach, czy wyklejanką. Wszystko jedno! Zrób z dziećmi własne tablice i przekonajcie się, że nauka w domu wcale nie musi być nudna!

 

 

fot. Dominik Malik

 

 

• • •

Zobacz więcej pomysłów na zabawy

• • •

 

 

Domowa Orkiestra - odcinek 13

Powyższe zadanie na dziś wykonane? Baw się dalej całą rodziną w "Domowej Orkiestrze" Jerzego Owsiaka i KręciołaTV. Codziennie nowe aktywności dla całej rodziny, 2 godziny dobrej muzyki - fragmenty archiwalnych koncertów i spotkań z gośćmi Akademii Sztuk Przepięknych. Również w odcinkach Domowej Orkiestry znajdziecie codziennie pomysły na zabawy dla dzieci i konkursy z nagrodami. Oglądaj codziennie o godz. 14:00 nowy odcinek na kanale KręciołaTV

 

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2021-10-01 13:27:05

Wraca Domowa Orkiestra!

Z początkiem października, tym razem z tematami związanymi przede wszystkim ze zbliżającym się Finałem WOŚP, wraca Domowa Orkiestra. Codzienny program internetowy Jurka Owsiaka śledzić będzie można na kanałach Fundacji WOŚP na Facebooku, YouTube i Twitchu, o godzinie 14:00.

2021-09-21 09:28:20

Kupujemy urządzenia dla laryngologii dziecięcej

FUNDACJA WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY ogłasza 58. Konkurs Ofert i zaprasza do składania wstępnych ofert sprzedaży w celu podjęcia negocjacji z zachowaniem konkurencji. Kupujemy wyroby medyczne dla laryngologii dziecięcej.

2021-09-24 11:59:10

Promocje na jesienne zakupy w SiemaShop!

Zarówno na długie jesienne wieczory spędzone w rodzinnym gronie, jak i na długie jesienne spacery i zbieranie kasztanów polecają się produkty z SiemaShop. Wybraliśmy dla Was najprzytulniejsze i najbardziej użyteczne gadżety z logo Orkiestry.

2021-10-06 10:31:54

Fundacja WOŚP laureatem kolejnych nagród

Dwa ważne wyróżnienia udało się zdobyć WOŚP podczas dwóch konkursów „100 lat medycznych innowacji w Polsce” i Dziecięcy Szpital Przyszłości prowadzony przez Fundację K.I.D.S. Te nagrody pokazują wpływ Fundacji na ochronę zdrowia w Polsce.