Deklarowana kwota 32. Finału: 175 426 813 PLN
Na koncie mamy już:
174923705 PLN
Fundacja
Medycyna

Prawie 3 miliony dla reumatologii

2022-10-26 15:19:01

 

25 października zrealizowaliśmy 62. Konkurs Ofert. Tym razem zakupy sprzętu medycznego dedykowane były wsparciu prowadzonego od 2019 roku Programu Diagnostyki Chorób Reumatycznych u Dzieci. Sprzęt zakupiony za blisko 3 miliony złotych już w ciągu 4 miesięcy trafi do 8 wytypowanych placówek.

 

Jurek Owsiak podczas 62. Konkursu Ofert

 

Czemu stworzyliśmy Program Diagnostyki Chorób Reumatycznych u Dzieci? Żeby usprawnić diagnozowanie i leczenie często trudnych do wykrycia chorób reumatycznych u dzieci. 14 wyspecjalizowanym ośrodkom w Polsce dostarczyliśmy dotąd 38 urządzeń, w tym wysokiej klasy rezonanse niskopolowe, densytometry i specjalistyczne aparaty USG, a 62. Konkurs Ofert pozwolił poszerzyć możliwości diagnostyczne poprzez zakup kolejnych 5 densytometrów i 3 aparatów USG.

 

Kupujemy jakość, a nie cenę - to jedno z najważniejszych założeń Konkursów Ofert

W wyniku wielogodzinnych negocjacji, przebiegających według zasad i scenariusza stworzonych przez WOŚP, przy wsparciu ekspertów, udaje się kupować nowoczesny sprzęt w cenach mocno odbiegających od rynkowych. 

 

Rozmowy z oferentami w trakcie 62. Konkursu Ofert, fot. Łukasz Widziszowski

 

Konkurs Ofert realizowany jest według scenariusza, na który w przypadku każdego typu urządzeń składają się 3 wejścia.
 
 • Pierwsze wejście to ocena jakościowa, której eksperci dokonują po zapoznaniu się ze szczegółowymi ofertami złożonymi przez firmy uczestniczące w postępowaniu.
 • Wejście drugie, które jest wspólne dla wszystkich firm, to doprecyzowanie jaki sprzęt - o jakich funkcjach i parametrach - Fundacja zamierza kupić.
 • Ostatni blok to rozmowy z każdym z oferentów na temat proponowanej ceny jednostkowej urządzeń.
 

 

Stworzony przez nas Konkurs Ofert pozwala rozmawiać face to face z oferentami, pozwala rozwiać wszelkie wątpliwości i pozwala upewnić się w dobrych wyborach. Grupa naszych ekspertów, członków Fundacji i pracowników, którzy tworzą zespół prowadzący te negocjacje, pozwala także na stwierdzenie, że 62. Konkurs Ofert będzie poprowadzony mega rzetelnie i wiarygodnie. Wydajemy Wasze pieniądze i cieszymy się, że kupimy za nie mega profesjonalny sprzęt, który leczy i będzie nadal leczył dzieci.

Jurek Owsiak, prezez zarządu Fundacji WOŚP

 

Zakupu sprzętu zawsze dokonujemy przy wsparciu Komisji Ekspertów - specjalistów z danej dziedziny medycyny - co daje gwarancję wyboru najlepszych urządzeń. To dzięki ich wiedzy i doświadczeniu możemy kupić ultranowoczesny sprzęt, a jednocześnie zapewnić placówkom medycznym odpowiednie materiały zużywalne i szkolenia.

 

W trakcie ostatnich zakupów - w roli ekspertów - WOŚP wspierali:
 • prof. dr hab. n. med. Zbigniew Żuber
 • prof. dr hab. n. med. Jerzy Konstantynowicz
 • prof. dr hab. n. med. Magdalena Krajewska - Włodarczyk
 • dr n. med. Aldona Jarosz
 • dr hab. Bogdan Batko
 • mgr inż. Marcin Gostyński
 
 
 
 
62. Konkurs Ofert to zakup sprzętu dla 8 placówek w całej Polsce. Wybrano:
 • 5 densytometrów od firmy TIMKO
 • 3 aparaty USG od firmy KOSMED
   
W sumie na zakupione 25 października urządzenia przeznaczyliśmy 2 910 000 złotych - środki otrzymane od społeczeństwa podczas 29. Finału WOŚP. Sprzęt w ciągu 4 miesięcy trafi do wytypowanych placówek w Białymstoku, Bydgoszczy, Końskich, Olsztynie, Poznaniu, Sosnowcu, Szczecinie i Wrocławiu. 
POKAŻ PODOBNE
2023-12-05 16:30:00

5 grudnia - Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

W uznaniu pracy wolontariuszy na całym świecie, za poświęcany czas, trud i wkład bezinteresownej pracy, w 1985 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych ustanowiła 5 grudnia Międzynarodowym Dniem Wolontariusza.

2023-11-27 14:26:16

Kto zagra na koncercie 32. Finału WOŚP?

Jurek Owsiak w swojej autorskiej audycji „Zaraz Będzie Ciemno” w Antyradio ogłosił pierwszych artystów, którzy zagrają na finałowym koncercie, który odbędzie się 28 stycznia 2024 roku na błoniach PGE Narodowego!

2023-12-01 10:37:00

Ostatnie szkolenie sezonu przed nami!

Pokojowy Patrol rośnie w siłę! Już w kolejny weekend (8-10 grudnia) w naszym ośrodku w Szadowie Młyn wystartuje 208. szkolenie. To ostatnia okazja, by dołączyć do Patrolu przed Finałem.

2023-12-04 14:30:16

Start finałowych aukcji Allegro!

To już 24. rok naszego wspólnego grania z Allegro! Dzisiaj ruszyła możliwość licytowania i wystawiania najróżniejszych przedmiotów, a kwota z ich sprzedaży wesprze cel 32. Finału WOŚP!