Deklarowana kwota 31. Finału: 154 606 764 PLN
Na koncie mamy już:
154 606 764 PLN
Fundacja
Medycyna

Prawie 3 miliony dla reumatologii

2022-10-26 13:19:01

 

25 października zrealizowaliśmy 62. Konkurs Ofert. Tym razem zakupy sprzętu medycznego dedykowane były wsparciu prowadzonego od 2019 roku Programu Diagnostyki Chorób Reumatycznych u Dzieci. Sprzęt zakupiony za blisko 3 miliony złotych już w ciągu 4 miesięcy trafi do 8 wytypowanych placówek.

 

Jurek Owsiak podczas 62. Konkursu Ofert

 

Czemu stworzyliśmy Program Diagnostyki Chorób Reumatycznych u Dzieci? Żeby usprawnić diagnozowanie i leczenie często trudnych do wykrycia chorób reumatycznych u dzieci. 14 wyspecjalizowanym ośrodkom w Polsce dostarczyliśmy dotąd 38 urządzeń, w tym wysokiej klasy rezonanse niskopolowe, densytometry i specjalistyczne aparaty USG, a 62. Konkurs Ofert pozwolił poszerzyć możliwości diagnostyczne poprzez zakup kolejnych 5 densytometrów i 3 aparatów USG.

 

Kupujemy jakość, a nie cenę - to jedno z najważniejszych założeń Konkursów Ofert

W wyniku wielogodzinnych negocjacji, przebiegających według zasad i scenariusza stworzonych przez WOŚP, przy wsparciu ekspertów, udaje się kupować nowoczesny sprzęt w cenach mocno odbiegających od rynkowych. 

 

Rozmowy z oferentami w trakcie 62. Konkursu Ofert, fot. Łukasz Widziszowski

 

Konkurs Ofert realizowany jest według scenariusza, na który w przypadku każdego typu urządzeń składają się 3 wejścia.
 
 • Pierwsze wejście to ocena jakościowa, której eksperci dokonują po zapoznaniu się ze szczegółowymi ofertami złożonymi przez firmy uczestniczące w postępowaniu.
 • Wejście drugie, które jest wspólne dla wszystkich firm, to doprecyzowanie jaki sprzęt - o jakich funkcjach i parametrach - Fundacja zamierza kupić.
 • Ostatni blok to rozmowy z każdym z oferentów na temat proponowanej ceny jednostkowej urządzeń.
 

 

Stworzony przez nas Konkurs Ofert pozwala rozmawiać face to face z oferentami, pozwala rozwiać wszelkie wątpliwości i pozwala upewnić się w dobrych wyborach. Grupa naszych ekspertów, członków Fundacji i pracowników, którzy tworzą zespół prowadzący te negocjacje, pozwala także na stwierdzenie, że 62. Konkurs Ofert będzie poprowadzony mega rzetelnie i wiarygodnie. Wydajemy Wasze pieniądze i cieszymy się, że kupimy za nie mega profesjonalny sprzęt, który leczy i będzie nadal leczył dzieci.

Jurek Owsiak, prezez zarządu Fundacji WOŚP

 

Zakupu sprzętu zawsze dokonujemy przy wsparciu Komisji Ekspertów - specjalistów z danej dziedziny medycyny - co daje gwarancję wyboru najlepszych urządzeń. To dzięki ich wiedzy i doświadczeniu możemy kupić ultranowoczesny sprzęt, a jednocześnie zapewnić placówkom medycznym odpowiednie materiały zużywalne i szkolenia.

 

W trakcie ostatnich zakupów - w roli ekspertów - WOŚP wspierali:
 • prof. dr hab. n. med. Zbigniew Żuber
 • prof. dr hab. n. med. Jerzy Konstantynowicz
 • prof. dr hab. n. med. Magdalena Krajewska - Włodarczyk
 • dr n. med. Aldona Jarosz
 • dr hab. Bogdan Batko
 • mgr inż. Marcin Gostyński
 
 
 
 
62. Konkurs Ofert to zakup sprzętu dla 8 placówek w całej Polsce. Wybrano:
 • 5 densytometrów od firmy TIMKO
 • 3 aparaty USG od firmy KOSMED
   
W sumie na zakupione 25 października urządzenia przeznaczyliśmy 2 910 000 złotych - środki otrzymane od społeczeństwa podczas 29. Finału WOŚP. Sprzęt w ciągu 4 miesięcy trafi do wytypowanych placówek w Białymstoku, Bydgoszczy, Końskich, Olsztynie, Poznaniu, Sosnowcu, Szczecinie i Wrocławiu. 
POKAŻ PODOBNE
2023-01-17 12:08:35

IV Otwarte Mistrzostwa w Pol’and’Rock ruszają!

Już niebawem ruszają regionalne eliminacje IV Otwartych Mistrzostw w Pol’and’Rock: Gra Planszowa! Wciąż możesz dołączyć do rywalizacji!

2023-01-03 09:35:00

Mija 30 lat od 1. Finału WOŚP!

Trzy dekady jak jeden dzień! Na 30 lat od pierwszego Finału WOŚP wspominamy, jak spontaniczna akcja charytatywna przerodziła się w międzynarodową inicjatywę!

2023-01-09 20:40:00

Mrozu nową gwiazdą 31. Finału WOŚP

Warszawski koncert 31. Finału WOŚP zalśni jak miliony monet. Mrozu dołącza do line-upu koncertu na Placu Bankowym!

2023-01-12 10:38:40

Z sercem na dłoni

Licytacja Najbardziej Hojnych Darczyńców, podczas której co roku wystawiamy na licytacje 100 sztuk Złotych Serduszek i 100 sztuk Złotych Kart telefonicznych, to najlepsze podsumowanie tego, jak pięknie wychodzi nam wspólne granie!