Już w przyszłym tygodniu, 5 marca, planujemy kolejny zakup sprzętu medycznego – tym razem w ramach Programu Leczenia Wad Ubytkowych i Wydłużania Kończyn u Dzieci.
Przedmiotem negocjacji w ramach 70. Konkursu Ofert będzie zestaw do reedukacji chodu i rehabilitacji kończyny górnej – chcemy kupić go na Oddział Neurologiczno-Rehabilitacyjny w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii w Zagórzu w okolicach Warszawy.
Zainicjowaliśmy Krajowy Program Leczenia Wad Ubytkowych i Wydłużania Kończyn u Dzieci w 2017 roku. Jego uruchomienie było możliwe, dzięki środkom przekazanym nam przez podatników w ramach 1% za 2016 rok – otrzymaliśmy wtedy 2 629 620,85 złotych i sumę tę w całości przeznaczyliśmy na uruchomienie programu.
Łącznie w ramach programu kupiliśmy już aż 52 urządzenia za prawie 10,5 miliona złotych! (dane aktualne na styczeń 2024)
Ostatnie zakupy, w ramach 69. Konkursu Ofert, zrealizowaliśmy w dniach 12-13 lutego. Ich celem był zakup w sumie 40 ultranowoczesnych urządzeń medycznych. W ciągu 20 godzin negocjacji kupiliśmy sprzęt za ponad 20 milionów złotych, który otrzyma 16 placówek w 14 miastach.
Dziś rano rozpoczęliśmy 72. Konkurs Ofert, czyli kolejne zakupy dla pulmonologii, która była celem ostatniego Finału WOŚP. W sumie, podczas 3 dni negocjacji, planujemy kupić 308 urządzeń dla oddziałów w całej Polsce.
Od ponad 18 lat uczymy nauczycieli, jak udzielać pierwszej pomocy. Wrzesień i początek nowego roku szkolnego to czas kolejnych intensywnych szkoleń. Tylko w ostatnim miesiącu przeszkoliliśmy 229 nauczycieli.
Z okazji Światowego Dnia Sepsy, podsumowujemy nasze działania w walce z tym niewidzialnym wrogiem, który jest jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w Polsce. Walka z sepsą była celem 31. Finału WOŚP, podczas którego zebraliśmy ponad 243 miliony złotych.