W ramach 31. Finału WOŚP zarejestrowaliśmy już
46 313 wolontariuszy
Finały

Przejrzyj na oczy – graj bezpiecznie!

2022-01-30 10:56:36

Bezpieczna Warszawa

Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez firmę Inquiry w styczniu tego roku, 89% Polaków planuje czynnie zaangażować się w 30. Finał WOŚP. Trudno więc byłoby wyobrazić sobie, że mógłby on nie mieć miejsca, a studio w Warszawie miałoby nie zagrać. Żeby jednak mogło się to wydarzyć, w związku z pandemią COVID-19, Fundacja WOŚP wprowadziła szereg zasad bezpieczeństwa:

 

 • Każda osoba, która chce wejść do studia koncertowego i/lub telewizyjnego, przed wejściem musi przejść szybki test na obecność koronawirusa w specjalnie przeznaczonym do tego punkcie. Do studia mogą wejść jedynie osoby z negatywnym wynikiem testu.

 

 • W studiu koncertowym jest ograniczona liczba miejsc, a wszyscy uczestnicy wydarzeń powinni pamiętać o zachowaniu dystansu społecznego. 

 

 • Wszystkie osoby w studiu (poza osobami występującymi na antenie) muszą nosić, zasłaniając nos i usta, odpowiednie maseczki (FFP2, FFP3 lub KN95). W studiu przygotowane są zapasy maseczek dla osób, które nie posiadają własnych.

 

Warto w tym miejscu wspomnieć o 200 tysiącach maseczek, które zostały przekazane dla WOŚP przez Grupę CIECH. Są to certyfikowane maseczki ochronne klasy FFP3, zgodne ze standardem europejskim EN 149:2001 oraz posiadające atest Polskiego Zakładu Higieny.

Jak powiedział Dawid Jakubowicz, Prezes Zarządu CIECH S.A.: “W trudnych czasach ciągle trwającej pandemii, wzorem ubiegłego roku, pomagamy zwiększyć poziom bezpieczeństwa tysiącom świetnych ludzi, którzy z optymizmem i dobrą energią ruszają, by pomóc potrzebującym.”

 

Bezpieczny wolontariusz

Na całym świecie w 1633 sztabach kwestuje prawie 120 tysięcy wolontariuszy. Dziś nie tylko będą zbierać pieniądze do orkiestrowych puszek i wręczać kultowe serduszka, ale także będą rozdawać uśmiech i dzielić się niesamowitą energią!

Co, jako wolontariusz, możesz zrobić, żeby zadbać o swoje bezpieczeństwo?

 

 • Noś maseczkę  – pamiętaj, żeby zakrywała nos i usta! 
 • Zachowaj dystans społeczny  – promienny uśmiech, może zdziałać tyle samo dobra i dać tyle samo radosnej energii, ile uścisk.
 • Kwestuj w bezpiecznych miejscach  – często uczęszczanych, dobrze oświetlonych. Unikaj miejsc, które są uznawane za niebezpieczne.
 • Miej ze sobą naładowany telefon, żeby zawsze móc skontaktować się z rodzicami, znajomymi, sztabem lub odpowiednimi służbami, jeśli będzie to konieczne. Dobrym pomysłem jest także zebranie ze sobą naładowanego powerbanka  – baterie w telefonach znacznie szybciej rozładowują się w niskich temperaturach.
 • Noś odblaski i przestrzegaj zasad ruchu drogowego.
 • Dbaj o swój komfort cieplny  – ubierz ciepłą kurtkę i dobre, nieprzemakające buty. Możesz zabrać ze sobą ciepłą herbatę w termosie. Jeśli pogoda się pogorszy, nie wahaj się wrócić do domu wcześniej lub zrobić sobie przerwę! 
 • Nie kwestuj w pojedynkę! Nie tylko dlatego, że w grupie weselej ale też dlatego, że o wiele bezpieczniej jest kwestować w parach lub większych grupach. Dodatkowo pamiętaj, że wolontariusze poniżej 16 roku życia muszę kwestować pod opieką osoby dorosłej!
 • Nie krępuj się prosić o pomoc policję lub straż miejską!

 

Bezpieczny 30. Finał WOŚP

Finał WOŚP to nie tylko koncerty w Warszawie – to także wiele innych imprez dziejących się na całym świecie. Każdy organizator takiej imprezy musi pamiętać o obecnie obowiązujących, w danym kraju, zaleceniach i przepisach sanitarno-epidemiologicznych związanych z pandemią COVID-19. Dodatkowo, jeśli wydarzenie jest imprezą masową, organizator musi przestrzegać wszystkich powszechnie obowiązujących przepisów związanych z organizacją koncertów i imprez plenerowych (imprez masowych). 


Sztaby działają nie w imieniu, ale na rzecz Fundacji WOŚP, co oznacza, że to one ponoszą odpowiedzialność za każdy aspekt organizacji swojej imprezy.

POKAŻ PODOBNE
2022-10-10 10:00:00

Przed nami ogłoszenie tematu 31. Finału WOŚP

Wkrótce poznamy główny cel naszego styczniowego wydarzenia. Już 12 października o godz. 12:00 zostanie ogłoszony temat 31. Finału WOŚP!

2022-10-04 15:05:00

Otwarcie skweru im. WOŚP w Poznaniu!

Zobaczcie, jak było na otwarciu skweru Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Poznaniu. Dziękujemy za to wyróżnienie!

2022-09-06 12:00:00

Gonitwa, w której wszyscy wygrywają!

W tym roku po raz trzeci wzięliśmy udział w Gonitwie Charytatywnej organizowanej przez Westminister Polska na Torze Służewiec, ścigając się dla wyższych wartości!

2022-10-12 10:41:11

Jak WOŚP wspiera wzrok najmłodszych?

Dzisiaj, 13 października, obchodzimy Światowy Dzień Wzroku! Jest to dla nas w Fundacji WOŚP szczególny dzień. Od 2001 roku prowadzimy Program Leczenia i Zapobiegania Retinopatii Wcześniaków, którego celem jest błyskawiczne leczenie wzroku u małych wojowników.