Deklarowana kwota 32. Finału: 175 426 813 PLN
Na koncie mamy już:
174923705 PLN
Finały

Ponad 800 000 złotych na pompy insulinowe

2022-02-17 12:51:14

 

 

Jedną z najpopularniejszych aktywności na jakie decydowały się zarówno Sztaby jak i darczyńcy był udział w biegu "Policz się z cukrzycą", który już po raz 16 zrzeszał ludzi w Polsce i na świecie. Czy wiecie, że dystans przebiegnięty przez biegaczy biorących udział w 16. Biegu "Policz się z cukrzycą" równa się niemal dwóm okrążeniom kuli ziemskiej, a w wyniku tegorocznego biegu Fundacja szacuje, że będzie w stanie zakupić 83 pompy insulinowe? 

 

 Biegając, nie tylko poprawiasz swoje zdrowie, ale robisz wszystko, aby w Biegu "Policz się z cukrzycą" bardzo skutecznie ratować zdrowie… mam. Wszystkie zebrane pieniądze z pakietów biegowych przeznaczamy na zakup najnowocześniejszych pomp insulinowych oraz obsługę naszego programu skierowanego do kobiet, które chcą z nim korzystać, spodziewając się dziecka. I znowu rekordowy bieg, a przede wszystkim fantastyczna świadomość tych, którzy biorą w tym udział, bo mówiąc najkrócej – w zdrowym ciele, zdrowy duch!
Jurek Owsiak, Prezes Zarządu Fundacji WOŚP
 
 
 

Bieg Warszawski

Tradycyjną formą biegu, z której słynęły pierwsze edycje sportowej imprezy, był bieg ulicami Warszawy, który po raz kolejny zgromadził dużą grupę fanów zdrowego trybu życia. 4 056 osób pojawiło się w okolicy Pałacu Kultury i Nauki w samym centrum miasta, by wspólnie nagłośnić temat problemu cukrzycy w Polsce. Przypomnijmy, że Fundacja WOŚP w ramach Programu Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi dla Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą od 2004 roku zakupiła 1 776 nowoczesnych, osobistych pomp insulinowych i przekazała je do 38 ośrodków. Po współnej rozgrzewce, biegacze ruszyli malowniczą trasą przez miasto. 

 

 

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Fundacja WOŚP (@fundacjawosp)

 

Osoby, które w Warszawie nie mogły się pojawić miały okazję obejrzeć transmisję biegu- posłuchać i zobaczyć wywiady z organizacjami i firmami związanymi z propagowaniem zdrowego stylu życia i życia z cukrzycą.

 

 

 

Biegaczka 16. Biegu "Policz się z Cukrzycą", fot. Lucyna Lewandowska 

 

Razem również wirtualnie

Po zeszłorocznej ogromnej popularności biegu wirtualnego udało się stworzyć wyjątkową biegową społeczność, która wysyłała do Fundacji relacje ze swoich aktywności, nagrania i zdjęcia. Dlatego postanowiliśmy ponownie zorganizować bieg wirtualny i stworzyć dedykowaną grupę na Facebooku, która stała się miejscem inspiracji, przekazywania pozytywnej sportowej energii oraz przestrzenią do informowania na temat spotkań grup biegowych zaangażowanych w naszą wirtualną działalność. W sumie w biegu wirtualnym wzięło udział 9 270 osób, z czego 7 484 osób zarejestrowało swoje wyniki w specjalnej aplikacji, która zliczała przebiegnięte kilometry. 

 

Bieg odbył się w wielu miejscach w Polsce, ale również za granicą. Łącznie to 27 miejsc na mapie świata, które poza Polską wysyłały swoje kilometry w biegowej aplikacji. Do jednych z najdalej położonych państw należą: Australia, Indie, Kolumbia, RPA, Rumunia, Singapur czy USA. To niesamowite, że pomaganie ma tak ogromny zasięg i szerzy się na całym globie. Według pofinałowych danych wspólnie przebiegliśmy wirtualnie 76 889 km - a dla porównania skali waszych biegowych dokonań posiłkujemy się długością granicy państwowej - to 3 511,49 kilometrów, czyli obiegliście Polskę prawie 22 razy, a planetę Ziemię prawie dwukrotnie!

 

 

Uczestnicy 16. Biegu "Policz się z cukrzycą", fot. Lucyna Lewandowska 

 

 

Policzalna pomoc

Łącznie na oba biegi zapisało się 13 326 osób, a dzięki ich dobremu sercu, chęciom i szczodrości zebraliśmy 801 425,39 PLN. Na ten moment szacujemy, że dzięki 16. Biegowi "Policz się z cukrzycą" będzie można kupić 83 pompy insulinowe (wartość szacunkowa urządzenia).W ciągu wszystkich edycji sportowych zmagań kupiliśmy 195 pomp dla kobiet ciężarnych z cukrzycą, a łącznie dla programu 1 776 takich nowoczesnych urządzeń.

 

 

 

 

 

 

 

Dziękujemy, że byliście z nami i dzielnie biegaliście w Polsce i na świecie! W zdrowym ciele zdrowy duch i do zobaczenia za rok!

POKAŻ PODOBNE
2023-12-04 14:30:16

Start finałowych aukcji Allegro!

To już 24. rok naszego wspólnego grania z Allegro! Dzisiaj ruszyła możliwość licytowania i wystawiania najróżniejszych przedmiotów, a kwota z ich sprzedaży wesprze cel 32. Finału WOŚP!

2023-12-05 18:40:00

Wydaliśmy 14 milionów złotych na okulistykę dziecięcą!

5 grudnia zrealizowaliśmy 68. Konkurs Ofert, w całości dedykowany zakupom w ramach 30. Finału WOŚP, czyli okulistyce dziecięcej. Wiele godzin negocjacji dało bardzo konkretny efekt - 20 urządzeń za 14 138 131,80 złotych!

2023-12-06 10:54:15

Najlepszy prezent z SiemaShop!

Dzisiaj Mikołajki, a Święta Bożego Narodzenia zbliżają się coraz większymi krokami. Grudzień pełen jest okazji do obdarowywania swoich najbliższych. Zobacz, jakie wyjątkowe prezenty możesz znaleźć w SiemaShopie!

2023-11-30 17:10:00

1685 Sztabów gotowych do działania!

Zakończyła się rejestracja Sztabów! Ponownie działać będą one na terenie całej Polski, ale też poza granicami kraju - tym razem w 100 lokalizacjach na całym świecie! Rejestracja wolontariuszy w toku!