Deklarowana kwota 32. Finału: 175 426 813 PLN
Na koncie mamy już:
172443698 PLN
Finały

10 nietypowych miejsc, w których odbył się 32. Finał

2024-02-08 13:00:00

 

Wysoka temperatura po 32. Finale WOŚP dalej się utrzymuje. Dzięki Sztabom (zarówno tym wielkim, jak i tym małym) ponownie udało nam się zebrać rekordową kwotę, by wesprzeć polską pulmonologię. Poniżej przedstawiamy 10 miejsc nietypowych, do których dotarła magia i energia WOŚP!

 

 

Oba bieguny Ziemi

Gdy ludzie myślą o ekstremalnych warunkach, bieguny Ziemi zawsze przychodzą im na myśl. Jednak nawet w tak odległych i surowych miejscach, gdzie temperatura potrafi spadać poniżej -50°C, ludzka solidarność jest silniejsza niż mróz. Sztabowcy na biegunie południowym i północnym, oddaleni od siebie o tysiące kilometrów, połączyli siły, by wspólnie wesprzeć cel 32. Finału WOŚP. To nie tylko zbiórka pieniędzy, lecz także wyraz determinacji i wspólnej troski, która nie zna granic ani barier geograficznych. Na biegunie południowym z WOŚP zagrał Sztab założony 14 tys. kilometrów od Polski – Sztab Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego zarządzanej przez Instytut Biochemii i Biofizyki PAN.

Sztab "Arctowski" w swojej eSkarbonce zebrał aż 17 803 PLN a dla szukających ciekawych aukcji Allegro Sztabowcy z bieguna południowego przygotowali niesamowite perełki, np. przygotowany przez polarników drogowskaz z nazwą miejscowości w Antarktyce!

 

 

Na biegunie północnym zaś, powstał Sztab przy Polskiej Stacji Polarnej Hornsund im. Stanisława Siedleckiego znad zatoki Isbjørnhamna w Norwegii. Polarnicy z północy przygotowali dla wspierających niesamowite aukcje, takie jak kolekcja naszywek z Arktyki i Antarktyki albo Flaga Polskiej Stacji Polarnej Hornsund.

 

 

Szczyt Kasprowego Wierchu

Na Kasprowym Wierchu w Tatrach na 1987 m n.p.m. zorganizowano najwyżej położoną w Polsce kwestę WOŚP. Datki zbierali m.in. pracownicy Polskich Kolei Linowych oraz Andrzej Bargiel, który w przeszłości m.in. zjechał z centralnego wierzchołka Sziszapangmy (8013 m n.p.m.). W dorobku ma również zjazdy na nartach z Manaslu (8156 m n.p.m.), Broad Peak (8047 m n.p.m.) i  K2 (8611 m n.p.m.). Pan Andrzej dla licytujących aukcje WOŚP w serwisie Allegro przygotował niesamowite perełki, takie jak wspólnie spędzony ze sportowcem dzień na nartach albo narty z wyprawy Gasherbrum Ski Challenge! Aukcje jeszcze trwają, zapraszamy do licytowania!

 

 

Platforma wiertnicza na Oceanie Atlantyckim

Nasza aplikacja 18. Biegu „Policz się z Cukrzycą”, organizowanego w ramach 32. Finału WOŚP zarejestrowała aktywność biegową na Oceanie Atlantyckim na wysokości Kongo. Po sprawdzeniu okazało się, że Pan Michał nabija kilometry Biegu Wirtualnego, biegając po aktywnej platformie wiertniczej.

 

Pan Michał na platformie wiertniczej na Ocenie Atlantyckim

 

 

Sztab Bieszczady – Hipisówka

W głębi Bieszczad, gdzie czas płynie wolniej, a przyroda otacza nas swoim spokojem, odbyło się niezwykłe spotkanie w ramach 32. Finału WOŚP! W skład atrakcji, które przygotował Sztab Bieszczady znajdowały się m.in.:

  • Warsztaty plastyczne dla dzieci prowadzone przez Ankę
  • Turniej pingla
  • Kurs pierwszej pomocy połączony z pogadanką o zachowaniu w górach
  • Koncerty Oskara Mira i zespołu RoseMerry
  • Prelekcja o przejściu łuku Karpat
  • Koncerty zespołów Insani i ĆMY

 

  

Hua Hin – Finał w urokliwej w Tajlandii

W programie tajskiego Sztabu znalazły się liczne atrakcje towarzyszące, takie jak WOŚPolot z tuk-tukiem ozdobionym charakterystycznymi symbolami akcji oraz impreza w restauracji Larder, obejmująca występy DJ-a na żywo, konkurs polskiej piosenki i licytacje – wszystko to w atmosferze rozświetlonego Bangkoku.

 

 

Rajd Dakar – Arabia Saudyjska

Krzysztof Hołowczyc powrócił do Rajdu Dakar po siedmiu latach przerwy! W ramach współpracy z firmą Bio-Gen, Hołowczyc miał na swoim przygotowanym do rywalizacji aucie wielkie logo WOŚP, za każdy przejechany kilometr sponsorzy kierowcy wpłacali 10 złotych na rzecz 32. Finału. Całkowity przejechany dystans podczas Dakaru wyniósł 7 697 kilometrów. Oprócz tego, maska Mini JCW Rally T1 Plus, którym Hołek pokonywał piaskowe wydmy, została wystawiona na aukcje Allegro dla WOŚP.

 

 

 

Finał WOŚP na antypodach w bajecznym Sydney

Tam, gdzie Światełko do Nieba zabłyszczało jako pierwsze (przez 10 godzin różnicy czasowej!), 32. Finał WOŚP rozbrzmiał szampańsko! Harmonogram najdalej oddalonej od Polski imprezy 32. Finału, składał się m.in. z Zumby, pokazów gimnastycznych, występów zespołów muzycznych oraz recitale wokalne!

 

 

Egipt – pierwszy i jedyny taki Sztab WOŚP!

W Egipcie, w miejscowości Marsa Alam, działał nietypowy Sztab WOŚP, zlokalizowany w urokliwej restauracji Hakuna Matata Restaurant & Cafe, prowadzonej przez Polkę. To pierwszy Sztab WOŚP w tym kraju. W trakcie wydarzenia zbierano datki zarówno do puszek stacjonarnych, jak i poprzez eSkarbonki, a także organizowano licytacje na miejscu. Była także okazja do wzięcia udziału w koncercie Blue Café, a dodatkowo goście mogli delektować się wyśmienitymi daniami i spędzić przyjemny czas podczas zimowych wakacji w Egipcie

 

 

WOŚP na magicznym szczycie – Edynburg 

Szkocki Sztab Edynburg w ramach 32. Finału WOŚP zaplanował spacer po mistycznym Arthur's Seat - szczycie, na którym według legendy przechadzał się sam Król Artur! 

 

 

 

 

Wolontariusze 32. Finału, for. Marcin Zieliński

 

W tym roku grało z nami 1685 Sztabów – a w tym aż 100 poza granicami Polski. Sztaby zarejestrowały łącznie 1 854 piękne, kolorowe, radosne wydarzenia. Jesteśmy pewni, że wolontariusze na całej kuli ziemskiej bawili się świetnie! Byliśmy w 23 krajach, czyli dotarliśmy niemal na koniec świata i o krok dalej.

 

POKAŻ PODOBNE
2023-12-01 10:47:34

Wyślij SMS i wesprzyj cel 32. Finału WOŚP!

Szukasz sposobów na wsparcie 32. Finału WOŚP? Dobrze trafiłeś – właśnie dziś ruszył pierwszy z nich, który pozwala na wpłaty bez wychodzenia z domu! Wyślij SMS i graj z nami!

2023-12-08 11:37:21

Warszawa - działamy od poniedziałku!

Od poniedziałku rozdajemy naszym kierowcom atrybuty zbiórki (puszki, oświadczenia, naklejki, serduszka) i rozpoczynamy zbiórkę!

2023-12-01 10:11:47

Wrocław - Ruszamy! Jak możecie się zaangażować?

To pierwszy raz, kiedy Autorska Szkoła Podstawowa Navigo we Wrocławiu ma swój sztab! Sprawdźmy jak nasza społeczność może wesprzeć jego działania.

2023-12-06 10:54:15

Najlepszy prezent z SiemaShop!

Dzisiaj Mikołajki, a Święta Bożego Narodzenia zbliżają się coraz większymi krokami. Grudzień pełen jest okazji do obdarowywania swoich najbliższych. Zobacz, jakie wyjątkowe prezenty możesz znaleźć w SiemaShopie!