Deklarowana kwota 31. Finału: 154 606 764 PLN
Na koncie mamy już:
77 634 634 PLN
Finały

Przejrzyj na oczy – graj bezpiecznie!

2022-01-30 10:56:36

Bezpieczna Warszawa

Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez firmę Inquiry w styczniu tego roku, 89% Polaków planuje czynnie zaangażować się w 30. Finał WOŚP. Trudno więc byłoby wyobrazić sobie, że mógłby on nie mieć miejsca, a studio w Warszawie miałoby nie zagrać. Żeby jednak mogło się to wydarzyć, w związku z pandemią COVID-19, Fundacja WOŚP wprowadziła szereg zasad bezpieczeństwa:

 

 • Każda osoba, która chce wejść do studia koncertowego i/lub telewizyjnego, przed wejściem musi przejść szybki test na obecność koronawirusa w specjalnie przeznaczonym do tego punkcie. Do studia mogą wejść jedynie osoby z negatywnym wynikiem testu.

 

 • W studiu koncertowym jest ograniczona liczba miejsc, a wszyscy uczestnicy wydarzeń powinni pamiętać o zachowaniu dystansu społecznego. 

 

 • Wszystkie osoby w studiu (poza osobami występującymi na antenie) muszą nosić, zasłaniając nos i usta, odpowiednie maseczki (FFP2, FFP3 lub KN95). W studiu przygotowane są zapasy maseczek dla osób, które nie posiadają własnych.

 

Warto w tym miejscu wspomnieć o 200 tysiącach maseczek, które zostały przekazane dla WOŚP przez Grupę CIECH. Są to certyfikowane maseczki ochronne klasy FFP3, zgodne ze standardem europejskim EN 149:2001 oraz posiadające atest Polskiego Zakładu Higieny.

Jak powiedział Dawid Jakubowicz, Prezes Zarządu CIECH S.A.: “W trudnych czasach ciągle trwającej pandemii, wzorem ubiegłego roku, pomagamy zwiększyć poziom bezpieczeństwa tysiącom świetnych ludzi, którzy z optymizmem i dobrą energią ruszają, by pomóc potrzebującym.”

 

Bezpieczny wolontariusz

Na całym świecie w 1633 sztabach kwestuje prawie 120 tysięcy wolontariuszy. Dziś nie tylko będą zbierać pieniądze do orkiestrowych puszek i wręczać kultowe serduszka, ale także będą rozdawać uśmiech i dzielić się niesamowitą energią!

Co, jako wolontariusz, możesz zrobić, żeby zadbać o swoje bezpieczeństwo?

 

 • Noś maseczkę  – pamiętaj, żeby zakrywała nos i usta! 
 • Zachowaj dystans społeczny  – promienny uśmiech, może zdziałać tyle samo dobra i dać tyle samo radosnej energii, ile uścisk.
 • Kwestuj w bezpiecznych miejscach  – często uczęszczanych, dobrze oświetlonych. Unikaj miejsc, które są uznawane za niebezpieczne.
 • Miej ze sobą naładowany telefon, żeby zawsze móc skontaktować się z rodzicami, znajomymi, sztabem lub odpowiednimi służbami, jeśli będzie to konieczne. Dobrym pomysłem jest także zebranie ze sobą naładowanego powerbanka  – baterie w telefonach znacznie szybciej rozładowują się w niskich temperaturach.
 • Noś odblaski i przestrzegaj zasad ruchu drogowego.
 • Dbaj o swój komfort cieplny  – ubierz ciepłą kurtkę i dobre, nieprzemakające buty. Możesz zabrać ze sobą ciepłą herbatę w termosie. Jeśli pogoda się pogorszy, nie wahaj się wrócić do domu wcześniej lub zrobić sobie przerwę! 
 • Nie kwestuj w pojedynkę! Nie tylko dlatego, że w grupie weselej ale też dlatego, że o wiele bezpieczniej jest kwestować w parach lub większych grupach. Dodatkowo pamiętaj, że wolontariusze poniżej 16 roku życia muszę kwestować pod opieką osoby dorosłej!
 • Nie krępuj się prosić o pomoc policję lub straż miejską!

 

Bezpieczny 30. Finał WOŚP

Finał WOŚP to nie tylko koncerty w Warszawie – to także wiele innych imprez dziejących się na całym świecie. Każdy organizator takiej imprezy musi pamiętać o obecnie obowiązujących, w danym kraju, zaleceniach i przepisach sanitarno-epidemiologicznych związanych z pandemią COVID-19. Dodatkowo, jeśli wydarzenie jest imprezą masową, organizator musi przestrzegać wszystkich powszechnie obowiązujących przepisów związanych z organizacją koncertów i imprez plenerowych (imprez masowych). 


Sztaby działają nie w imieniu, ale na rzecz Fundacji WOŚP, co oznacza, że to one ponoszą odpowiedzialność za każdy aspekt organizacji swojej imprezy.

POKAŻ PODOBNE
2022-12-05 20:35:00

Zespół Blenders wystąpi podczas 31. Finału WOŚP!

Zapowiada się skocznie! Jurek Owsiak na antenie Antyradia ogłosił występ zespołu Blenders podczas finałowego koncertu na Placu Bankowym w Warszawie!

2022-11-28 20:25:00

Pull The Wire na 31. Finale WOŚP w Warszawie!

W swojej cotygodniowej audycji „Zaraz Będzie Ciemno” Jurek Owsiak ogłosił pierwsze gwiazdy, które zagrają podczas warszawskiego 31. Finału WOŚP. Podczas koncertów na Placu Bankowym usłyszycie Pull The Wire!

2022-11-16 11:45:00

Już ponad 1000 Sztabów gra z nami na 31. Finale WOŚP!

Co roku Wasza inicjatywa oraz chęć pomagania rozgrzewa nasze serca! Od rozpoczęcia rejestracji, swoją gotowość do 31. Finału WOŚP zgłosiło już 1078 Sztabów z Polski i całego świata! Dziękujemy, że jesteście z nami!

2022-12-02 16:40:00

Ruszyliśmy z finałowymi aukcjami Allegro!

Allegro od 23 lat gra z Fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy! Jak co roku, dzięki Allegro można wspierać Finał WOŚP, licytując i wystawiając najróżniejsze przedmioty!