W ramach 31. Finału WOŚP zarejestrowaliśmy już
59 741 wolontariuszy
Finały

Ponad 800 000 złotych na pompy insulinowe

2022-02-17 11:51:14

 

 

Jedną z najpopularniejszych aktywności na jakie decydowały się zarówno Sztaby jak i darczyńcy był udział w biegu "Policz się z cukrzycą", który już po raz 16 zrzeszał ludzi w Polsce i na świecie. Czy wiecie, że dystans przebiegnięty przez biegaczy biorących udział w 16. Biegu "Policz się z cukrzycą" równa się niemal dwóm okrążeniom kuli ziemskiej, a w wyniku tegorocznego biegu Fundacja szacuje, że będzie w stanie zakupić 83 pompy insulinowe? 

 

 Biegając, nie tylko poprawiasz swoje zdrowie, ale robisz wszystko, aby w Biegu "Policz się z cukrzycą" bardzo skutecznie ratować zdrowie… mam. Wszystkie zebrane pieniądze z pakietów biegowych przeznaczamy na zakup najnowocześniejszych pomp insulinowych oraz obsługę naszego programu skierowanego do kobiet, które chcą z nim korzystać, spodziewając się dziecka. I znowu rekordowy bieg, a przede wszystkim fantastyczna świadomość tych, którzy biorą w tym udział, bo mówiąc najkrócej – w zdrowym ciele, zdrowy duch!
Jurek Owsiak, Prezes Zarządu Fundacji WOŚP
 
 
 

Bieg Warszawski

Tradycyjną formą biegu, z której słynęły pierwsze edycje sportowej imprezy, był bieg ulicami Warszawy, który po raz kolejny zgromadził dużą grupę fanów zdrowego trybu życia. 4 056 osób pojawiło się w okolicy Pałacu Kultury i Nauki w samym centrum miasta, by wspólnie nagłośnić temat problemu cukrzycy w Polsce. Przypomnijmy, że Fundacja WOŚP w ramach Programu Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi dla Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą od 2004 roku zakupiła 1 776 nowoczesnych, osobistych pomp insulinowych i przekazała je do 38 ośrodków. Po współnej rozgrzewce, biegacze ruszyli malowniczą trasą przez miasto. 

 

 

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Fundacja WOŚP (@fundacjawosp)

 

Osoby, które w Warszawie nie mogły się pojawić miały okazję obejrzeć transmisję biegu- posłuchać i zobaczyć wywiady z organizacjami i firmami związanymi z propagowaniem zdrowego stylu życia i życia z cukrzycą.

 

 

 

Biegaczka 16. Biegu "Policz się z Cukrzycą", fot. Lucyna Lewandowska 

 

Razem również wirtualnie

Po zeszłorocznej ogromnej popularności biegu wirtualnego udało się stworzyć wyjątkową biegową społeczność, która wysyłała do Fundacji relacje ze swoich aktywności, nagrania i zdjęcia. Dlatego postanowiliśmy ponownie zorganizować bieg wirtualny i stworzyć dedykowaną grupę na Facebooku, która stała się miejscem inspiracji, przekazywania pozytywnej sportowej energii oraz przestrzenią do informowania na temat spotkań grup biegowych zaangażowanych w naszą wirtualną działalność. W sumie w biegu wirtualnym wzięło udział 9 270 osób, z czego 7 484 osób zarejestrowało swoje wyniki w specjalnej aplikacji, która zliczała przebiegnięte kilometry. 

 

Bieg odbył się w wielu miejscach w Polsce, ale również za granicą. Łącznie to 27 miejsc na mapie świata, które poza Polską wysyłały swoje kilometry w biegowej aplikacji. Do jednych z najdalej położonych państw należą: Australia, Indie, Kolumbia, RPA, Rumunia, Singapur czy USA. To niesamowite, że pomaganie ma tak ogromny zasięg i szerzy się na całym globie. Według pofinałowych danych wspólnie przebiegliśmy wirtualnie 76 889 km - a dla porównania skali waszych biegowych dokonań posiłkujemy się długością granicy państwowej - to 3 511,49 kilometrów, czyli obiegliście Polskę prawie 22 razy, a planetę Ziemię prawie dwukrotnie!

 

 

Uczestnicy 16. Biegu "Policz się z cukrzycą", fot. Lucyna Lewandowska 

 

 

Policzalna pomoc

Łącznie na oba biegi zapisało się 13 326 osób, a dzięki ich dobremu sercu, chęciom i szczodrości zebraliśmy 801 425,39 PLN. Na ten moment szacujemy, że dzięki 16. Biegowi "Policz się z cukrzycą" będzie można kupić 83 pompy insulinowe (wartość szacunkowa urządzenia).W ciągu wszystkich edycji sportowych zmagań kupiliśmy 195 pomp dla kobiet ciężarnych z cukrzycą, a łącznie dla programu 1 776 takich nowoczesnych urządzeń.

 

 

 

 

 

 

 

Dziękujemy, że byliście z nami i dzielnie biegaliście w Polsce i na świecie! W zdrowym ciele zdrowy duch i do zobaczenia za rok!

POKAŻ PODOBNE
2022-10-01 11:05:00

Dziś Międzynarodowy Dzień Osób Starszych!

Geriatria i opieka nad osobami starszymi są jednymi z najbardziej zaniedbanych gałęzi polskiej medycyny i opieki zdrowotnej. W Międzynarodowym Dniu Osób Starszych chcemy przybliżyć Wam działania Fundacji WOŚP na rzecz seniorów!

2022-10-26 15:00:00

Zaraz Będzie Ciemno co poniedziałek w Antyradiu!

Nie lubicie poniedziałków? Przytłacza was jesienna chandra? Mamy na to sposób! W każdy poniedziałkowy wieczór rozsiądźcie się wygodnie i wyruszcie w rockową podróż z Jurkiem Owsiakiem podczas autorskiej audycji Zaraz Będzie Ciemno na antenie Antyradia!

2022-10-26 13:19:01

Prawie 3 miliony dla reumatologii

25 października zrealizowaliśmy 62. Konkurs Ofert. Tym razem zakupy sprzętu medycznego dedykowane były wsparciu prowadzonego od 2019 roku Programu Diagnostyki Chorób Reumatycznych u Dzieci. Sprzęt zakupiony za blisko 3 miliony złotych już w ciągu 4 miesięcy trafi do 8 wytypowanych placówek.

2022-09-22 14:46:00

Rondo im. WOŚP w Białej Podlaskiej!

Dzisiaj, w czwartek 22 września Jurek Owsiak, wraz z Prezydentem Białej Podlaskiej Michałem Litwiniukiem symbolicznie otworzył rondo imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Rondo funkcjonuje od 2020 roku, ale przez obostrzenia pandemiczne, symboliczne nadanie imienia zostało przesunięte na dzisiaj!