W ramach 31. Finału WOŚP zarejestrowaliśmy już
59 741 wolontariuszy
Fundacja
Medycyna

Prawie 3 miliony dla reumatologii

2022-10-26 13:19:01

 

25 października zrealizowaliśmy 62. Konkurs Ofert. Tym razem zakupy sprzętu medycznego dedykowane były wsparciu prowadzonego od 2019 roku Programu Diagnostyki Chorób Reumatycznych u Dzieci. Sprzęt zakupiony za blisko 3 miliony złotych już w ciągu 4 miesięcy trafi do 8 wytypowanych placówek.

 

Jurek Owsiak podczas 62. Konkursu Ofert

 

Czemu stworzyliśmy Program Diagnostyki Chorób Reumatycznych u Dzieci? Żeby usprawnić diagnozowanie i leczenie często trudnych do wykrycia chorób reumatycznych u dzieci. 14 wyspecjalizowanym ośrodkom w Polsce dostarczyliśmy dotąd 38 urządzeń, w tym wysokiej klasy rezonanse niskopolowe, densytometry i specjalistyczne aparaty USG, a 62. Konkurs Ofert pozwolił poszerzyć możliwości diagnostyczne poprzez zakup kolejnych 5 densytometrów i 3 aparatów USG.

 

Kupujemy jakość, a nie cenę - to jedno z najważniejszych założeń Konkursów Ofert

W wyniku wielogodzinnych negocjacji, przebiegających według zasad i scenariusza stworzonych przez WOŚP, przy wsparciu ekspertów, udaje się kupować nowoczesny sprzęt w cenach mocno odbiegających od rynkowych. 

 

Rozmowy z oferentami w trakcie 62. Konkursu Ofert, fot. Łukasz Widziszowski

 

Konkurs Ofert realizowany jest według scenariusza, na który w przypadku każdego typu urządzeń składają się 3 wejścia.
 
 • Pierwsze wejście to ocena jakościowa, której eksperci dokonują po zapoznaniu się ze szczegółowymi ofertami złożonymi przez firmy uczestniczące w postępowaniu.
 • Wejście drugie, które jest wspólne dla wszystkich firm, to doprecyzowanie jaki sprzęt - o jakich funkcjach i parametrach - Fundacja zamierza kupić.
 • Ostatni blok to rozmowy z każdym z oferentów na temat proponowanej ceny jednostkowej urządzeń.
 

 

Stworzony przez nas Konkurs Ofert pozwala rozmawiać face to face z oferentami, pozwala rozwiać wszelkie wątpliwości i pozwala upewnić się w dobrych wyborach. Grupa naszych ekspertów, członków Fundacji i pracowników, którzy tworzą zespół prowadzący te negocjacje, pozwala także na stwierdzenie, że 62. Konkurs Ofert będzie poprowadzony mega rzetelnie i wiarygodnie. Wydajemy Wasze pieniądze i cieszymy się, że kupimy za nie mega profesjonalny sprzęt, który leczy i będzie nadal leczył dzieci.

Jurek Owsiak, prezez zarządu Fundacji WOŚP

 

Zakupu sprzętu zawsze dokonujemy przy wsparciu Komisji Ekspertów - specjalistów z danej dziedziny medycyny - co daje gwarancję wyboru najlepszych urządzeń. To dzięki ich wiedzy i doświadczeniu możemy kupić ultranowoczesny sprzęt, a jednocześnie zapewnić placówkom medycznym odpowiednie materiały zużywalne i szkolenia.

 

W trakcie ostatnich zakupów - w roli ekspertów - WOŚP wspierali:
 • prof. dr hab. n. med. Zbigniew Żuber
 • prof. dr hab. n. med. Jerzy Konstantynowicz
 • prof. dr hab. n. med. Magdalena Krajewska - Włodarczyk
 • dr n. med. Aldona Jarosz
 • dr hab. Bogdan Batko
 • mgr inż. Marcin Gostyński
 
 
 
 
62. Konkurs Ofert to zakup sprzętu dla 8 placówek w całej Polsce. Wybrano:
 • 5 densytometrów od firmy TIMKO
 • 3 aparaty USG od firmy KOSMED
   
W sumie na zakupione 25 października urządzenia przeznaczyliśmy 2 910 000 złotych - środki otrzymane od społeczeństwa podczas 29. Finału WOŚP. Sprzęt w ciągu 4 miesięcy trafi do wytypowanych placówek w Białymstoku, Bydgoszczy, Końskich, Olsztynie, Poznaniu, Sosnowcu, Szczecinie i Wrocławiu. 
POKAŻ PODOBNE
2022-10-05 14:27:05

Ruszyły zapisy na kolejne szkolenie Pokojowego Patrolu!

Niesamowite przygody, udział w największych imprezach w Polsce, wspomnienia i przyjaźnie, które zostają na zawsze. Brzmi znajomo? To i wiele wiele więcej czeka na Was w Pokojowym Patrolu! Właśnie ruszyły zapisy na kolejne jesienne szkolenie. Dołącz do nas już teraz!

2022-10-19 10:02:42

Dziękujemy za Wasz 1% podatku!

Przekazany przez Was 1% podatku za 2021 roku przeznaczymy na wsparcie ratownictwa medycznego w Polsce - wynik, który udało nam się uzyskać to 19 008 288,41 złotych. To aż o 1 324 913,91 złotych więcej niż rok temu! Dziękujemy!

2022-10-10 14:30:00

Zdrowie psychiczne – zadbajmy o nie wspólnie!

Dzisiaj, 10 października, świętujemy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Higiena ludzkiej psychiki to rzecz, na którą każdy powinien zwracać szczególną uwagę. Stres, przebodźcowanie, pandemia – to elementy, które wciąż zmieniają na gorsze wszystkie statystyki związane ze zdrowiem psychicznym.

2022-10-10 10:00:00

Przed nami ogłoszenie tematu 31. Finału WOŚP

Wkrótce poznamy główny cel naszego styczniowego wydarzenia. Już 12 października o godz. 12:00 zostanie ogłoszony temat 31. Finału WOŚP!